Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Létezik még egyáltalán a...

Létezik még egyáltalán a hosszúhétvége?

Figyelt kérdés

Rengetegen dolgoznak holnaptól, sőt tudok olyat is, aki ma is ment,mert volt lehetősége túlorázni.

Létezik még olyan hely, ahol megadják ezt a 4 napot? Melyik terület az, ahol nem kell menni?

Neked van hosszú hétvége?



2018. márc. 15. 09:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Nekem most épp van. Az előző munkahelyemen nem volt, mert ott ügyeletet kellett tartani. Az előtt meg faramuci helyzet volt: keddre esett március 15., így mentem hétvégén és hétfőn is dolgozni, a kedd kimaradt és utána folytattam. Jövőre ha itt maradok, átkerülök folyamatos műszakba, ott március 15. is simán munkanap, ha épp úgy jön ki.

Az állami szektor szerencsésebbik felében (hivatalok, rendelőintézetek, iskolák) nem kell dolgozni 4 napig, illetve az "irodista" munkák nagy részénél is van most hosszú hétvége. De ahol csak megoldható, próbálnak túlórázni ezen a hétvégén vagy húsvét előtt, mert a két négynapos szünet elég rendesen elrontja a márciust, rossz lesz a teljesítmény.

2018. márc. 15. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
91%

Létezik.

Én már tegnap is itthon voltam, és még 4 napig otthon leszek.

2018. márc. 15. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Csomó olyat tudok, ahol már a héten se mentek, nem hogy hosszú hétvége
2018. márc. 15. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Ezek milyen munkakörök? Molyen ágazat, ahol a heten se mentek?
2018. márc. 15. 10:24
 5/14 anonim ***** válasza:

Minden olyan helyen van hosszú hétvége, ahol nem állandó üzem van, és le lehet állni. Van, ahol nem állhatnak le, mert olyan, oda azzal a tudattal menjen az ember dolgozni, hogy az ünnepnapi munkával számolni kell. Nem állhat le a tömegközlekedés, csak ritkíthatják, az egészségügyben ügyeletet kell fenntartani, a kórházban fekvő betegeket el kell látni, az állatkertekben ilyenkor sem hagyhatják magukra az állatokat, a szállodákból sem lehet kitenni a fizető vendégeket, ha tűz van, a tűzoltóknak menni kell...

De minden olyan munkahely leállhat, ahol a munka várhat pár napot.

Nekem volt olyan munkahelyem, ahol külföldi cégekkel dolgoztunk, és mivel a külföldieknél nem volt ledolgozós szombat, amikor nálunk igen, ezért azokat a szombatokat nekünk szabadságnak kellett kivenni, ugyanakkor a hosszú hétvégékre is megvolt a leállás. Nem volt jó, mert a rendes szabadságból fogytak ezek a kötelező szabadságok, amikkel csak a hétvégét nyertük meg.

2018. márc. 15. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Nekem most hosszúhétvége van. Bemehettem volna dolgozni dupla pénzért, de nekem most fontosabb ez a kis pihi. (Autószerelő)
2018. márc. 15. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Én állami munkahelyen dolgozom Budapesten,a 16-át pénteket ledolgoztuk múlt szombaton,ezért most 4 nap folyamatosan nem kell bemenni.

Mondjuk én maszekolni megyek:)

2018. márc. 15. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Irodista vagyok, szombaton dolgoztam, de most 4 napig nem.
2018. márc. 15. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nekem most pont létezik.
2018. márc. 15. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
a közszférában igen
2018. márc. 15. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!