Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Le lehet dolgozni az ebédidőt?

Le lehet dolgozni az ebédidőt?

Figyelt kérdés

Sziasztok most kezdtem el dolgozni és olyan problémával állok szembe, hogy napi 9 órát dolgozom a 8 helyett, ami persze kevésnek tűnik, de ha összeadjuk 20 óra+ minden hónapban, ami akár +30-40 ezer Ft-os fizetés is lehetne órabérre lebontva. Na de nekem nem a fizetéssel van a bajom, hanem ezt a 20 órát eltudnám tölteni mással, pl sport, ismerősok, kikapcsolódás.


Ugye elvileg az ebédidőt kellene ledolgozni, de egyrészt én kb 10 perc alatt megkajálok, másrészt evés közben is effektív végzem a munkám, mivel szervizben dolgozom így nincs olyan, hogy odajön az ügyfél és egy órát kell várnia ebédszünet miatt, tehát a szerviz nem fog bezárni egy órára.


Szóval ezt lehet kérvényezni, hogy annyi legyen az ebédidő amennyit ténylegesen igénybe vesz vagy törődjek bele, hogy 1 óra futás helyett 1 órával többet dolgozom?



2018. szept. 18. 11:32
 1/7 anonim ***** válasza:
77%

Nem, az ebédidö fix.

Ha lenne kis eszed, akkor evés közben nem dolgozol és ha 10 perc alatt bedobod az ételt, akkor legalább a többi idö alatt lazítasz kicsit.

2018. szept. 18. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És akkor miért van olyan munkahely ahol nincs egyáltalán ebédidő vagy mondjuk csak fél óra? Mert ilyennel is találkoztam, de 1 óra az nagyon sok, pihenni meg nem a munkahelyemen fogok és mint mondtam szünet közben is kell munkát végezni, tehát ez nem csendes pihenő...
2018. szept. 18. 11:45
 3/7 anonim ***** válasza:
Nálunk 20 perc az ebédidő
2018. szept. 18. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Igen úgy van elvilleg, hogy 10 perctől max 1 óra lehet, persze munkaidő függő, de 8 órában ez a jellemző. Vagy egyáltalán nem kell ledolgozni, de persze ehetsz meg ihatsz napközben.


Szóval én az egy órát sokallom és ezért lenne jó, ha valaki értene hozzá, hogy lehet-e változtatni rajta?

2018. szept. 18. 12:05
 5/7 A kérdező kommentje:
20 nem 10
2018. szept. 18. 12:05
 6/7 anonim ***** válasza:
20 perc a kötelező pihenő, ha te meg tudod beszélni a főnököddel, akkor csak a 20 percet dolgozd le és menj el korábban viszont ehhez a kollégáknak is van szavuk.
2018. szept. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem mindenhol kötelezö az ebédidö, és az munkahelytöl függ, milyen hosszú, a munkaszerzödésben foglaltak a mérvadóak. Ha abban nálatok egy óra van, akkor az vonatkozik rád.

A fönökkel esetleg megpróbálhatsz beszélni, de nem biztos, hogy eltérhet ettöl.

2018. szept. 18. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!