Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Megteheti egy cég hogy szakkép...

Megteheti egy cég hogy szakképzett munkakörből mindenkit áttesz nem szakképzett munkakörbe de csak papíron, hogy ne kelljen a gar bérminimumot kifizetni?

Figyelt kérdés

Ha szakképzett munkakör akkor gar bérminimum járna, de ha átteszi a cég az ipsét papíron gondoknak portásnak kisegítőnek -miközben továbbra is uazt a szakképzett munkakört látja el- akkor máris nem kell csak minimálbért fizetni (btto 140E vs btto 180E).

És ha mindezt az összes emberével megcsinálja a cég akkor máris megfogott egy csomó pénzt.


Létezik ilyen? Ismerősöm munkahelyén állítólag ezt csinálták az összes emberrel de nem akarom elhinni hogy ezt meg lehet csinálni. Főleg azt nem hiszem el(vagy értem) hogy egy ilyne húzás után hoyghogy marad ott egy db ember is.

Vagy naiv vagyok?


2018. márc. 6. 07:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
77%
Sok a birka. En egy ilyen utan bejelentest tennek valamelyik illetekes szervnel.
2018. márc. 6. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Na ezt nem értem én se! Nem is azt nem értem hogy a cég hogy tehet ilyet (papírmágia) hanem azt hogy egy ilyne húzás után másnap még van ember aki bemegy oda.

Fel is lehet jelenteni de én nem jelenteném fel, beadnám azonnali hatállyal a felmondást pénzem kikérném és menjenek az anyjukba.

Ezt nem értem miért tűrik ezt.

Eleve szakképzett elviekben keresett emberekről van szó miért nem mennek máshova nem értem.

És tavaly nyár óta ez megy ott bőven lett volna idő.

2018. márc. 6. 07:45
 3/15 anonim ***** válasza:
27%
Latod megteheti, és meg is teszi! Hogy miért? Mert mindig van valaki, aki annak ellenére is bele megy, higy vannak sokkal jobb helyek több pénzért, de a buta inkább hagyja magát szopatni. De valljuk be, ha Te és az ismerősöd 1-el tovább tanult volna, és te lennél a cég vezető Te is pintossan ugyanezt csinálnád!
2018. márc. 6. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
34%
Naiv vagy. Több oka is lehet. Ha nincs másutt munkalehetőség, az emberek kénytelenek maradni. A cég NEM fog meg egy csomó pénzt, ha nem tudja kigazdálkodni a magasabb béreket. Vagy nem fizet többet, vagy embereket bocsájt el. A kifizetett bérekre nagyon magas az adó és egyéb járulék, amit a munkáltatónak kell fizetnie.
2018. márc. 6. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Elvileg nem. Gyakorlatilag bármit megtehetnek, ha az alkalmazottak "kényszerhelyzetben" vannak(nincs más lehetőségük) és belemennek.
2018. márc. 6. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

De csak 1 db ember kell aki küld egy mailt a NAV/OMMF párosnak azok talának 1 hibát és rutinból végigzongorázzák a céget és rájönnek az összes emberrel csalnak és olyan bünti kerekedik hogy csoda ha nem jelentenek másnap csődöt.

Ebbe is belegondol az ilyen cég?

Lehet valaki épp most kussban van mert kell az állás, aztán mégis talál mást és ha már itt sincs csak úgy bosszúból feldobja a céget.

Ettől se félnek?

2018. márc. 6. 13:40
 7/15 anonim ***** válasza:
90%
Naiv vagy, ha azt gondolod igy megy...
2018. márc. 6. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Egyik volt helyemen úgy ment hogy valaki felnyomta őket hogy van 1-2 fekete melós és a munkaügyisek megvizsgálták az 1-2-t kiderült azok tényleg majd ha már ott voltak végignézték A-Z-ig és kiderült nem 1-2 van , hanem egy csomó.

Már nincs meg a cég.

És az is egy sima alkalmazotti bejelentéssel indult.

2018. márc. 6. 13:46
 9/15 anonim ***** válasza:
#8: Igen, van ilyen is, főleg, ha a cégnek rosszul megy és ezért csinálja. Akkor sok vesztenivalója nincs, vagy "bejön" a dolog, vagy vége a cégnek. Viszont abban is biztos lehetsz, hogy sok cégnek megvan a megfelelő "kapcsolati tőkéje" ahhoz, hogy ne legyen mitől tartania.
2018. márc. 6. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Az tuti de hát mit lehet veszíteni a bejelentéssel? Semmit max egy szar helyet.

És most őszintén egy minimálbéres hely. Ezen mit van mit félteni. SZar hely van minden bokorban.

2018. márc. 6. 14:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!