Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Úgy éreztem, minden munka...

Úgy éreztem, minden munka csak "megöli" a lelkem, ezért már mindegy. Valakinek van hasonló érzése (többi lent)?

Figyelt kérdés

Röviden leírom az élettörténetem eddig:

Nos, én voltaképp tanult ember vagyok. Diákmunkát végeztem gyárban, miközben még régebben diák voltam. Emellett vannak felsőoktatási végzettségeim is.

Dolgoztam irodai munkában is, majd onnan feljebb jutottam egy magasabb pozícióba.

Viszont (most jön a lényeg): minden munkában azt éreztem, hogy teljesen megöl.

Úgy... az emberi lényem. Tudni kell rólam, hogy annak ellenére, hogy ilyen pozíciókat értem el és tanultam nagyon érzelmes ember vagyok, így nekem az emberi életek és empátia fontos. Különben azt vettem észre, hogy akármilyen munkát is végzek, mindig is el kellett játszanom a mosolygós, jókedvű kamu-alkalmazottat. Holott többször is láttam egy-egy helyen, ahol dolgoztam, hogy mennyire kiszúrnak egyes emberekkel. Nem kéne érdekeljen ugyan, de nem néztem jó szemmel. Velem is így kezdték. Aztán mindig az apróságokat vették észre. Ha jól teljesítettem a feladatom (leugrottam 10helyre egy nap, mindenkivel jópofiztam) akkor nem szóltak semmit. Amint vétettem egy igen apró hibát, vagy nem beszélgettem másokkal, mert kiestem a szerepből, egyből letoltak. És ez 10ből 6 helyen előfordult... Úgyhogy arra jutottam, hogy most végül gyáron, szalag mellett dolgozom.

És tudjátok miért? Itt nem kell megjátszanom a fejem. Itt is megkeresem majdnem ugyanazt a pénzt, mint a fentebbi helyeken, viszont nem kell annyit ugrálni. Egész kellemes a légkör, nem kell feleslegesen nyalni (picit kell azért, de na)... Szóval voltaképp arra jöttem rá, hogy teljesen mindegy mit dolgozom, ugyanaz a megjátszás a vége. Valaki hasonlóan vélekedik? Nekem elég egyébként ez az összeg is, amit itt keresek, mert nem járok szórakozni, meg ilyen helyekre, így mindig marad pénzem.



2018. jún. 12. 17:26
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

azt tudod egy kihaló faj egyede vagy..


én is szoktam ilyeneken gondolkodni bár én még soha nem voltam alkalmazott..


erre mondjuk, hogy "túl jó erre a világra"


elismerésem

2018. jún. 12. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én még csak kasszáztam, mint diák, de az is egy nagy színészkedés. Minden vevőre mosolyogni kell, akkor is, ha egy idegesítő síkhülye. A kollégák meg akkor is lecsesznek, ha nincs is rá okuk, meg mindenbe belekötnek, pl. hogy rögtön felkapcsoltad-e a "lehet ide jönni" lámpát 😂
2018. jún. 12. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Sajnos velem is ez van.

Velem együtt a kreativitásom is elveszőben van.

2018. jún. 12. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Volt munkám, amiben nem telt el nap füllentések nélkül. Nagyon nem bírtam. Tudjátok... öltöny, aktatáska... rémes volt. Nem illett össze a kreatív énemmel, még ha azt is írják az álláshoz, hogy "légy kreatív, csapatjátékos". Tudjátok, ez egy nagy butaság.
2018. jún. 12. 17:38
 5/8 anonim ***** válasza:
próbálj meg vállalkozni
2018. jún. 12. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én is pont így érzem. A suli a kreativitást, a munka a lelket nyírja ki.
2018. jún. 12. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Alapvetően a velejéig romlott az egész "rendszer" amit te is érzel ,de a többség vagy nem érzi vagy beletörődik és elfogadja egyetlen lehetséges létezésnek.Mint a mátrix-ban,érzed hogy nagyon nem stimmel valami, de csak kevesen ébrednek fel..

Kiugrási lehetőség lehet valami kreatív vállalkozás ,művészkedés ,vagy akár kimenni a világ végére egy tanyára és önellátásba kezdeni.Nyilván pénz az kell mindehhez.

2018. jún. 13. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is ugyanígy/hasonlóan érzek, kb. sehol nem találom a helyem. 3 év alatt ez a 4. munkahelyem ahol most dolgozom (és több hónap kihagyás is volt közöttük) és itt se érzem magam jól. Azért mert mindenhol ugyanaz a séma, mindenkivel jópofozni kell. Igazából az is bánt, hogy nem korrekt a cég, 2 fontos dolgot is akkor tudtam meg, amikor már aláírtam a szerződést (mert a szerződésben nem voltak benne az említett dolgok)

De itt is, elvárják h mindig vigyorogj, menjél team buildingre, mindig legyen kedved bulizni és új emberekkel találkozni, és természetesen mindig érdekeljen mindenkinek a nyűgje meg az irreleváns üres small talk, csacsogás... időjárás, gyerekek, na meg persze az ebéd közben megbeszélt munka, mert mikor máskor beszéljünk róla ha nem ebéd közben. Hát arra van az ebédszünet :D Imádom.

Nekem ezekhez a dolgokhoz abszolút nincs kedvem és energiám. Mondhatnám, hogy introvertált vagyok, legyen ez egy létező jelenség vagy csak egy divatszó, de tényleg, ettől az üres jópofizástól kiráz a hideg. Persze a kollégák csak akkor várják el ha bent vagytok az irodában együtt, amúgy ha pl. együtt utaztok a villamoson és meglátod, már a fejét is elfordítja.

Egyedül szeretek enni is, de ezt is erőltetik, a közös ebédet. ha esetleg egy fél órára ki akarsz kapcsolni a munkából és egyedül enni akkor te meg már nemtommilyen csodabogár vagy...

Nem tudom én sem mit dolgozzak, de hogy ezt életem végéig csináljam az kizárt. Ez is abszurd, hogy megmondják hogy oszthatom be az időmet, meg hogy hogy öltözzek. Ez az egész szar rendszer ugyanúgy rabszolgaság, csak egy csomó ember ezt vigyorral a fején csinálja.

2018. jún. 14. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!