Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Azért is büntetnek, ha azt...

Azért is büntetnek, ha azt írom email-ben egy agentúrának, hogy feketén szeretnék brigád munkára menni?

Figyelt kérdés
2018. ápr. 12. 15:29
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha bármilyen munkánál FEKETÉN akarsz dolgozni, az büntetendö. Ha ezt emellett ÍRÁSBAN közlöd, akkor meg még buta is vagy!
2018. ápr. 12. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Értem, hát ilyen téren buta vagyok, igaz. Majdnem odaírtam és elküldtem, de még nem. Kapok gondozásit a nővéremre, és mivel beteges vagyok, ezért akartam brigádra menni, de mindegy. Amúgy telefonon sem lehet ilyesmit közölni, mindent rögzítenek hangfelvevővel.
2018. ápr. 12. 15:53
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A fekete foglalkoztatást büntetik, de a szándékot még nem. Vagyis ha te feketén szeretnél dolgozni, világgá is kürtölheted, de amíg nem teszed meg, nincs probléma.
2018. ápr. 12. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Egyébként nem is értem miért büntetik, a sikkasztás persze rendben van, meg egyéb csalások.
2018. ápr. 12. 19:12
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha feketén dolgozol, akkor nem fizetsz adót a jövedelemed után és ez büntetendö
2018. ápr. 12. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Egyébként nem is értem miért büntetik..."

Mert a megkeresett béred után illik adózni és járulékokat fizetni, ha már egyszer igénybe veszed az állam által adókból fenntartott szolgáltatásokat. Igaz, kis hazánkban ez nem teljesen így van, adózni csak az igavonók (valós munkaidővel és bérrel bejelentett munkavállalók) egyre szűkebb csoportja szokott, az ügyesek megoldják okéba'.

2018. ápr. 12. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 10 deka farhát ***** válasza:

"Egyébként nem is értem miért büntetik, a sikkasztás persze rendben van, meg egyéb csalások."


Nem, a sikkasztást és a csalást is bűntetik, csak vannak kivételezettek. Te nem ebben a pozícióban vagy.

2018. ápr. 19. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 10 deka farhát ***** válasza:
Az lemaradt, hogy a kivételezettek természetesen azért azok, mert korrumpálják a rendőrséget és az igazságszolgáltatást.
2018. ápr. 19. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!