Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mennétek olyan céghez állásint...

Mennétek olyan céghez állásinterjúra majd később melózni ahol a HR-es elfelejti a megbeszélt interjút?

Figyelt kérdés

Álláshirdetésre jelentkeztem, behívtak interjúra. A megbeszélt időben ott voltam este hat óra, tök üres irodaház, csak a szekus ember volt ott. Azt mondja itt már egy lélek sincs, mindenki elment ahogy szokott ötkor.

Hívom a HR-est akivel letárgyaltam az időt, fel se veszi.

Majd hívom másnap felveszi és riheg-röhög a telefonba... ja maga az.... hihi asszem elfelejtettem bocsi hihi majd jöjjön be pénteken hihi...

megegyezünk a péntekben. Csak kérdés ezek után menjek-e egyáltalán ilyen helyre melózni ahol elfelejtik a megbeszélt találkát vagy hagyjam a francba az egészet?


2018. nov. 12. 12:06
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
48%
Nem kell ebből ilyen büszkeségi kérdést csinálni. Mindenkivel előfordulhat, hogy hibázik.
2018. nov. 12. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
74%

Persze.

Ha nem a HR osztályra kell menni dolgozni, akkor mégis mi köze lenne ennek a jövőbeli munkához? Már az is gáz, hogy ez felmerült.

2018. nov. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
91%
Van más lehetőséged, ami jobbnak tűnik? Ha van, azt válaszd, ha nincs, akkor marad ez.
2018. nov. 12. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
61%
Ő is csak ember, ezzel azért nem az egész céget minősíti, csak saját magát.
2018. nov. 12. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
33%

Ha TE még életedben nem felejtettél el semmit, akkor jogos a hözöngésed, egyébként nem.

Másrészt meg ha EGY ember - méghozzá nem is jelentös beosztásban lévö - hibázik, az semmit nem mondd magáról a CÉGRÖL!

2018. nov. 12. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 A kérdező kommentje:

"Van más lehetőséged, ami jobbnak tűnik? Ha van, azt válaszd, "


Hát ez az hogy 10000 lehetőségem vam de hoyv jobb-e ki tudja. Ahhoz fel kell vegyenk hogy kiderüljön és akkor már oly midnegy.

2018. nov. 12. 12:33
 7/35 anonim ***** válasza:
77%

Szánalmas és teljesen tipikus.

Egyébként itt nem az a baj, hogy elfelejti(hogy lehet elfelejteni?), hogy jönnek hozzá, hanem hogy csak viháncol.

Én nem mennék ilyen helyre, mert pont hogy minősíti a céget is, hogy egy ilyen trehány, nemtörődöm embert alkalmaz.

2018. nov. 12. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem a kamukérdező vagy:


Vállald el, egy próbát megér! Ha nem gyere be, még próbaidő alatt koccolsz.

2018. nov. 12. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
28%

3-assal és (a kérdező kiegészítése után) 7-essel értek egyet.

Akkor mennék el, ha olyan helyzetben lennék, hogy minden szalmaszálba bele kell kapaszkodnom. Nálad - ahogy írtad - távolról sem erről van szó.

És igenis nemcsak saját magát, hanem az egész céget minősíti. Az is, hogy elfelejtette, de a másnapi rihi-röhi még inkább. Hogy ilyen széltolót nem rúgnak ki páros lábbal a cégtől. Gondolj bele, egy ilyen ember tesz majd le javaslatot a főnök elé, hogy melyik jelentkezőt érdemes második körre behívni!

Viszont, ha nem mész el, te mondd le szabályosan az időpontot. Nem érdemli meg ez a nő, de te ne süllyedj le az ő szintjére.

2018. nov. 12. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
69%

Nem tudom mi a fizetés, mi a munkakör.

Szerintem igenis a céget képviseli,

mivel vele találkozol először tőlük.

Ő dönt, hogy felvesz-e vagy sem.


Vezetőként én is interjúztattam és adtam munkát másoknak. Minden pályázatra válaszoltam, ha sikeres volt, ha nem, akkor is.


Nem volt helyettesem soha, volt 1-2 emberhiány 3 hónapig fél évig is, táppénzelések, szabadságolások, gyerek, háztartás és 12 óra stresszes főállás mellett sem tettem volna ilyet.

Akarva akaratlanul sem történt meg.

Neki nincs különösebben más feladata.


Eszembe nem jutott soha senkit elfelejteni. Vagy belenevetni a telefonba, hogy hhhh bocsi.

Tudod ez úgy működik, hogy átnézed a jelentkezéseket. Felhívod, aki az alapján megfelel az elvárásoknak. Időpontot egyeztetsz vele. Várod, te is felkészülsz.

Beírod a napi teendőid közé. Ha valami közbejön felsővezető, meeting, akkor felkeresed, hogy probléma-e neki, hogy át tennénk az időpontot.


Érdektelen vagy a számukra. De mindenki akivel így bánnak. Csak akkor menj, tényleg nincs más választásod, mert ilyen helyeken hosszútávon nagyon sok bántás, megalázás fog érni igen rossz fizetéssel.


Egy jó vezető nem engedné hogy ilyen ember interjúztasson, és hozza rossz megítélésbe a céget.


Mert egy ember ezt minimum 11-nek mondja el ha rosszul bántak vele ott.


Én biztosan nem mennék.

Volt olyan, mikor én kerestem munkát és az interjúztató olyan bunkó volt, hogy mondtam neki, tudja mit. Ezt most befejezheti. Otthagytam. Azóta sem bánom. Életem legjobb állása jött utána.


De volt olyan is aki interjú közben felvette a telefonját és 25 évesen interjú közben elmesélte az anyukájának hol van, és épp mit csinál. Azután nem értette miért nem sikerült.


A tiszteletlenség egyik oldalról sem megengedett.


Ha tényleg elfelejtett volna elnézést kér, és nem beleröhög az arcodba telefonon.

2018. nov. 12. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!