Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkahelyi felvételen a...

Munkahelyi felvételen a munkàltató utànad néz? Példàul ha a Pszihiàtriàn kezeltek 1x annak utàna tud nézni?

Figyelt kérdés
2018. okt. 30. 18:32
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tud. Az egészségügyi adat olyan különleges adat, amit csak úgy ne adnak ki. Még szigorúbb az adatkezelése mint az alap személyes adataidnak.
2018. okt. 30. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm de ha üzemorvoshoz kell menni akkor sem?
2018. okt. 30. 18:47
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha a nemzetbiztonságnál szeretnél dolgozni akkor lehet de a cégek 99 százalékánál se idő se igény nincs erre.
2018. okt. 30. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Amikor engem elküldtek üzemorvoshoz, a doktornő csak bepötyögte a TAJ számomat és már látta is az egész életem, még rá is kérdezett a gyógyszerekre, amiket pár héttel azelőtt írt fel a háziorvosom, illetve szakrendelésen. Szóval MINDEN ott van.

Viszont minden orvost köt a titoktartás, nem adhatják ki az adataidat, és a munkáltatód sem kérheti.

Ettől függetlenül, aki nagyon akarja, az megoldja, hogy kiderítsen rólad mindent, és többek között ahhoz is joga van, hogy ne vegyen fel vagy pl. próbaidő alatt elküldjön, mert eltitkolod a pszichiátriai kezelésed, vagy ki is derül, hogy hazudsz az egészségedről.

Ha jól emlékszem, az üzemorvosin alá is íratják veled a papírt, hogy nincs eltitkolt betegséged és nem állsz semmilyen kezelés alatt. Ezt az információt viszont kérheti a munkáltató, hiszen ez alapján a papír alapján vehetnek fel.

2018. okt. 30. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az üzemorvos egy igazolást állít ki, és annak eredményét (alkalmas, ideiglenesen nem alkalmas, nem alkalmas) tudja meg a munkáltató. Ettől többet nem is hozhatnak a tudomására, így a vizsgálatok tényleges értékeit sem, csak az abból megállapított végleges alkalmasság eredményét.
2018. okt. 30. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia! Engem kezeltek pszichiátrián gyógyszerekkel az egyetem utolsó évétől és a kezelés tartott amikor dolgozni kezdtem.


Ennek az interjúztatók nem néznek utána; igazából nem is tudom elképzelni, hogy hogyan tudnának - főleg, hogy az ilyen adatok titkosítottak, az orvosokat köti a titoktartás és pl a pszichiáter vagy pszichológus akkor mentesül a titoktartás alól, ha másokat veszélyeztetnél vagy az öngyilkosság gyanúja merül fel... de akkor se fűnek-fának mondják, hanem a közvetlen hozzátartozódat értesítik.


Az üzeni orvosnak el kell mondani, ha szedsz a pszichiátriai kezelés miatt gyógyszert, de, mivel nem köt rád hazugságvizsgálót, ha a "Szedsz valami gyógyszert?" kérdésére nemmel felelsz sincs semmi, nem kutat utánad (ha meg is tenné, a fent említett indok miatt sikertelen lenne a kutatása), de szerintem nem érdemes átverni az üzemi orvost (bár tudom, hogy nem célod).


Az üzemi orvos nem kérdez rá, hogy "Kezeltek pszichiátrián?" ; őt simán csak az érdekli, hogy jelenleg szedsz e gyógyszert és, ha igen, mi az és miért szeded. Tehát, ha gyógyszer nélkül kezelnek nem kell semmit sem mondanod.


A kezelés alatt kétszer voltam üzemi orvosnál (két különböző munkahely)


Az első, amikor elmondtam, hogy milyen gyógyszereket ír fel nekem 3 havonta a pszichiáter, kérte, hogy vagy egy igazolást vigyek ami biztosítja, hogy gyógyszerek mellett el tudom végezni a munkát (amit egy pszichiáter amúgy nem adhat, mert nem tudhatja, hogy a jövőben milyen lesz a lelkiállapotod) vagy egy lapot amin rajta van, hogy hogyan haladunk a kezeléssel.

(Még idegbeteg is voltam, mert az üzemi kint volt a világ végén és mehettem volna vissza még egyszer, de szerencsére nem kellett, mert időközben találtam jobb állást és próbaidő alatt le is léptem)


A másik helyen elmondtam az üzeminek, hogy miket szedek és miért, ő biccentett, leírta és ugortunk a következő kérdésre, semmilyen papírt nem kellett vinnem.

2018. okt. 30. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ja és amit az üzemi felír azt nem továbbítja a munkáltatónak. Nekem egyik főnököm se tudta idáig, hogy engem kezeltek pszichiátrián. Ahogy az egyik válaszoló írta, az üzemi kiállít egy igazolást hogy alkalmas vagy és kész, azon nem szerepel semmilyen egyéb részlet.
2018. okt. 30. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!