Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nektek milyen volt a legelső...

Nektek milyen volt a legelső munkanapotok? Valami tipp, tanács?

Figyelt kérdés

Jövőhét hétfőn fogok először dolgozni. Egy irodában, diákként.

Tudnátok adni hasznos tippeket, tanácsokat? Mi az amire nagyon oda kell figyelnem?

Első nap illik mindenkinek bemutatkozni, kezetfogni? Ha jól tudom ilyen open-office jellegű iroda és egy helységben 8-10 ember dolgozik.


Nektek milyen volt az első nap?



2018. máj. 17. 11:17
 1/4 anonim ***** válasza:

Sokadik ilyen kérdés, miközben kérdés véglegesítése előtt olvashatod hogy előbb győződj meg róla hogy nem szerepel-e még a kérdés az oldalon...de ez senkit nem érdekel ugye.

Fostam, új emberek, új környezet, persze szakmámban dolgoztam de rögtön a szakma megszerzése után 2 héttel..szóval féltem hogy a kevés tapasztalatommal hogy felelek meg.


Arra figyelj, hogy ha nem is tudsz úgy dolgozni mint mások, legalább lássák rajtad a tenni akarást. Hogy meglátod a munkát, és nem csak nézel magad elé ha nem rágják a szádba, hogy mit csinálj és hozd ki magadból a tőled telhető maximumot.

2018. máj. 17. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem bemutatkozni illik a kollégáknak, mindenkinek egyszer. Nem feszülten, vidáman, de nem is tolakodóan. Olyan határozottan. A munkádban, ha irodai arra figyelj, hogy ne ronts el semmit, ne gépelj el semmit, ne küldd rossz címre. És sűrűn kérdezz(persze csak azt amit egyáltalán nem tudsz), akkor látják, hogy érdeklődő vagy és akarod csinálni. Legyél aktív tag, mint sem hallgató. Vagy legyél hallgató és csak akkor aktív, ha pozitívan tudsz megszólalni. Egyébként nem eszik forrón a kását. Az első napok úgyis arra szólnak, mit merre....


Az én első napom: a főnök és én voltunk, és már dolgoztam korábban neki irodán kívül. Így inkább vicces volt az első nap, mint stresszes. 2-en ültünk egymás mellett és csak bólogattam, hogy aha, persze, oké. (Ez már nem újdonság) :D

2018. máj. 17. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Jobb helyeken bemutatnak...

De mutatkozz be, legyél tisztelettudó stb stb. Ne félj kérdezni.

Első nap úgyis a HR-rel leszel nagyrészt. Szerződés, munkavédelmi, tűzvédelmi oktatás, orvosi vizsgálat stb stb

2018. máj. 17. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
#3 ahogy mondod..jobb helyeken! :) Én ahol voltam eddig, ott csak alá kellett írni hogy résztvettünk a tűz és balesetvédelmi oktatáson..aztán meg nem is
2018. máj. 17. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!