Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szabályos ez így?

Szabályos ez így?

Figyelt kérdés

Létezik a munkajogban valami olyasmi, hogy "egyenlő bánásmód elve"?

A következő történt: most héfőn szondáztattak minket, Hárman vagyunk a csoportban, ebből egyetlen kollégámnak lett negatív az eredménye, az enyém, és a kolléganőmé sajnos pozitív. Azt kiemelném, hogy mind nekem, mind neki ez volt az első, és egyetlen ilyen esete! Engem kirúgtak emiatt, őt nem. Ő aznap a munkaköre szerint ráadásul autót kellett volna, hogy vezessen... Jó, elismerem, hogy ami történt, az a mi hibánk, nem munkaidő előtt ittunk mi, csak előző este. Kicsit elszámítottuk magunkat, azt hittük, másnapra kimegy. Na de akkor is... Szabályos ez így? Ez volt a legeslegelső - és nem is fordulna elő többször ezek után - ilyen bűnünk, más okuk nem lett volna kirúgni egyikünket sem... De hogy engem csak ezért egyből kirúgtak (papíron nem, csak szóban hazazavartak), őt meg csak leszidták, ez mi? Ugyanannyi ideje dolgozunk ott, magáncég.



2018. szept. 6. 17:14
 1/10 anonim ***** válasza:

Most ki vagy rúgva, vagy nem vagy kirúgva?

Amúgy jogos a kérdés, de szerintem itt a munkáltató joga mérlegelni, kinél milyen szankciót alkalmaz.

2018. szept. 6. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hivatalason nem vagyok kirúgva, mert csak a szondázásról vettek fel jegyzőkönyveket, majd hazaküldtek. Ha ki lennék rúgva, azt írásban teszik, nem?
2018. szept. 6. 17:24
 3/10 anonim ***** válasza:
Persze hogy írásban teszik. Így ugrott egy nap szabid, örülj, hogy ennyivel megúsztad.
2018. szept. 6. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Korántsem biztos, hogy megúsztam, de 10 nap szabim van bent, felőlem vihetnék az összeset.
2018. szept. 6. 17:27
 5/10 anonim ***** válasza:
Idéznéd, hogy milyen szavakkal küldtek el?
2018. szept. 6. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Az alkalmazóm azzal, hogy menjek és szereljek le. De ő pesti, én meg szegedi. Az itteni feletteseim csak átvették a felszerelésem nálam lévő részét (megjegyezném, erről sem írtunk semmit, pedig mikor átvettem annó, mindegyikről alá kellett írnom, hogy megkaptam).

Szóval a jegyzőkönyveken kívül semmiről nem írtam alá semmit.

2018. szept. 6. 18:12
 7/10 anonim ***** válasza:
Amíg nem kapod meg írásban a felmondást, addig nem vagy kirúgva.
2018. szept. 6. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
48%

Gondolom kolléganődnek kevesebb volt a véralkoholja, talán egy határt kell megugrani, hogy ki milyen szankciót kap.

Vagy ő csókos, te meg nem. Bevallom, efelé jobban hajlok....

De hívd fel a vezetődet, hogy most wtf.

Máskor meg ne piáljatok keményen hétköznap, ha holnap meló. Részeg nő amúgy gusztustalan látvány

29/N

2018. szept. 6. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nem hétköznap piáltunk, vezényelt munkarendünk van, szóval van, hogy hétvégén is dolgozunk. És egyikünk sem részegre itta magát. Hogy milyen mértékű ittasságot jelzett a szonda, az szerintem mindegy. Enyém kicsit több volt, de a kolléganőmé is volt akkora, amivel a rendőr már elveszi a jogsiját, ha ő szondáztatja, márpedig aznap neki kellett volna vezetnie.
2018. szept. 6. 19:41
 10/10 A kérdező kommentje:

igazából nekem július végén járt volna le a próbaidőm, csak új szerződést íratott egy másik cégénél, ami miatt újraindult a 3 hónap. Ugyanaz maradt a főnökünk, csak a másik cégéhez voltunk bejelentve.

És mielőtt volt az a szondás balhé, kerengtek hírek, hogy megint új szerződést írunk, de megint nem határozatlan időre szólót...


Ez csak nekem gyanús?

2018. szept. 7. 09:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!