Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hova mehetek dolgozni érettség...

Hova mehetek dolgozni érettségivel és érettségi nélkül? Szükséges?

Figyelt kérdés

20/F

Felvidékről származom.


Középiskola végzettségem van érettségi nélkül. Adminisztráció a szakmám, de nem érdekel a szakma, és nem tudom végezni a szakmámat. 3 éves a szakma ami megvan már, és külön +2 év érettségi év. Ez az utolsó 2. érettségi év.



Dolgoztam autógyárban tavaj mint iskolás műszak volt ez, 3,50€/órabért kínáltak. Megtetszett a munka, 8 órás munka, délutános műszakra jártam.



Ezen a nyáron, és most is iskola alatt dolgozom, 4/órabért adtak. Elégedett vagyok a munkával, és a kollektív is elég jó.


Itt 3 műszak van. Éjféli műszaktól félek, hogy fogok-i tudni nappal aludni. 750€/havi fizetés.



Milyen tapasztalatjaitok vannak 3 műszakos munkával? 8 órás műszak.



Járnak ide románok, oroszok, de szlovák nyelvet nem tudják. Azon is gondolkodtam, hogy kimennék dolgozni vagy Hollandiába vagy Angliába 2000€/havi fizetés “állítólag” annyit keresnek. NULLA nyelvtudással érdemes kimenni dolgozni külföldre? Tapasztalat?



Igen, ez mind fantázia, hogy kimenni dolgozni, mert a nyelvet nem tudom, sem a németet, sem az angolt, de biztos megérné kimenni külföldre dolgozni.



Milyen munkát végezzek? Itt a gyárban jó, csak éjjeli műszaktól félek.



Adjatok tanácsot kérlek, mik a véleményetek?


Köszönöm szépen a válaszokat.


2018. szept. 22. 19:42
 1/1 anonim ***** válasza:
én érettségi nélkül egy kisebb cégnél helyezkedtem el ,1 év után előléptettek vezetővé. Lehet a szerencsén múlt,de én nem érzem azt hogy nekem az érettségi kellene .Szerintem ember függő, én meg a környezetem is azt vallja rólam hogy talpraesett vagyok a jég hatan is megélnek. Ha hasonló beallitotsagu ember vagy ,keress egy munkakört ami érdekel, aztán mindent bele nincs lehetetlen
2018. szept. 25. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!