Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Milyen szükséges végzettség...

Milyen szükséges végzettség vagy egyéb nélkülözhetetlen tudás kell ahhoz, hogy cikkíró legyek?

Figyelt kérdés

Írni, fogalmazni nagyon jól tudok, nagyon jó képességem van hozzá, az ismerőseim 99%-ka csak pozitív véleménnyel van rólam, ami kicsit zavarbaejtő, mert szinte már éhezem a kritikára. Ezt mindenféle nagyképűsködés nélkül írom. Művészlélek vagyok, szeretek írni, az íráskészség a véremben van. Ennek ellenére (egyéb, ebből a szempontból nem fontos okokból kifolyólag) nincs érettségim, és semmilyen szakmám, amely az íráshoz kapcsolódna. Mégis nagyon szívesen írnék cikkeket például.


Nagyon szívesen el is beszélgetnék egy ilyen munkakörben dolgozó emberrel, ha volna rá lehetőségem, megtudni, hogyan is működik ez, mik a követelmények, lehetőségek, stb.



2019. jan. 14. 13:01
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát először is valamihez érteni kellene, hogy legyen mondanivalód is amit nagyszerű íráskészségeddel át tudsz adni.


Ezért kellene egy téged érdeklő témában diplomát szerezni, amihez az érettségin keresztül vezet az út.

2019. jan. 14. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
a kérdést követem, mert én is B tervnek erre gondoltam tudományos területen. Egyelőre biológián vagyok, ha nem jön össze a kutatói életpálya akkor ezzel szívesen foglalkoznék.
2019. jan. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Azt veszem észre bárki írhat barmiről cikket, nem kell hogy értsen hozzá, sem az íráshoz sem a témához. Igaznak sem feltétlen kell lennie. Megírod és kitolod a face-re, vagy blogoldalakra, a hozzászólók meg majd úgy is kijavítják.
2019. jan. 14. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

3-as


Az oké, de ezért senki nem fizet neked.

a kérdező gondolom a fizetett cikkírókra gondol, akik folyóiratokba, netes újságokba írnak.

Nem kell sorolnom hogy mik ezek.

Az ilyen helyekre kérdés hogy:

-milyen végzettséggel lehet bekerülni?

-mit kérhetnek az embertől az első percben, hogy egyáltalán komolyan vegyék a munkavállalói jelentkezését?


Tehát én, mint 21 éves hallgató, ha bemegyek az index, vagy VS, vagy akármelyik online média szerkesztőségi irodájába, és bemutatkozás után rátérek a munkavállalói ambícióimra, akkor mennyire kell számítanom arra hogy 2 finoman, de jelzik hogy nincs meg a szükséges hátterem az alkalmazásomhoz?

2019. jan. 14. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Persze, saját blog, de annak is bőven kell idő mire egyáltalán egy szoba bérleti díját ki tudod fizetni az oldalon elhelzett reklámokból befolyó összegből.
2019. jan. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
72%
Jóvan hát nem tudtam, hogy a szívesen azt jelenti, hogy de csak pénzért. :)
2019. jan. 14. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!