Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Megéri manapság katonának menni?

Megéri manapság katonának menni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 24 éves lány vagyok, aki életpályára és ambícióra vágyik. Mindigis a férfiasabb dolgokhoz vonzódtam, pl elmentem autószerelőnek tanulni. Mostanában kezdett el foglalkkztatni a katonai pálya. A nagypapám és nagymamám is katona volt. Biztos büszkék lennének, mellesleg érdekel is a dolog. Jelenleg kereskedelemben dolgozom, érettségim van, szeretném ha valamilyen irányt venne az életem, és lenne egy hivatásom. Hogyan kell elképzelni ezt az egészet onnantól kezdve hogy felvesznek? Mit kell csinálni, mivel telnek a hétköznapok? Nőként milyen feladataim lehetnek, és milyen előrejutási lehetőségek vannak? Anyagilag mennyire lehet belőle megélni?

Előre is köszönöm a válaszokat :) Esetleg privátban szívesen beszélgetnék már besorozott katonákkal :)



2019. ápr. 17. 23:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen, sőt soha ennyire nem érte meg, mint manapság.


[link]

2019. ápr. 17. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nagyon tetszik amiket eddig olvasok róla.. Alig várom hogy jobban belelássak:)
2019. ápr. 17. 23:49
 3/11 anonim ***** válasza:
82%

Igen, most nagyon megéri! Sok mindent lehet mondani az Orbán-kormányra (jogosan), de azt senki sem vitathatja el, hogy a Magyar Honvédséget kőkeményen fejlesztik, és szó szerint visszaadták a honvédek becsületét. Hatalmas beszerzések folynak most, ötven év technikai hátrányt dolgoz le a hadseregünk rövid idő alatt, és ezeket a méregdrága eszközöket, amelyek ráadásul az ország önállóságát biztosítják, csak olyan személyzettel lehet megfelelően hasznosítani, akik nem lépnek le a katonai pályáról egy-két év után, mert megbecsülik és megfizetik őket.


Szóval igen, menj bátran katonának! Bár húsz éve történt volna mindez, én is elmentem volna tiszti sulira, mert azt terveztem. Sajnos 9 hónap sorkatonaság alatt meggyőződtem róla, hogy őrültség lenne. Az összes hivatásos a hasát fogta a röhögéstől, mikor mondtam nekik, és lebeszéltek róla. Ma már más idők járnak!

2019. ápr. 18. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
48%

Abszolút.

Jusson eszedbe az első világháborúban szolgáló német nő, aki így gondolkozott. Gyengébb vagyok mint egy férfi, úgy imádkozom mint egy férfi, jobban harcolok mint egy férfi.Az a nő épp úgy lement a lövészárkokba mint a férfiak, és nem félt fegyvert fogni

Sok sikert

27f

2019. ápr. 18. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
70%

Nőként többnyire irodai munkat kapsz, vagy orvos, kommunikacios, pénzügyi, esetleg konyha.

Mas teruleteken ritkább a női katona.

Elorejutás meg pont ugy mukodik mint a ferfiaknal, itt nincs különbség téve.

Legutobb egy 27 eves nő jott a mi csapatunkba, de neki a férje is altiszt, tudta mire vallalkozik.

80% csak szamitogepes munkat vegez.

2019. ápr. 18. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
27%
Szinte bármilyen más pályával több hasznot hoznál a társadalomnak, mint katonaként. Hogy neked megéri-e, azt neked kéne tudnod.
2019. ápr. 18. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
62%
Azt ki a szrt érdekel a tàrsadalom?😂😂😂
2019. ápr. 18. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Mert benzinkutasként jobb vagyok a társadalomban? :)

Egyebkent hogy kell elkepzelni az egeszet? Van ez a suli 1 évig ahonnan kapok illetményt, lakhatok máshol vagy kötelező a laktanyában? Onnan hogy ez megvan, milyen irányba érdemes orientálódni, hogy legyen út felfele? Iskola után mennyi az altiszti illetmény? Milyen kedvezményekkel jár még a katonaság? Milyen gyakorisággal helyeznek át?

2019. ápr. 18. 09:22
 9/11 anonim ***** válasza:
78%

Menj be egy toborzó irodába és érdeklődj ott inkább

Itt max a "kanapéharcosok" tudnak felvilágosítani

2019. ápr. 18. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

#9, pont hogy forditva.

Toborzoirodaban az alapokrol tájékoztatnak, es kb ennyi.

Az hogy mit fogsz valoban csinalni, azt az aktiv katonák fogják pontosabban megmondani. Es van egy pár belőlünk itt is.

2019. ápr. 18. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!