Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hamarosan postás leszek és...

Hamarosan postás leszek és eléggé izgulok. Kérdezhetek párat tapasztalt kézbesítőktől?

Figyelt kérdés

Nagyobb falu postása leszek és a következők érdekelnének

-a bicikli alapfelszerelés vagy egy ideig gyalogos postás leszek?

-hogy szoktátok megoldani a kajálást?

-szabad leállni beszélgetni vagy sürgetnek hogy hamar végezzek?

-3 havi időkeretem van.ha a végén nincs meg a megfelelő óraszámom,hogyan pótoltatják?odabenn a postán adnak valami plussz feladatot?

-tényleg kapok gps-t hogy nyomon tudjanak követni?

-persze esőben ki kell menni kézbesíteni de ha akkora a vihar h életveszélyes akkor halasztódik a kézbesítés?

-amíg nincs munkaruhám a saját civil ruháim közül azt veszek fel amit akarok vagy kötelező a zöld póló pl?


bocsi lehet buta kérdéseknek tűnnek,de abszolút új még nekem ez a terület



2018. júl. 8. 12:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ezeket a kérdéseket érdemes lenne feltenned a munkáltatódnak...!


De pár kérdésedre én is tudom a választ:


"szabad leállni beszélgetni vagy sürgetnek hogy hamar végezzek?"


Nem fogsz leállni, mert akkor sem végzel, ha sürgetnének.

Te magad fogsz igyekezni, hogy időben végezz.


"3 havi időkeretem van.ha a végén nincs meg a megfelelő óraszámom,hogyan pótoltatják?odabenn a postán adnak valami plussz feladatot?"


Nem lesz szükséged plusz feladatra, mert anélkül is lesz bőven melód és remélem, nem gondolod, hogy csak a kézbesítés lesz a feladatod....


(Szerinted miért van tele álláshirdetésekkel a posta karrieroldala?!)


Persze lehet, hogy kifogtál egy jó falut, egy jó helyet, mindenesetre sok szerencsét!

2018. júl. 8. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
60%

Barátnőm postavezető volt.


Náluk alap volt a bicikli, meg volt 2 robogó is.


Kajálni úgy kajáltak a kézbesítők, hogy vagy reggel, még útbaigazította őket, vagy napközben elmajszolták a szendvicset.


Két kézbesítője volt, a had ne mondjam hány helyett, így fingani se volt idejük, nem hogy beszélgetni.


Kézbesítésen kívül nem volt más dolguk. Max a leszámoláskor. Meg mikor a leveleket vitték ki, sorba kellett rendezniük előtte.


Ha embertelen az idő, akkor visszamehetsz a postára, még elvonul a vihar.


Voltak civil ruhásai.


Ennyit tudok, ezeket mesélte barátnőm.

Na meg hogy nem egy leányálom. Pénz az vicc kategória, ennyiér nem kelnék fel. Inkább elmegyek egy gyárba. 8 általánossal, érettségivel adnak 150-200 nettót egyes helyeken.

2018. júl. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

"Inkább elmegyek egy gyárba. 8 általánossal, érettségivel adnak 150-200 nettót egyes helyeken."


épp egy gyárból menekülök.Mi nem az a hely voltunk ahol 200ezret meglehet keresni.3 műszakban se vitt haza senki 130nál többet.na az a vicc kategória.itt nem minimálbérre leszek bejelentve az már jó,és szeptemberben ha elvégzem a tanfolyamot utána már a bruttó 180.500at muszáj megadniuk.


nekem most pont jól jön mert az érettségi mellé akarok egy szakmát.persze,nem egy leányállom de ahol most vagyok ott már nagyon elég.tönkrement a szemem a tüdőm.nem ajánlom senkinek.

2018. júl. 8. 13:07
 4/12 anonim ***** válasza:
Itt kb olyan 110nettót fogsz kapni. Viszont a borravaló ami számottevő. Az egyik haverom postás neki olyan 30-40000ft havonta a borravaló. Ruhát kapsz az elején,viszont esőbe is dolgozni kell,ritka a nagy felhőszakadás hogy félre kelljen állni. Csajozni,ismerkedni lehet munka közbe ez egy kis előny. Kapsz gps-t valóban. Nagyon nem szabad sietni mert ha látják,hogy hamar végzel akkor levesznek az óráidból. Csak kényelmesen. Ez nem az a cég ahol megéri kapkodni. Kollégám az szokott munkaidőbe időseknek vásárolni,de volt olyan,hogy fát is hasogatott kis kereset kiegészítésként.
2018. júl. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

És nem fognak szólni érte hogy leállok beszélgetni? ugye a gps-en látszik ha sokat álldogálok.


elhihetem vajon hogy tényleg beiskoláznak h szakképzett legyek vagy ez csak csalogató duma? azért a 150 helyett csak 180ezerre lennék bejelentve az már önmagában minden nélkül 100 helyett 120 netto.én nagyon ragaszkodni fogok hozzá h elvégezhessem azt a tanfolyamot

2018. júl. 8. 14:19
 6/12 A kérdező kommentje:
A borravalóra nem nagyon merek számolni.nem hiszem hogy túl sokan adnának manapság.
2018. júl. 8. 14:20
 7/12 anonim ***** válasza:
Azt nem nézegetik a gps-t az csak ha vmi gond van akkor nézik meg ha megpróbálnak kirabolni van rajta egy pánikgomb azt kell megnyomni. Beiskoláznak de azzal csak postás lehetsz. Lehet,hogy most már 120-130at kapsz ezt 1 éve mondta a barátom a 110et.
2018. júl. 8. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Még egy kérdés:Az értékesítés...

a leeendő főnökasszony úgy mondta hogy érdekem hogy ajánljak sorsegyet újságelőfizetést mert ugye mindegyik után jár érte plussz pénz.ezt így mondta.de mi van akkor ha ez a része nem fog túl jól menni?

feltétlen számítsak a lebszásra vagy ez inkább az ablakosokra vonatkozik? esetleg főnökfüggő?

2018. júl. 8. 16:19
 9/12 A kérdező kommentje:

meg még egy kérdés:

ha én hétfőtől péntekig vagyok mivel a szombati magazinkihordást egy másik postás magára vállalta de ő beteg lesz és nekem kell kivinnem akkor az a nap túlórának fog számítani vagy mivel munkanap így nem kötelesek rá fizetni vagy hogy van ez? ha nekem a napi munkaidőm nincs megszabva akkor is jár a heti 2 szabadnap?

2018. júl. 8. 21:10
 10/12 anonim válasza:

" úgy mondta hogy érdekem hogy ajánljak sorsegyet újságelőfizetést mert ugye mindegyik után jár érte plussz pénz.ezt így mondta.de mi van akkor ha ez a része nem fog túl jól menni?"

Hát semmi, akkor nem fog járni mindegyik után sok pénz :D.

Utolsót meg kérdezd a főnököd!

2018. júl. 10. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!