Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Magyarországon a dolgozó...

Magyarországon a dolgozó lakosság hány százaléka keres 100. 000 Ft alatt? Ti mennyit saccoltok? Van erről statisztika?

Figyelt kérdés

2018. nov. 29. 14:17
 1/7 anonim ***** válasza:
15%

Bírom az ilyen kérdéseket.


Szerintem erre soha nem kapsz választ.


Pl. aki ennyit keres az szégyelli úgymond, és eleve többet mond, stb.


Nekem volt egy 2013-2015 között, na akkor tényleg ennyit kerestem, kerek 90.000 Ft-ot.


Aztán léptem le mert ez az összeg kevés, utána volt ahol sokkal többet kerestem.


Mondjuk az a vicc, most megint nincs állásom, október végén szűnt meg a hely.


De 100.000 Ft-ért biztos nem indulnék el sehova, max összepakolnék ha nincs más lehetőség azt irány a spanyol tengerpart, vagy nem tudom.

2018. nov. 29. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
48%
Jelenleg is ez alatt keresek papíron. Papíron!
2018. nov. 29. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem 2014-ben volt kb 2 hónapon át agusztustól októberig (két egynmást után követő munkahelyen - nem egyszerre) ennyi a fizum ; egyik helyen 80, másikon 75.


Valahol azt olvastam, hogy 100-ból csupán 30 magyar keresi meg minimum az átlagbért a maradék 70-nek ez csak álom (erről itt olvastam [link]


Még esetleg ezt tudom javasolni elolvasásra; [link]


Azért azt is hozzá kell tennie, hogy a minimálbér olyan helyeken, ahol nem kell szakképzettség is 138 ebben az évben; és volt 100 alatt 2013-ban.

2018. nov. 29. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

De a 138 az a bruttó minimálbér.


Feltételezem, hogy a kérdező nettó 100-ra gondolt. Mert teljes állásban bruttó 100 kizárt. Legfeljebb közmunkanal lehet.


2014-ben még én is nettó 50-90 ezer között kerestem. Azóta többször munkahelyet váltottam, tapasztalatom is nőtt, és persze általánosan is sokat nőttek a fizetések, úgyhogy többszörösét keresem jelenleg (400 körül).

2018. dec. 1. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is kerestem már 95 ezret, 12 órában, egy hónapban jó ha volt 4 nap pihenőm.

De nem szégyelltem. Nem is értem hogy az emberek miért szégyellik a keresetüket? Ha annyira alacsony az egyedül a smucig munkáltató szégyene! Nem a dolgozó emberé!

2019. jan. 8. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nettó 100 ezerre gondoltam, amit kézhez kap az ember. Én csak egy tizessel keresek felette.
2019. jan. 8. 14:35
 7/7 anonim ***** válasza:
Vagy kamerákat is tehetnének mindenki házába, mint az 1984ben.
2022. febr. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!