Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nagykövetségen vagy külügymini...

Nagykövetségen vagy külügyminisztériumban dolgozni?

Figyelt kérdés

Idén fogok érettségizni, humán beállítottságú vagyok, a nyelvek mennek leginkább. Egyetemen szlavisztika-orosz szakirányon, keleti nyelvek és kultúrák-korai szakirányon gondolkozom, talán még az arab és a kínai nyelvek azok ami érdekelnek.

Az lenne a kérdésem, hogy ha nagykövetségen szeretnék dolgozni például, akkor elég ha van egy nyelvszakos diplomám vagy kell hozzá valami jogi tanulmány is? Vagy ha ezekkel nem lehet ott elhelyezkedni, akkor mit lenne érdemes tanulnom?



2018. nov. 6. 23:08
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A tesom nagykövetségen dolgozik, sima olasz(romanisztikával) nem vették fel, hiába beszélt több nyelvet anyanyelvi szinten. Elvégezte a nemzetközi tanulmányokat, pont a nagykövetségen töltötte a szakmai gyakorlatát, és ottfogták szakmai gyakorlat után is. :)

Nem tudom ez pár éve volt, azóta lehet változott a rendszer, illetve az oroszról nem tudok nyilatkozni

2018. nov. 7. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nemzetközi tanulmányok, nemzetközi gazdálkodás, nemzetközi igazgatási szakok jó irányt adhatnak, ha ezek mellett kapcsolatot építesz, eljársz rendezvényekre meg ilyenek. Szerintem sima nyelvszakkal még nem.
2018. nov. 9. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!