Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha egy bizonyos facebook...

Wolfy28 kérdése:

Ha egy bizonyos facebook poszt miatt kirúgtak a munkahelyről közös megegyezéssel, mennyi az elévülési idő hogy újra felvegyenek?

Figyelt kérdés

2018. dec. 3. 01:00
 1/10 anonim ***** válasza:
8%
Aki "fészbukkozik", az meg is érdemli... Eláruljam, hogy amióta töröltem a hülye accomat arról a hülye oldalról (ill. nem használok afféle közösségi oldalakat), sokkal jobban érzem magam? Tessék, elárultam. Ja, ráadásul a melóhelyen eggyel kevesebb munkát kell végeznem: nem kell néznem a munkahelyem "fészbukkját". Yéyyy!
2018. dec. 3. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
68%
Torold magad es alneven regisztralj ujra. Kollegakat,meg az ismerosekiet blokkold es ne vedd fel ismerosnek. Meg azt se,aki veluk kapcsolatban van. Fotot magadrol es szemelyes dolgaid,hozzatartozoidrol ne tegyel fel soha tobbet.
2018. dec. 3. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%

#1 szövegértés egyes. Nem a munkahelyén facebook-ozott, hanem egy poszt miatt rúgták ki.

Én azt mondom, jó dolog a facebook- csak tudni kell használni.

2018. dec. 3. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Akkor most kozos megegyezessel tavoztal, vagy kirugtak?


Szerintem egy munkahelyen nincs "elevulesi ido", max., ha kihal a HR-fonok-igazgato-stb. Ha kirugtak, 100 ev mulva se vesznek vissza. Ha kozos megegyezessel leptel ki, akkor sem jellemzo, hogy visszavegyenek, legfeljebb, ha potolhatatlan munkakorben potolhatatlan tudasoddal potolhatatlanul jo munkat vegeztel, es akkor is terdelni kell elottuk hogy visszavegyenek.

Mit posztoltal, talan attol is fugg a dolog. Ha a fonokrol-igazgatorol irtal csunya dolgokat, akkor jobb, ha masik orszagba koltozol :D :D :D

2018. dec. 3. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nincs elévülési idő.
2018. dec. 3. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
74%

Biztos ezért rúgtak ki?


Komoly hely lehetett.

2018. dec. 3. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Munkahelyre mikor vesznek vissza? Szerintem soha.

Kirugtak? Akkor most nrm kozos megegyezes volt?

Olvasom,h itt ugy is ertelmeztek,h a facera mikor kerulhetsz vissza..;)( álface...;) )


Ha szabad kerdez em,mit posztoltal,h ez torzent? Munkaidoben tortent?

2018. dec. 3. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy már off, de simán ki lehet rúgni valakit egy Facebook post-ért; ha az például céges adatot tartalmaz.


Nem miundenhol jár automatikus kirúgással, van, ahol az illető megússza egy írásbeli figyelmeztetéssel és több figyelmeztetés után repül. Van ahol meg rögtön elbocsájtják.


Ha pl én lőnék egy Szelfit az irodában, a háttérben a kollégám képernyőjével, aki épp valami céges ügyön dolgozik és fellőném Facebook-ra vagy ha fognám magam és titkos céges adatokat kiposztolgatnék egy "Fáradt vagyok posztban" hogy bemutassam az ismerőseimnek, épp mennyire elfoglalt vagyok, bizony megütném a bokámat.


A közös megegyezéssel való kirúgás nekem sem világos. kb úgy képzelem el, hogy "Megengeded, hogy kirúgjunk? - Hát persze, akartam is kérni, hogy rúgjatok ki, nagyon rossz voltam." :D Mert Közös megegyezésnél a megállapodás egymással megegyező akaraton és beleegyezésen alapul.


Szerintem a munkáltató azonnali hatállyal felmondott a munkavállalónak, mert az történik pl akkor, ha a munkavállaló a szabályzatot vagy a kötelességeit súlyos gondatlansággal jelentős mértékben megszegi.

2018. dec. 3. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Elévül az, csak nem mész vele sokra, mert még 50 évig meg kell tartaniuk az adataidat. Most kapsz a HR rendszerben a profilod mellé egy "Do not rehire" jelzést és ez bizony ott marad 50 évig akkor is, ha az egész HR/vezetőség lecserélődik közben.
2018. dec. 3. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
23%

"Amúgy már off, de simán ki lehet rúgni valakit egy Facebook post-ért; ha az például céges adatot tartalmaz.



Nem miundenhol jár automatikus kirúgással, van, ahol az illető megússza egy írásbeli figyelmeztetéssel és több figyelmeztetés után repül. Van ahol meg rögtön elbocsájtják."


Tom és Jerry színvonal.


Általános iskola.


ilyen helyet ott is hagynék, hiszen akkor nem is munkával telik az idő, nem?

2018. dec. 3. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!