Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » "Diákmunkára" csak diákok...

"Diákmunkára" csak diákok jelentkezhetnek?

Figyelt kérdés
Most jön a nyár, és rengeteg szezon/diákmunkát látok meghirdetve, a probléma az, hogy már nem vagyok diák és tök jól hangzanak azok az állások, szívesen csinálnám valamelyiket. Egyszer egyik felnőtt ismerősömmel aki már nem volt diák ,dolgozott is mellette, viszont dolgoztam diákként egy diákszövetkezeten keresztül. Akkor ez most hogy működik?

2019. máj. 3. 16:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Kell hozzá érvényes diákigazolvány és iskolalátogatási igazolás.
2019. máj. 3. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Miss Endzsi ***** válasza:
19%
Nálunk a melodiákban 25 év kor alatt foglalkoztatnak diákmunkára, függetlenül attól van-e érvényes diákod, nekem sincs.
2019. máj. 3. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Érvényes, nappali tagozatos diákigazolvány kell hozzá. Párom iskolaszövetkezetnél dolgozik, nem tudnak foglalkoztatni olyat, akinek nincs.

A melódiákos kommentelő sem dolgozhat ilyen jogviszonyban, esetleg a melódiákhoz tartozó munkaerőközvetítő által. Ha mégis így dolgozik, akkor nem jelentette le, hogy már nem diák, ami nem túl legális.

2019. máj. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
33%
De ha nem vagy diák gondolom teljes munkaidőben dolgozol így amellé nem fér be még a diákmunka is.
2019. máj. 3. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Miss Endzsi ***** válasza:
22%
Le van jelentve, de nem érdeklik.
2019. máj. 3. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
81%
Ne reklámozd, mert ha észreveszi a NAV, hogy nem adózol, akkor téged vesznek elő.
2019. máj. 3. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Miss Endzsi ***** válasza:
12%
adózok, köszönöm. Bejelentett munkahelyen vagyok, felőlem jöhet a NAV :) De még a TEK is.
2019. máj. 3. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

A melódiáknál is nappali tagozatos diák kell, illetve iskolalátogatási igazolás kell. Passzív jogviszonyos egyetemista is dolgozhat, de csak 25 éves korig. A melódiák mellett van felnőtt munkaerőkölcsönző ott általában gyárakba,üzemekbe közvetítenek legtöbbször egyszerűsített bejelentésel.

Diákmunkára azért nem mehet nem diák, mert a nappalis diákoknak rendezve van a tbje, és csak 15% szjat kell fizetniük, ezért olcsóbb őket foglalkoztatni.

2019. máj. 3. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
26%
Egyéb hülye kérdést?
2019. máj. 3. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Bocs, hogy megmertem kérdezni ezen az oldalon.

Egyébként köszönöm a normális válaszokat.

2019. máj. 3. 19:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!