Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hova tudnék menni dolgozni?...

Hova tudnék menni dolgozni? Nincs érettségim.

Figyelt kérdés

25 éves vagyok most. Hosszan tartó betegségem miatt nem csináltam meg az érettségit, illetve érettségi törzslap kivonatom van, mert érettségi időszakban kezdődött a betegségem és mostanra gyógyultam meg. Töri, infó és angol érettségim van csak meg.

Most beiratkoztam egy esti tanfolyamra, ami ilyen digitális középiskola, vannak feladataim és tanulnivalóim, szeretném megcsinálni az érettségit és tovább tanulni.


Anyagiak terén nem állok valami jól, szeretnék dolgozni menni. Jelentkeztem a Tesco-ba, de nem jött össze. Beadtam az önéletrajzom 7 helyre is, mindenhonnan visszautasítanak. Nem tartom magam buta embernek, de sajnos senkit nem nyűgözök le érettségi nélkül. A fizikai állapotom nem valami jó, le vagyok gyengülve, dolgoztam autómosóban és azt sem bírtam. Félek, hogy csak gyárba tudnék menni dolgozni, mivel nincs semmilyen végzettségem. :(


Diákmunkára sem vesznek fel, mert esti tagozatosnak számít a képzésem, és sok helyen 25 év alattiakat keresnek. Annyira reménytelennek érzem ezt így, most adtam be ismét az önéletrajzom egy üzletbe, de már nem fűzök hozzá sok reményt. :(


2018. nov. 24. 23:13
 1/8 anonim ***** válasza:
67%
:( Csináld meg a másik kettőt.
2018. nov. 24. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%

Asszem postás lehetsz általánossal is, mekiben pedig ismerek is olyat, aki érettségi nélkül dolgozott, szóval oda tuti felvennének.


És kitartást!

2018. nov. 24. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
77%

Hát ha autómosóban sem tudott dolgozni, akkor máshol sem fog, főleg nem Mekiben.

Érettségi nélkül csak ilyen robot vagy fizikai munkákat tudsz vállalni, máshová nem nagyon vesznek fel.

2018. nov. 24. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
75%

a spárba próbáld meg,vagy a lidlibe.

próbaidő után 180 nettó.

ha srác vagy és van jogsid,akkor van még a buszvezető.

ott kb 1 év mire lerakod a jogsikat a buszra cégen belül,addig minimálbért kapsz,munkába állás után nettó 260-300 körül.

2018. nov. 25. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
5%
#3 "pláne nem a mekibe"......... Komolyan azt hiszed, hogy a meki egy érettségihez kötött munka?
2018. nov. 25. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
66%
Mert ha lenne erettsegid mi csinalnal?? Mar nem ugy van mint regen hogy van erettsegid es jo munkat kapsz. Ma mar minden hulyenek van es ertektelenebbe valt. Meg a fogyatekos volt osztalytarsam a kisegito kozepiskolajaban is megszerezte. Igaz ott mindenkinek oda adtak vegul be is zartak azt a sulit de na meg ilyeneknek is megvan. Es sok olyan suli van csak ki kell fogni. Ugyanezeket a melokat fogod megkapni erettsrgivel is. Inkabb szakmat tanulj szerintem. Max akkor eri meg az erettsegi ha valami nagyon komoly okj t akarsz elvegezni utanna ahol kerik az erettsegit.
2018. nov. 25. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
72%

#5: Nem az érettségi miatt nem tudna ott dolgozni, hanem azért, mert fizikailag le van gyengülve.

Az igaz, hogy nem az érettségi számít, mégis mindenhol kérik, már a takarítóknál is sok helyen. Ez van.

2018. nov. 25. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Jelentkeztem a Lidl-be és az Aldiba, egyik helyre sem vettek fel. A lidl-ben több fordulón is átjutottam, a tesztem nekem lett a legjobb, szimpatikus voltam a vezetőnek is, de végül mégsem vettek fel, mert "úgyse bírnám".

Gyárba esélytelen mennem már a tanulás miatt is (szeretném az érettségit nagyon). Egyszerűen sehová nem vesznek fel :(


(akik privit írtak: ne haragudjatok, hogy nem válaszoltam, de a saját nevem a felhasználónevem és emiatt nem szeretnék)

2019. jan. 26. 00:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!