Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ebben az esetben nekem is...

Ebben az esetben nekem is lehet belőle bajom?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Elvállaltam a vendéglátásban egy munkát (ideiglenesen, amíg nem találok mást). A munkaadóm azt mondta a telefonban, hogy természetesen bejelent stb. Amikor odamentem, akkor minden nagyon szimpatikus volt és mindenki kedves volt. Másnap beálltam dolgozni. A munkakörülmények kritikán aluliak és arról sem volt szó, hogy szinte a minimálbèrt elérő "fizetésért" a belemet is kihajtják. Maximum gyorsan enni ülhetek le, aztán hajtanak. Nyilván keresek mellette mást, de jelenleg nagyon kellene a munka. Bejeneteni már nem fognak, ez 100%. Az lenne a kérdésem, hogy ha a NAV-hoz fordulok, akkor ebből nekem lehet-e bajom. Én úgy vállaltam el a munkát, hogy bejelentett fix állás, naponta kérdeztem meg a főnököt, hogy mi lesz a papírjaimmal. Ezt mondta szó szerint "nem fontos az a bejelentés". Nekem viszont az lenne. Félek, hogy a fizetésemet sem kapom meg, ezért nem tudom mit csináljak. Olyan kizsákmányolás és gusztustalan az egész, hogy nem bírom szó nélkül hagyni. Arra viszont nincs szükségem, hogy engem is megbüntessenek. Hiába mondanám, hogy 2 hétig hitegetett a bejelentési papírokkal vagy elhiszik vagy nem.


2018. márc. 26. 16:34
 1/3 anonim ***** válasza:

"Az lenne a kérdésem, hogy ha a NAV-hoz fordulok, akkor ebből nekem lehet-e bajom. "


Kiröhögnek kapásból.


Majd pont veled fognak foglalkozni, már bocs.


Sajnos mehetsz bármelyik hivatalba, ott előadod magad, majd összenéznek: megjött a nap hülyéje.


Stratégia: papírokat add be, keress másik helyet, sajnos nincs mit tenni.


Olyan helyet keress ahol jó a pénz, és nem kell annyit dolgozni, nem csak munkából áll az élet.

2018. márc. 26. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nem gondolnám, hogy kiröhögnének ha közölném, hogy kb 10 ember ninca bejelentve a cégnél és nem fizetnek utánuk semmit.

Nem ez volt álmaim melója, de megszűnt a munkahelyem, így áthidaló megoldásként találtam ezt a helyet.

2018. márc. 26. 19:05
 3/3 anonim ***** válasza:

"Nem gondolnám, hogy kiröhögnének ha közölném, hogy kb 10 ember ninca bejelentve a cégnél és nem fizetnek utánuk semmit. "


Mondom, amit jónak látsz.


Lehet szerencséd lesz.

2018. márc. 26. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!