Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek mire való egy...

Szerintetek mire való egy munkahelyi Facebok csoport (nem chat hanem sima csoport)? Milyen célból hozzák létre? Nálatok van? Ha igen, mire használjátok? Szeretitek?

Figyelt kérdés
Olyan csoport amiben a közvetlen főnök és a közvetlen kollégák vannak benne (nem pedig úgy általánosságban a cég és osmeretlenek a cégtôl).

2018. nov. 24. 12:38
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Van válunk, egy darabig benne is voltam. Arról szólt, hogy azokat, akik nincsenek benne, plusz a főnököket kibeszélték. Ebből nekem nem kellett, úgyhogy kiléptem, hadd legyen nekik eggyel több beszédtémájuk :)
2018. nov. 24. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok benne semmilyen csoportban. Ha a főnököm akar valamit majd közli munkaidőben személyesen vagy telefonon.
2018. nov. 24. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk pl a szakács ír az irodistáknak,mikor elkészítette az ebédet és lehet menni enni.Más haszna nem nagyon van.
2018. nov. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
34%
Az ilyenek arra vannak hogy még jobban bevonódj a munkába, a sok hülye pedig ott verje a nyálát. Nem csatlakoznék be.
2018. nov. 24. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Vicces videjók, megosztós nyereményjátékok, továbbküldős-segítségkérős képek és egyéb f***ságok hatékony terjesztése a kollégák között (is). Rosszabb esetben valamelyik túlbuzgó kolléga (jellemzően nő, de férfiban is van ilyen állat) még karácsony este 9-kor, vasárnap délután, kedd hajnali 2-kor vagy bármilyen más, munkaidőtől nagyon messze álló időpontban körbe tud érdeklődni a kollégák között, hogy a 6-os soron jó-e már a kihordószalag vészleállítója, mert tegnap kicsit lógott, mindenki összeszedte-e a hétfő reggeli hétindító értekezlethez az előző héten a munkájában 4 perc 17 másodpercnél nagyobb csúszást okozó belső kommunikációs hibákat vagy épp essóessbe' nem tudná-e valaki mostazonnal elcserélni vele az éjszakás műszakot, mert ő tényleg menni akar, de a gyerek fosik/hány/három karja nőtt/mit tudom én. Persze azt hiszi, hogy senki sem látta azt a képet, amit egy órája töltött fel a sztorijába és a városka hírhedten sznob éttermében fotózott egy asztalnyi koktélt, amit valószínűleg jól bevertek a barátnőkkel.

A lényeg: értelme soha nincs az ilyen csoportoknak. Valódi problémákat nem mertek megbeszélni benne, mert ott a főnök és rögtön visszajut hozzá minden, a túlbuzgó "hadd lássa a főnök, hogy én otthon is éjjel-nappal dolgozom, hátha kapok fizetésemelést" gyökereknek meg legyen elég a céges Outlook, nem kell, hogy még Facebookon is az arcodba tolhassák, mekkora sztahanovisták.

2018. nov. 24. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
82%
Irodai porgramok szervezése plusz memek megosztása. Plusz munkával kapcsolatos kérdések vagy hírdetmények megosztása.
2018. nov. 24. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
74%
Én utálom amikor kötelező munkahelyen belépni facebook csoportba,mert csak ott lehet megnézni a heti beosztást ,mert amúgy nem mondják el,nincs idejük meg ilyenek....kötelező a főnöknek látnia a profilomat,pedig szerintem semmi köze hozzá.Arra való,hogy az ember még idegesebb legyen.....xD
2018. nov. 30. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nálunk van, ritkán használjuk. Egyikünk a múlt héten szült, itt tudatta velünk, együtt örültünk, h jól van. Itt beszéljük meg még a névnapos, kirándulós témákat, de mostanában a covid miatt nem volt ilyen.
2021. jún. 2. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak munkahelyen, de gimiben és egyetemen is. Gimiben haszontalan volt, volt egy kis magja az osztálynak, akik telehányták belsős poénnalde az jó volt, hogy a fontosabb híreket is kiírták oda legalább.


Az egyetemen hasznos volt, ár agyhugyfaszt katam attól a 3-4 lusta gyerektől, akik nem voltak hajlandóak egy kicsit lejjebb gögrgetni a csoportban, hanem állandóan rám írtak sms-ben vagy hívogattak, hogy ezt meg azt küldjem már el nekik.


Az első helyen, ahol dolgoztam, csináltak egyet.


Túl sok értelmét nem láttam, mémek küldözgetése volt. Van egy program, amin keresztül egy barátodat be tudod vinni a céghez dolgozni, ahhoz kértem egy emailcímet (olyan emailcím, ami mindenkinek megvolt csak én épp nem találtam), azt a választ kaptam, hogy majd kérdezzem meg a főnököt hétfőn.


Valaki a beosztásról kérdezett, ő se kapott választ.


Ez így hülyeség nagyon.


A második munkahelyen volt egy FB csoport, ahova behívtak. Amikor láttam, hogy ez is mém megosztós csoport, kiléptem (bejelentés nélkül), 5-10 perc múlva visszahívtak. :D


Később már kezdett megkomolyodni, Team Building kiírások, illetve oda írták ki egyszer, hogy valaki menjen be SOS dolgozni, mert beteg lett az ügyeletes.


A mostani helynek nincs Facebook csoportja, nagyon szeretjük egymást, nagyon családias a hangulat, illetve kis létszámú csoport, ezért egy hír pillanatok alatt eljut A embertől mindenkinek, szóval nincs szükség egy csoportra.

2021. jún. 2. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!