Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egész nap kint dolgozunk...

Egész nap kint dolgozunk ebben a hidegben, már minden bajom van, voltál már így?

Figyelt kérdés

Ácsok mellet dolgozom segégmunkásként, de szinte 60%-ban én is azt megcsinálom, mint ők. Nyáron még jó volt, igaz fent voltunk a tetőn.


Én a hideget azt nehezen tudom elviselni...


10 órát dolgozunk egy nap és egész nap csak délben álunk meg kajálni. Ha megálsz akkor fázol megfagysz.


Bírom a fizikai munkát de huzamosabb idejig biztos nem fogom ezt csinálni.



2018. szept. 25. 19:51
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A párom volt így. 1 évig bírta azt hiszem, utána még a hideg beállta előtt munkát váltott.
2018. szept. 25. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
eddig egész életemben kinnt voltam hidegben dolgoztam. Nagyrészt erdőben fakitermelés, de voltam útépítésen, felújításon. Most raktárban dolgozom, de az sem fűtött, viszont van egy fűtött iroda, forró kávéval, ez lesz a legjobb telem.
2018. szept. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
76%

Szia!


Biztosan elég melegen vagy öltözve? Gondolj bele, egy csomó ember önként és dalolva síel egész nap akár a -10 fokban, úgy, hogy fölfelé, mikor a felvonóban ül, nem mozog, sőt a szél is ugyan olyan jól fúj ott, mint nektek a tetőn.


Szerintem menj be egy sportboltba (célszerűen Decathlonba, ha nem akarsz egy vagyont költeni, de a Lidl-ben is gyakran vannak jó cuccok olcsón, érdemes figyelni), és vegyél síaláöltözetet, sízoknit, símaszkot, csősálat, magas nyakú hosszú ujjú bicikis pólót, vékony alsókesztyűt (gondolom munkáskesztyűben dolgoztok, az alá simán fel lehet venni) meg ilyeneket. Most hirtelen jött a hideg, nem szokott hozzá olyan jól a szervezeted, attól is nehezebb. Ha nem bírja a költségvetés, akkor sokat kiválthatsz ezek közül normál ruhadarabokkal, pl. én régen pizsamát vettem hidegben a normál ruha alá.


(Biciklivel járok, így napi 2x1 órát vagyok kinn, ami sokkal kevesebb, mint a tied, mégis eléggé betett ez a hidegfront nekem is. Azért nem estem pánikba, mert pontosan tudom, hogy még csak 8-10 fok van, és -5-ben is vígan szoktam biciklizni. Csak kell egy kis idő, amíg az ember hozzászokik. Vagy amíg eszébe jut, hogy mibe is öltözött tavaly, mikor ilyen idő volt.)

2018. szept. 25. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
74%
Ismerős, én is csináltam, öltözz fel melegebben!
2018. szept. 25. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Még egy tipp: meleg teát nem tudsz inni munka közben? Ahhoz nem kell olyan hosszú szünetet tartani. Vagy legalább az ebédhez, ha akkor se melegedtek meg egyébként.


A teát majd kitapasztalod, ha túl forró, az nem jó, mert nem tudod meginni. Vagy viszel hideget is, és összekevered. Kiránduláson szoktuk így.

2018. szept. 26. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

A meleg tea jó ötlet lehet, ha van hova menni utána ötpercenként pisilni. :D

Vagy tényleg vegyél fel melegebb ruhákat! Mindenesetre nem vagyunk egyformák, ha ennyire nem bírod ezt a munkát, akkor nem muszáj csinálni.

2018. szept. 26. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Mindenképp gyűmölcsteával próbálkozz, mert a koffein vízhajtó. Nem kell mindjárt egy litert meginni, egy fél csészényi is jól átmelegít.
2018. szept. 26. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Mai nap könnyeben ment, röviden egy póló, hosszú ujju ing, két puluver, egy munkás kabát és egy mellény + sapka és nem fáztam 7-8:00 fele.


Munkatársaim pesze ki votak akadva, mi lesz velem télen?

Én csak annyit mondtam nagykabát lesz rajtam.


Rossz a vérkeringésem annyit mondtam, termoszban teát vittem és ittam az is szóúrta a csörüket, hogy ők -10 ben hoznak teát.

2018. szept. 26. 19:41
 9/10 anonim ***** válasza:
Ne foglalkozz velük, az hogy ne fázz fontosabb, mint a munkatársaid véleménye.
2018. szept. 26. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem mire jön a tél, már hozzászoksz majd valamennyire a hideghez és kevesebb ruha is elég lesz (mármint úgy értem, hogy ugyanahhoz a hőmérséklethez elég lesz kevesebb). A munkatársaiddal ne foglalkozz, unatkozó emberek bármibe belekötnek, amit találnak.
2018. szept. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!