Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Érdemes szólni a főnökömnek...

Érdemes szólni a főnökömnek már az év első munkanapján, hogy elkezdek másik munkahelyet keresni?

Figyelt kérdés
Vagy inkább csak akkor szóljak, ha már találtam másik munkát? Már utálom nagyon a beszólásait, és utolsó munkanapomon is tett olyan megjegyzéseket, ami miatt eldöntöttem, hogy nem maradok ott. Legszívesebben már 2-án se mennék, de nem engedhetem meg magamnak, hogy 1-2 hónapig ne dolgozzak, mert sok törlesztőrészletem van, +rezsi, és élni is kell valamiből, megtakarításom viszont nincs, tehát munka mellett kell másik munkahely után nézni. Úgy érzem, hogy illene szólni neki, hogy ne érje váratlanul, de azzal azt is megkockáztatnám, hogy ő mondja, hogy akkor ne is menjek többet. Lehet, hogy pár hét után találnék munkát, addig meg kb. éhen halnék. Mit csináljak? Nincs senkim, egyedül élek, se szülők, se testvér, se rokon, aki átsegíthetne azon a pár héten. Amúgy meg van bennem olyan hajlam is, hogy leszarom, hogy mi fog történni, és meggondolatlanul cselekszem, és most is azon jár az eszem, hogy 2-án felmondok, aztán majd lesz valami.
2018. dec. 30. 16:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem biztonságra játsszál. Keress állást és ha megvan, akkor szólj. Ne az vezessen, hogy a főnök mit fog szólni vagy hogy nehéz helyzetbe kerül. Hiába vagy rá tekintettel, ő korántsem biztos, hogy ilyen meghatóan gondos lenne feléd és a törlesztőket neked kell kifizetni, nem neki.

Ha teszel a jövődért az álláskereséssel, már könnyebb kibírni a mostani helyedet is.

2018. dec. 30. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha jót akarsz magadnak, nem mondod el. Nem tudom milyen ember a főnököd, de kb az összes munkahelyen azt mondanák, hogy akkor köszönjük, de többet nem kell jönnie. (Én pl naiv módon a saját káromon tapasztaltam ezt meg). Majd csak akkor szólj, ha az új munkahely már biztos. Tudom, hogy milyen egy rossz munkahelyet elviselni, de inkább az, mintsem, hogy éhezz.
2018. dec. 30. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Alain Delon ***** válasza:
100%
A főnöködnek semmi köze hozzá, hogy mit csinálsz munkaidőn kívül. Amúgy meg ha szólnál neki, gyorsan keresne valakit helyetted, téged meg elküldene. Ő nem játszana a bizonytalanra. Gondolom, ezt nem akarod.
2018. dec. 30. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Csak akkor mondjad el neki, amikor már biztos az új hely.

Mivel szemétkedik, azt érdemli, hogy csak a magad érdekét nézzed.

2018. dec. 30. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Akkor szólj amikor találtál, ha lehet adj neki időt a hónap végéig(ha így vesznek fel a másik helyen).


Ha a cégről nem gondolod hogy lojális lenne hozzád, akkor te se legyél az egy pillanatig sem. Azzal vigyázz azért, hogy amennyire lehet legyél korrekt, ne égesd el a lehetőséget, hogy esetleg visszamenj évekkel később, de a legfontosabb az legyen, hogy neked van munkád mikor bejelented hogy távozol.

2018. dec. 30. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Semmiképp ne szólj,se a főnöknek,se a kollégáknak.Még csak ne is utalj rá.

Ellenkező esetben nagyon rövid időn belül elérik,h felmondj.

2018. dec. 30. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Én is azt látom jobbnak ha nem szólok, de annyiból meg jobb lenne ezzel indítani az évet, hogy most még tudni fogja, hogy miért akarok elmenni, de 2 hónap múlva már nem fogja érteni. A másik, hogy kevesen vagyunk, nagyon sok gépen kell megtanulni sok munkafolyamatot, ami több év. Én már nagyjából megtanultam mindent, így mondhatni, hogy nélkülözhetetlen vagyok. Munkámmal nincs probléma, szeretem is csinálni, csak néhány kérdésben nem értünk egyet. Dolgozót nagyon nehéz itt találni, mert az autógyár és a nagyobb vállalatok elszívták innen a munkaerőt. Szinte már csak megbízhatatlan, alkoholista, lusta, lassú, értetlen emberek vannak. Talán lehetne még találni valakit pár hónap alatt, aki betanítható lenne.
2018. dec. 30. 18:33
 8/12 Alain Delon ***** válasza:
100%
7: Az ne a te bajod legyen, hogy utánad mi lesz. Ő a főni, legyen az ő baja. Ő van megfizetve érte.
2018. dec. 30. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Eszedbe ne jusson szólni neki.


Csak arra figyelj, hogy a leendő munkahelyeden vállalják-e a 30 napos felmondási időt.

Mert ha Te be is adod a felmondásod (határozatlan idejű munkaszerződés esetén) akkor 30 napig még kutya köteles vagy dolgozni.

Illetve akkor nem, ha a leendőbeli ex főnököd beleegyezik abba, hogy akár már másnap nem kell menned. De ha nem, akkor még 30 napig köteles vagy dolgozni.

2019. jan. 1. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
És akkor mit tudok csinálni, ha le kell dolgoznom a 30 napot, de az leendő munkahely nem tud várni addig?
2019. jan. 1. 21:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!