Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért feudális jellegűek a...

Miért feudális jellegűek a magyar munkahelyek még mindig zömében? Az „átkos“ szoc múltnak köszönhető?

Figyelt kérdés

Milyen egy átlag munkahely (szerintem)? Van a „főnök“ a hely atyaúristen, a modern földesúr, és vannak az ő jobbágyai, a kis dolgozócskák, akiknek a fizetés az nem jár, hanem örüljön hogy kapják, akik örüljenek hogy ennyit is kapnak, mert egyébként is szar munkát végeznek és ki lesznek rúgva hamarosan úgyis, és jön majd a helyükre 10 másik de azonnal, úgyhogy kuss legyen mindenkinek, és a főnök tulajdonképpen nem is érti mi az hogy még fizetés meg szabadság van nekik, miért is nem elég a kenyér meg a víz, és voltaképp mi az hogy hazamennek a 10-12 óra után, miért nem alszanak itt, hiszen akkor már hajnalban lehetne csattogtatni az ostort.


Szerintem (szerintem!!) ilyen egy átlag munkahely.

De vajon miért ilyen? Az „átkos“ máig érződő hatása miatt?

És meddig lesz ilyen? Míg az átkosban nevelkedett vezetők és dolgozók végleg ki nem kopnak a piacról a koruk miatt?


2018. ápr. 5. 11:56
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

"- Ki az akire hallgatsz? "


Az atyaúristenre SE. Rá se.

Senkinek én szavát nem hiszem el a világon. Senkinek.

Azok az idők nagyon rég elmúltak hogy én bárkinek bármit is elhittem. Senkinek semmit.

2018. ápr. 5. 18:10
 12/12 anonim ***** válasza:
100%
Velem konkrétan az történt, hogy behívtak a KLIK-be interjúra, de olyan emberke, aki oda való végzettség nélkül ül az igazgatói székben. Az önéletrajzomban két kitűnő diploma, TDK-n elért helyezés. Konkrétan elém vágta az önéletrajtom és olyan szégyenletesen viselkedett velem, hogy a titkárnője a mai napig szégyelli magát, ha összefutunk a városban. Az eset Szolnok megyében történt egyébként. Erre úgy történnek a dolgok, hogy aki ismerőse egy magasabb vezetőnek, benyomják. Konkrétan bölcsőde vezető lehetsz végzettség nélkül, ha a kormánymegbízott az ismerősöd. Csinálnak neked helyet a kormányhivatalban akkor is, ha nincs munkahely, persze csak a sógor koma jó barátnak. Számos diplomás közmunkást közvetítenek ki oktatási asszisztensnek ( jobb esetben) és tengődjenek a közmunkás pénzből. Én nem azt mondom, hogy menekülni kell az országból, mert külföldön sincs a kerítés kolbászból. Viszont elmondhatom nagyon siralmas a helyzet. Rengeteg a határozott idejű munka is. Egyszer írtam alá ilyet, soha többet. Letelt a 3 hónapos próbaidő, utána 4 havonként volt hosszabbítás, de úgy, hogy az osztályvezető asszony egy idegbeteg őrült volt. Most azt látjuk a párommal, hogy akik a szociban szépen berendezkedtek ők maradnak a munkahelyen, felveszik a fizetést, lefőznek egy nap egy csomó kávét és elbeszélgetnek. A fiatalt meg szét szívatják a munkahelyen és ha sikerül is nagy nehezen találni helyet, akkor is rossz és még enyhén is fejezem ki magam. Nem az a rossz, hogy dolgozni kell, mert szerintem a legtöbb fiatal szeretne dolgozni. Viszont undorítónak tartom, amikor egy vezető érezteti a hatalmát, mint ami velem is történt olyan címen, hogy a markomban vagy, mert határozott időn vagy, bármikor kirúghatlak. Nah, majd lesz jobb is. Most ott tartok, hogy itthon vagyok a babámmal és ráhajtok jobban az angolra. Van már belőle nyelvvizsgám, de szeretnék többet tanulni angolból, hátha hasznos lesz, sosem lehet tudni. Én is sokat háborgok ezeken a dolgokon, amit a kérdező kiírt, de előre érdemes nézni.
2018. ápr. 8. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!