Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Önéletrajz: melyik formátum:...

Önéletrajz: melyik formátum: doc, docx, pdf?

Figyelt kérdés
Előre is köszönöm

2018. okt. 12. 16:00
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:

*Mármint melyiket ajánlanátok leginkább, vagy mindegy-e?

A munkahelyeken amúgy tipikusan tudják nyitni ugye a docx-es fájlokat is? Mindent tudnak? Pdf-megnyitójuk is van? Sima docot már annyira nem szívesen használnék igazából. Volt itt régen egyszer valami hr-s kérdés; amiben az volt, hogy a kérdező ami pdf-fel van írva önéletrajz, azt automatikusan törli is/ legalábbis nem foglalkozik vele; ilyen tényleg van? Merthogy valami kódolás kell , hogy meg tudja nyitni. A 2007-es Wordöst teljes egészében úgy ahogy van ugye nyitja a 2010-es is pl? Mert elvileg az újabb nyitja a régit, tehát elvileg igen, de nem tudom, mennyi a különbség a 10-esben a 7-eshez képest; meg még azt tudom, hogy az újabbnak pl több a funkciója, tehát azt a régebbi verzió nem nyitja, mert pl lehet, hogy valamelyik nem tud négyzetes körbefuttatást.

Köszönöm.

2018. okt. 12. 16:05
 2/20 A kérdező kommentje:
de pl a 2007-es, ha olyat használnak a cégnél, az nyitja , olvassa ahogyan van a docot, meg a docx-et is.
2018. okt. 12. 16:06
 3/20 A kérdező kommentje:
jpg-ben pl nem tudom, mert elváltoztatja a méretet; amikor pl át akarom, és amikor vissza, hogy megnézzem, akkor nem egyezik; tehát azt úgy pl nem tudnák egyből kinyomtatni ha kell nekik.
2018. okt. 12. 16:07
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
pdf a jó
2018. okt. 12. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
A PDF megfelelő formátum. Megszerkeszted, formázod, exportálod PDF-be és biztos lehetsz benne, hogy a dokumentumod pontosan olyan formázással, tördeléssel fog megjelenni a címzettnél, ahogy nálad. A szerkeszthető formátumoknál (doc, docx, odt) sokkal nagyobb rá az esély, hogy szétesik, elmászik, nem működik. A PDF-megjelenítőktől ma már nem kell félni, elmúltak azok az idők, mikor még az Adobe Reader két azonos verziója is képes volt teljesen másképp megjeleníteni ugyanazt a fájlt.
2018. okt. 12. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Pdf
2018. okt. 12. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 Metionin ***** válasza:
59%
Pdf-ben szoktam mert az nem esik szét ha esetleg más évjáratú worddel nyitják meg. Az a hr-es aki törli a pdf önéletrajzokat, valószínűleg nem tudja hogy mire jó a pdf.
2018. okt. 12. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
33%

"Az a hr-es aki törli a pdf önéletrajzokat, valószínűleg nem tudja hogy mire jó a pdf."

Sok (főleg régebbi) HR informatikai rendszer nem tudja automatikusan beolvasni/feltölteni az adatokat egy PDF-ről az adatbázisba, míg egy .doc vagy .docx-ről igen. Ezért kérnek sok helyen Word dokumentumot. Vagy komolyan azt hiszed, hogy manuálisan másolgatják az adatokat a rendszerbe midnen jelentkezőnél? :D

2018. okt. 12. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm, érdekelnének még válaszok; az eddigieket fölpontoztam. Meg amúgy ez is érdekes, hogy akkor gyakori, hogy átmásolgatják az adatokat.


Vagy nemtom, lehet nem veszik jó néven, ha pl túlbuzgó vagyok, és mindkét formátumban elküldöm, mert csinálom nekik a plusz feladatot esetleg:D

2018. okt. 12. 17:55
 10/20 A kérdező kommentje:
*Vagy például azt lehetne talán esetleg, hogy ilyen picibetűsen írom alá az e-mailben, hogy oda az üzenet aljába is leírok ilyeneket, amiket akár másolgathatnának; bár talán miután letöltötték, és bezárták, lehet, hogy nem fogják újra megnyitni. Ezekre is kérnék tippeket, légyszi. Meg mindent, ami még eszetekbe jut a témával kapcsolatban, aki még tud hozzáfűzni:)
2018. okt. 12. 17:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!