Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Diplomával lehet valaki...

Diplomával lehet valaki mozdonyvezető?

Figyelt kérdés
Vagy az már túlképzettnek számít?

2018. jan. 29. 18:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ez most beugratós kérdés?!
2018. jan. 29. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Lehetsz.

Vannak diplomás buszvezetők, metróvezetők és villamosvezetők is, nem is kevesen.

2018. jan. 29. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
64%
Krumplit is sütnek elég sokan bölcsész diplomával.
2018. jan. 29. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
54%
A futószallag mellett is robotolnak zombimelóban napi 25 órát jogász- közgazdász-diplomával.
2018. jan. 29. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
hiány van, lehetsz, de készülj fel pszcihológián elég komoly vérengzés van.
2018. jan. 29. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Még egy kérdésem lenne: A mondjuk úgy "részleges" színtévesztés mennyire kizáró ok? A színeket minden nehézség nélkül meg tudom különböztetni, de a babos könyv egy-két oldala kifog rajtam, ezért a jogsimra is ráírták.

2018. jan. 29. 23:17
 7/12 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem nagyon is kizáró ok, de kérdezd meg a Startot.

Egy forgalmista

2018. jan. 29. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Az szerintem is kizáró ok.

A jelzések jelzési képeit álmodból felkeltve is tudni kell felismerni és értelmezni egy pillanat alatt, itt nem lehet tévedni, elnézni, annak súlyos következményei lehetnek.

egy metrós

2018. jan. 30. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nem a diploma a kizáró ok, hanem a színtévesztés. Egy ismerősöm meg akarta csinálni - közlekedésmérnök diploma után- mert vonzza ez a szakma és mivel a MAVnál dolgozik lett is volna lehetősége részmunkaidőben vagy besegítőként mozdonyt vezetnie, de mivel -3 dioptriás mindkét szeme,más baja nincs, ettől függetlenül szemüvegben tökéletesen lát, mégis kizáró okként kezelik már az ekkora dioptriát is.

A párom szintén közlekedésmérnök, emellett van egy logisztikus és egy mérnök tanár (ez utóbbi msc) diplomája, neki nincs baja a szemével, oktatni szeretne mozdonyvezetőket, ezért csinálja jelenleg a mozdonyvezetőit, de az alkalmassági vizsgálat 2 napos hercehurca volt, elég komoly testi és pszichológiai vizsgálatnak vetik alá a jelölteket.

2018. jan. 30. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm ezeket a válaszokat is!


De az a helyzet, hogy bár a babos könyv egy-két oldala kifog rajtam, az élet egyik területén sem tapasztaltam ezt a "fogyatékosságomat". Én az egyetemen tanultam színtant, rajz és színtanulmányokat meg még volt egy csomó tantárgyunk, ahol egyértelműen kiderült volna, ha nem megfelelően látom a színeket, vagy összekeverem őket, de erről szó sincs. Én színköröket, színskálákat festettem. De például autóvezetésénél sem okoz ez az "állítólagos" problémám gondot, nem keverem össze a zöldet a pirossal vagy ilyesmi.


Persze itt a kérdés az, hogy van-e az alkalmasságin babos könyv, vagy netán már máshogy mérik fel ezt....

2018. jan. 30. 19:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!