Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit tegyek, ha nincs önbecsule...

Mit tegyek, ha nincs önbecsulesem es emiatt ha találok is munkat, méltóságomon aluli, megalázó?

Figyelt kérdés

Egyedul tartom el a gyerekem , egyedulalló anyaként , kulföldön lakom , elváltam egy bántalmazó kapcsolatot hagytam ott , a gyerekkoromsem volt sima, apamhasonló kaliberu volt de akkoriban ez nem volt ritka

Nagyon sokat hallottam hogy " semmire nem vagy jó" " sehova nem kellesz" , örulhetsz , ha szóba állnak veled ", " mindenhonnan ki fognakrúgni " stb es emiatt csendes lettem es mindenert halalkodom , de ezek a mondatok élnek bennem mint a virus es emiatt mindig asszisztensi es helyettesitöi allasokat palyazok , tanari diplomaval

Gyerekem szuletese utan sok evig nem dolgoztam es a diplomam eleg avitt , nem kepeztem magam tovabb mert nem volt ra idöm sem es lehetösegem sem volt

Szorongok folyton a fizetesem alacsony kollegak közul egy nöhöz kerultem közel akinek semmilyen vegzettsege nincs es buszsoförkent dolgozott azelött , idegileg az is padlón van igy jó csapat vagyunk .

A nyelvet anyanyelvi szinten beszelem .

Mit tehetek h jobban legyek , ne alázzam igy meg magam ilyen igazan adjatok munkat hozzaallassal , ilyen bocs h élek , meg aprópenzert dolgozom

Ez a helyettesitömunka amit vegzek nem feltetlen diplomahoz kötött



2018. márc. 1. 20:53
 1/3 anonim ***** válasza:

Nagyon sokan vannak abban a helyzetben amiben te is.


Mindenképpen meg kell tanulnod ki állni magadért!

Szerintem nyilván már próbáltál az életed során, de mindig beszúrt valami ott a lelkednél hogy "már pedig neked ezt nem szabad"+ kényelmetlenül is érezted magad akkor azt hitted nem a te szereped.


Csak sajnos a világ nem ilyen.


Nem a munkáddal van egyébként bajod, hanem saját magaddal...sajnos nem olyan világ ez már, hogy csak úgy megválogathatja az ember a munkáit.


Mindenképpen állj ki magadért! kicsit sajnos el kell nyomnod ezt a személyiségedet a világban, mert meghalsz!


Neked is néha meg kell "alázni" az úgymond ellenségeid ha tetszik ha nem, mert egyébként nem fogsz tudni érvényesülni.


Ajánlok egy könyvet neked amiből megtanulhatod elsajátitani ezt a dolgot : A legnagyszerűbb könyv a nárcizmusról-Bánki György sokat tanulhatsz belőle!


Egyébként nem is értem, mondtad hogy bántalmazó kapcsolatban voltál (ami egyébként nem lett volna az, ha nem hagyod de mindegy mindenki belecsúszik) és nem tanultál belőle, épp itt az ideje!


25f

2018. márc. 1. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem nyom el senki a munkaban csak nem tudok szamomra elönyös helyzeteket kialakitani , igaz ketsegbeesett is vagyok es nem tudok valogatni a lehetösegekben
2018. márc. 1. 21:06
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi lett végül?

engem érdekelne! Írj privátot, meséld el nekem légy szíves!


köszi

2019. szept. 17. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!