Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi a protokoll egy elmulasztot...

Mi a protokoll egy elmulasztott HR-es hívás esetében?

Figyelt kérdés

Pályáztál, felhívnak, de valamiért nem tudtad felvenni. Mit teszel? Visszahívod?


Csak azért kérdezem, mert velem már minden megtörtént. Volt HR-es aki alapként kezelte, hogy én hívjam vissza (hogy mutassam, tényleg érdekel), viszont volt már olyan is, aki egyenes megsértődött, azt gondolta elveszik tőle az irányítás lehetősgét és besértődött.


Az is megtörtént, hogy pályázatomban jeleztem, hogy e-mailen vegye fel velem a kapcsolatot, amit meg is tett, lebeszéltük, hogy adott időpontban felhívom (ami neki is jó), amikor is baromi unottan, visszaböfögte a hirdetése minden szavát, majd kiderült közel sem azt keresik, amit leírtak. Nem tudtam eldönteni direkt (ellenem szólóan) csinálta-e, alapból ilyen, vagy valahol máshol volt-e a hiba.


Kezdem nagyon unni a HR-es fajt, mert igazából hiába lenne valami protokoll, ha mindegyik kiskirálynak képzeli magát és magasról tesz mindenre. Neketek mi a véleményetek/tapasztalatotok, és tényleg érdekelne, hogy létezik-e a kapcsolatfelvételhez ilyen "kisokos"?



2018. ápr. 14. 22:39
 1/5 anonim ***** válasza:
32%
Hát nem tudom, ha te pályázol akkor fogod tudni a HR-es telefonszámát ? xD Engem általában mobilról keresnek és nem szoktam tudni, hogy az UPC keres vagy pont egy Hr-es, vagy a munkaügyi központ vagy téves hívás, ....
2018. ápr. 14. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Felhívnám valahogy így:

"Jó napot kívánok! Volt egy hívásom erről a számról."

Aztán a másik oldalt folytatja majd az illető.

2018. ápr. 14. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is úgy mint a 2es
2018. ápr. 14. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaki hív, és én nem tudom felvenni, és nem rejtett szám, és nem ismerem a telefonszámot (egy HR-esnek miért ismerném?), akkor azt szoktam csinálni, hogy rákeresek interneten, esetleg a levelezésemben (álláskeresésnél mondjuk a hirdetések között is, vagy a cégek weboldalán, ahova pályáztam). Az esetek többségében valami telemarketinges számot találok, azt mellőzöm. Ha nem ilyen, akkor amikor tudom, visszahívom, és ha nem valami automata kapcsol, akkor bemutatkozok, és megmondom, hogy volt egy hívásom erről a számról, és szeretném tudni, milyen ügyben kerestek.

Most épp nem keresek állást, szóval mostanában nem nagyon vannak HR-es hívásaim, de előfordul, hogy mondjuk egy rendelésem miatt keresnek, ami lehet fontos.


Rejtett számot meg nyilván nem tudok visszahívni, szóval ha valaki ilyen telefonszámról telefonál, az vegye a fáradságot és hívjon vissza, ha nagyon akar valamit.

2018. ápr. 14. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

"Mi a protokoll egy elmulasztott HR-es hívás esetében?"


Semmi, visszahívod, ennyi.


Amikor én állást keresek ez a stratégia, vagy legalábbis ez volt:


Elküldöm a CV-met vagy 100.000 cégnek.


Amúgy aki meg felhív és nem veszem fel mert mondjuk kint vagy a kertben, akkor volt hogy google-be beírtam a telefonszámot, és kiadta melyik cég. Emlékeztem hogy ezekhez pályáztam, felhívtam a számot.


Amúgy olyan is volt hogy megnéztem mi a szám, megnéztem a céget, és túl messze voltak, és inkább hagytam, és abból nem is lett semmi.

2018. ápr. 15. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!