Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Kisebb nátha miatt pár napot...

MrPifta kérdése:

Kisebb nátha miatt pár napot itthon voltam. A háziorvos egész hétre írt igazolást. Bemehetek már csütörtökön dolgozni?

Figyelt kérdés
Annak ellenére, hogy van igazolásom? Vagy ilyenkor nem szabad?

2018. febr. 13. 14:27
 1/4 anonim ***** válasza:

Bemehetsz

De vigyázz... lehet hogy influenza kezdete.

2018. febr. 13. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én biztos, hogy nem mennék be, ha van igazoláson. Pláne, ha beteg voltam, legalább pihenek, gyógyulgatok még egy pár napot. Meg aztán, lenne is mit csinálni otthon, de az már más kérdés :)
2018. febr. 13. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Vagy betegállományban vagy, vagy keresőképes vagy, a kettő együtt ritkán megy. Mehetsz csütörtökön dolgozni, de írasd ki magad keresőképesnek a dokival. Ha nem ír ki, nem menj.

Esetleg akkor lehet munkáról és tp-ről is szó egy napon, ha valaki bemegy dolgozni, és ott lesz rosszul, elmegy a dokihoz még aznap, és a doki aznaptól fogja kiírni. Akkor nyilatkozhat, hogy ő valójában még dolgozott aznap, és akkor elszámolják azt neki.

2018. febr. 13. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Azt hiszem, tárgytalan. Újra lázas vagyok
2018. febr. 14. 13:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!