Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha valaki utálja az embereket,...

Ha valaki utálja az embereket, akkor tényleg érdemes közgazdásznak tanulnia?

Figyelt kérdés
[link]

2018. szept. 11. 18:39
 1/4 anonim ***** válasza:
ezekszerint
2018. szept. 11. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
78%

Én közgazdásznak tanultam, számokkal, táblázatokkal dolgozom, de nem egyedül vagyok egy irodában, sőt vannak olyan munkatársaim, akik munkája nem igényel akkora odafigyelést, beszélgetnek egymással, hozzád. Roppant fárasztó, mikor nem tudsz odafigyelni valamire, mert folyton félbeszakítanak tök hétköznapi dolgokkal, ha bedugod a füled vagy csak szimplán kizárod őket a kis világodból, akkor egy idő után megjegyzik, hogy "miért dolgozol annyit/nagyon csendben vagy, van valami baj?"

Érdemben dolgozni akkor lehet, amikor nincsenek az említett alanyok bent, azaz korán reggel, munkaidő után, vagy amíg ők ebédelnek. Ha van lehetőség otthonról dolgozni, akkor mindenképp jó, de sajnos sok helyen ha lehet is, akkor csak 1-2 napot egy héten. Szerintem informatikusnak jobban megéri tanulni, többet lehet keresni, illetve az abszolút otthonról végezhető.

2018. szept. 11. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

"Szövegírók, kreatív írók


Mikor valaki forgatókönyveket, szövegeket, kreatívokat ír, olyankor teljesen arra koncentrál, amiről éppen írnia kell, vagy szeretne, így nem is igazán tud emberekkel kommunikálni közben. Ezt a munkát nem igazán lehet csapatban végezni, így egyértelműen magányos farkas típusoknak való."



Újságíró voltam, és 4 magazin szerkesztősége volt 1 légtérben... még a fotósok is.

2018. szept. 11. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Közgázzal túlnyomórészt olyan munkák vannak, ahol kapcsolatot kell tartanod a cég más osztályaival/beszállítókkal/ügyfelekkel. A számok, táblázatok, kimutatások munkából alig akad. Nekem is hónapok kellettek, mire Pesten találtam egy ilyet pályakezdőként, de még ebben is van ügyfelekkel való társalgás bőven. Akkor már inkább IT vonalon tanulj tovább, nekik "csak" a kollégákkal kell foglalkozni, bár ez a pozíciótól és a cégtől is függhet.
2018. szept. 12. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!