Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Másnak is a nyárra esik a...

Másnak is a nyárra esik a próbaideje?

Figyelt kérdés

És mondjuk emiatt nem tud szabira nagyon menni, vagy talán nem is mennél?

Mennyire visel meg?



2019. máj. 23. 13:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
77%
Én 2 éve július elején kezdtem el dolgozni. Kérdezték, van-e előre lefixált nyaralásom. Mondtam van, kaptam rá 2 hét szabit. 1 éve váltottam, ugyanez, mondtam van egy lefoglalt hosszúhétvégém még próbaidő alatt, erre is kaptam szabit. Normális cégeknál így megy.
2019. máj. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Tavaly nyár közepe előtt kezdtem a munkahelyemen. Szerződés szerint ugye a szokásos 3 hónap próbaidő. Az első hónap után kértem szabadnapot, egy pénteket, mert a barátnőmmel elmentem nyaralni. Nem problémáztak, rá sem kérdeztek, hogy miért kérem.

Aztán még próbaidőn belül elkapott egy elég durva betegség, szóval másfél hétig kiestem. Akkor sem volt gond. Amikor a főnök rákérdezett, hogy hol vagyok és mondták, hogy beteg vagyok, annyit reagált, hogy mindenkivel megeshet.

2019. máj. 23. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Tolem kerdeztek van e programom nyarra, mondtam hogy igazabol raerek nincs elore tervezve semmi.

Hiszen mindenki dolgozik a csaladban nem tudjuk ennyivel elore ossze rendezni, ha becsuszna egy nyaralas elotte par hettel megbeszelem majd a fonokkel, hogy nem e lenne problema meg tudja e oldani vagy mit talaljunk ki ra. Ember o is, nyilvan megerti hogy ha vegig dolgozol es jo munkaero is vagy akkor elmennel azert nyaralni par napra a csaladoddal. Szerintem fontos a kommunikacio, de ahol egy munkahely kikoti, hogy nem mehetsz nyaralni es megoldast se probal keresni ott nem is szivesen maradnek. Peldaul tegyuk fel el szeretnek menni egy hetre , munkatars emiatt tobbet megy be tobbet dolgozik hogy engem potoljon, akkor en is nagyon szivesen megteszem ezt erte amikor o szeretne nyaralni menni. Igy igazabol senki sem fog kart szenvedni.

2019. máj. 23. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
2 éve pont nyáron jöttem a mostani munkahelyemre. A 4. munkanapomon elmentem 10 napra nyaralni, mert már előre le volt foglalva, ezt elmondtam már az interjún is és senkinek nem okozott gondot. De az se rázott volna meg, ha ki kell hagynom, elmentem volna ősszel vagy télen.
2019. máj. 23. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Igen, részben. De tavaly is 4 nap nyaralásom volt, részben hétvégén, idénre sincs kilátásban több.

Nem bánom.

2019. máj. 23. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Május elsején kezdtem ,négy hónap próbaidővel.Augusztusban elküldtek egy hét szabadságra,hogy ne gyűljön fel.
2019. máj. 23. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
És mi van ha felgyűlik?
2019. máj. 23. 15:02
 8/14 anonim ***** válasza:

Nyár elején kezdtem a jelenlegi cégnél régebben. a 3 hónap próbaidő alatt 2 nap szabit kaptam, mert valamit el kellett intéznem; hosszabb szabira nem is vágytam. Nyáron nem igazán szeretek menni, mert nagyon sok ember nyaral akkor.


Viszont;


"Általános tévhit, hogy a próbaidő alatt nem lehet szabadságra menni. Ez nem így van, a Munka Törvénykönyve ezt sehol nem mondja ki, nincs erre vonatkozó szabályozás. Ugyanakkor az is nyilvánvaló, hogy nem a legszerencsésebb az első hetekben, hónapokban távol lennie az új dolgozónak, hiszen egy rendkívül értékes időszakról beszélünk: ilyenkor sajátítja el a munkájához elengedhetetlen információkat és ez idő alatt kellene integrálódnia a szervezetbe is. Jogi szempontból azonban semmi akadálya nincsen a pihenésnek, ez nem lehet indok a visszautasításra."


[link]


" Egy új munkahelyen nem szerencsés a munkavállalónak rögtön azzal kezdenie, hogy 2 hétre lemegy a Balatonra, ugyanakkor, ha már egy régóta tervezett és befizetett utazásról van szó, melyet a munkavállaló a szerződéskötéskor már jelzett, akkor a munkáltatónak ezt célszerű elfogadnia.


Ha a munkavállaló próbaidő alatt válik keresőképtelenné, akkor jogosult betegszabadságot kivenni (ami évente 15 nap), majd ezt követően táppénzre menni."


[link]

2019. máj. 23. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

"És mi van ha felgyűlik?"


Egy munkavállalónak van X nap szabadsága, attól függően, hogy hány éves. Ebből azt hiszem 75%-al rendelkezik a felettese, ami azt jelenti, hogy a felettes elküldheti a beosztottat kötelező jelleggel szabira vagy a kért szabadságra nemet mondhat.


A munkavállalónak kell úgy megterveznie, hogy ez egyenlően el legyen osztva (amire a felettese rábólint) az évre; ha ez nem történik meg, akkor a felettes szól neki vagy jelöl ki egy hetet pl., amikor elküldi szabira.


A ki nem vett szabadságot átviheti a jövő évre a munkavállaló, de, ha jól tudom, azt legkésőbb márciusig el kell használnia. Onnantól kezdve az előző évről áthozott szabadságot nem használhatja fel.

2019. máj. 23. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm, és amúgy ez nálatok gyakorlatban is így?
2019. máj. 23. 15:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!