Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Sok jó képességű ember miért...

Sok jó képességű ember miért nem rak diplomát, vagy valamit?

Figyelt kérdés

Ez a történet is azt mutatja,hogy mennyire kicsi a világ.


Egy közepes gimnáziumban érettségiztem,innen nem mindenki ment felsőoktatásba.

Volt egy lány, akinek nálam jobb képességei voltak, jó tanuló volt.Én továbbmentem egyetemre, ő megmaradt egy középfokú végzettségnél, ami nem túl piacképes.

Nem származik szegény családból, vagyis nem okozott volna anyagilag gondokat,hogyha egyetemre megy.


Ami a lánnyal volt,hogy kicsapongó életmódot folytatott, falta a fiúkat,akik rendszert nem voltak meg neki sokáig,buliról bulira járt, ivott....stb


Én nem rendelkeztem kiemelkedő képességekkel, csak van kitartásom, ezért tudtam lediplomázni.


2 hete kiderült,hogy egy munkahelyen dolgozunk.

Bevittem egy papírt a HR osztályra és ő szembe jött velem.Röviden beszélgettünk, kiderült,hogy ő lent dolgozik betanított munkásként.Amikor szóba jött,hogy én melyik részlegen (beszerzés menedzsment), akkor annyit mondott "hú,de összejött neked az élet".

És már ő 3 éve dolgozik ennél a cégnél.


Azt nem értem, hogy az ilyen emberek miért pazarolják el a tehetségüket?Miért nem diplomázik le?Még fiatal, az ő képességeivel nem lenne túl nagy kihívás lerakni egy diplomát és máris nem műszakban kellene dolgozni meg azt a

monoton munkát csinálni, ő jobb ennél.


2018. márc. 17. 17:47
 1/6 anonim ***** válasza:
18%

A válasz egyszerű: MERT LUSTA!

A siker 80% szorgalom és 20% tehetség. A te eseted a legjobb példa erre. :)

2018. márc. 17. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
65%

nem mindenkinek számít sikernek egy jó melóhely..


neki mondjuk havi 4-5 milla kéne ahhoz, hogy elkezdje tépni az istrángot..azt meg sehol nem adják meg neki így leracsnizik

2018. márc. 17. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
67%

Én azért nem tanultam tovább, mert nem érdekel semmi.

Bőven jó nekem a mostani, szarul fizető melóm is.

Kocsim van, kajám van, boldog vagyok.

2018. márc. 17. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
61%

Én sima szakmunkás vagyok,szorgalmas,ügyes és jól keresek vele,annyi munkám lehetne,meg van is hogy éjjel nappal csinálhatnám.

Mindenem meg van,kocsim,pénzem,lakásom,szeretek alkotni,fúrni faragni szép kézzel fogható munkákat előállítani.Boldog vagyok,egészséges.

Nem mindenki gondolkozik diplomában,meg tovább tanulásban.

2018. márc. 17. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Kedves 4,



azért egy szakmunkás és egy sori betanított munkás között elég nagy a különbség.Előbbi igényel kvalifikációt, utóbbi meg semmit.

2018. márc. 17. 19:37
 6/6 anonim válasza:
Kamu kérdés. „Rak” diplomát...
2018. márc. 18. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!