Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért mondogatják azt, hogy...

Miért mondogatják azt, hogy aki akar az tud munkát szerezni magának, mikor ez egyáltalán nem ilyen könnyű?

Figyelt kérdés

Egyik barátom már régóta keres magának munkát, de mivel nincs protekciója így sehova nem veszik fel a másik barátomnak igaz van munkája, de szeretne váltani és legalább 30 helyre leadta a jelentkezést és egyikre se jeleztek vissza. Sőt mindketten Budapestiek.

Ahelyett, hogy tudatosulna az emberekben az, hogy tényleg nehéz munkát találni ismeretség nélkül helyette a másikat csesztetik és nézik le, mert nem volt szerencséje. Igen szerencsén is múlik ez. Egyik barátom ismerőse már teljesen kétségbe volt esve, mert nem talál semmilyen munkát még sírt is mellette, később egyik ismerőse által szerzett munkát és elkezdte a barátomat csesztetni azért, hogy ő miért nem talál. Elképesztő! Én is csak ismerős által tudtam munkát találni.


2018. nov. 4. 17:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ milyen munkát.

Gyári munkát, postai munkát, futár munkát, eladói munkát, buszvezető munkát viszonylag könnyű találni, de mondjuk közgazdász vagy irodai adminisztrációs munkákat már sokkal nehezebb találni.

2018. nov. 4. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
68%
Én azt gondolom, hogy ha már beadtad 10 helyre a jelentkezésed, és egyik helyre sem vettek fel, akkor el kell gondolkodni. Nem kifelé mutogatni, hanem magadba nézni, miért nem kellesz sehova. Milyen képesség hiányzik belőled? Esetleg nem jó helyekre adtad be a jelentkezésed? Olyan munkákra jelentkezel, amihez értesz? Fel tudsz mutatni korábbi eredményeket? Ha pályakezdő vagy, mennyire vagy alázatos? Hajlandó vagy végigjárni a szamárlétrát? Elkötelezett vagy a szakmád mellett? Fontosnak tartod, amit csinálsz? Nem bántásból írom ezeket. Csak saját magadon tudsz változtatni.
2018. nov. 4. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
92%

Budapesten tényleg könnyű, ha bármilyen munkát elvállal az ember, mert több területen tényleg hiány van.

Ha valakinek már konkrétabb elvárásai, igényei vannak (pl egy adott pozícióban, munkakörben, cégnél, x fizetésért, közel az otthonához, stb), úgy már persze nehezebb.


De ha valaki munkanélküli és tényleg kell a munka, kell a fizetés, akkor szerintem hamar lehet helyet találni.


Rengeteg boltba keresnek eladót, akár Spar élelmiszerboltról, akár plázában lévő butikról beszélünk. Menj végig egyszer egy Budapesti utcán, és számold, hány helyen van kiírva a kirakatba, hogy munkatársat keresnek... És nem igaz, amit sokan néha hangoztatnak, hogy diplomás embert nem vesznek fel ilyen helyre "túlképzettség" miatt. Tényleg nagy a hiány, mindenkinek örülnék. 2 diplomás munkatársam is dolgozott már eladóként, amikor sürgősen kellett valami munkát találniuk. Hamar találtak állást.


Ott vannak még más területek is: posta, gyári munka, nyelvtudással ügyfélszolgalat, és sok diplomás szakma is ilyen, pl. pedagógus munkakörök, nővérek, ápolók, mérnökök...


Szóval sok szakmában tényleg nagy hiány van, ha az embernek nincs ilyen szakmája, akkor meg ott a bolt, gyár, posta, stb.


Szóval munkát nem nehéz találni, csak az ember igényeinek megfelelő munkát nehéz, ha nem hiányszakmában dolgozik valaki.

2018. nov. 4. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Azt tudom, hogy egyik barátom könyvesboltokban adta le a jelentkezését, mert ő nagyon szeret olvasni, de egyikre se hívták még vissza.
2018. nov. 4. 18:24
 5/8 anonim ***** válasza:
84%

Nem nehéz, csak nem mindegy, mit nyújtasz érte. Mit tanultál, mihez értesz, milyen referenciáid vannak.


Manapság az építőipar felszívja még a belterjes családból származó értelmi fogyatékos kisebbségieket is, akiknek a seprű és lapát használata is agytorna.

2018. nov. 4. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
84%

Én pont könyvesboltban dolgozom és nem volt semmi ismerősöm mégis felvettek. Nálunk sok gyár van és konkrétan 2 havonta van állásbörze csak valaki menjen már operátornak annyira hiány van belőlük. Egyébként ott is dolgoztam csak nekem nagyon nem tetszett se a munka, se a közösség.

Diplomás vagyok és konkrétan küzdök hogy ne minimálbérért dolgozzam ki a belem eladóként, de olyat én se találok. Szerintem valamilyet mindenki talál ha akar. Nálunk képzettség nélküli nyugdíjas néni takarít például. De a gyárakban meg szlovákiából is vannak emberek stb.

2018. nov. 4. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
90%

Munkát találni könnyű. Tudom miről beszélek, általában fél óra alatt megvan kövi hétre beugrós meló addig ismeretlen helyre minden kapcsolat nélkül telefonon egyeztetve végzettség nélkül.

De normális munkát ami nem is teszi tönkre az embert, minimálisan megfizetik és annyira fix hogy ne kelljen azon aggódni hogy a kövi hónapban is van-e az embernek munkája az nagyon nehéz. Nekem évek alatt sem sikerült.


Szóval munkát találni könnyű. Normális munkát találni nagyon nehéz.

2018. nov. 4. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én is "szeretem" az ilyen beszólogatós embereket. Mi van pl.: ha valakinek komoly betegsége van, amit egész életében visel? Sokak mindig azt gondolják, hogy mindenki tökéletesnek született...
2018. nov. 4. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!