Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hova mehetek dolgozni számítóg...

Hova mehetek dolgozni számítógépes rendszerkarbantartó végzettséggel?

Figyelt kérdés
Egyáltalán ér valamit?
2019. jún. 22. 22:30
 1/7 anonim ***** válasza:
Volt ilyen ismerősöm, de sose dolgozott benne, mert nem piacképes. Informatikával akkor éri meg foglalkozni ha már egyetemi szintűek a tanulmányok, az majd hoz is valamit a konyhára.
2019. jún. 22. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Azért adja hogy le sem írod mihez értesz.. komolyan.

Ha pl leírtad volna hogy értesz az adatbázisokhoz, ha programozni nem is tudsz de belelátsz a forráskódokba stb, azt mondtam volna menj el szoftvertesztelőnek... na de így.

2019. jún. 22. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igazából nem nagyon érdekelt, csak adott egy ilyen papírt is a sulim. Egyébként értek az SQL-hez, a Java-hoz, a HTML-hez és a Javascripthez is, az utóbbi kettő megy jobban.
2019. jún. 22. 22:47
 4/7 anonim válasza:

"Egyébként értek az SQL-hez, a Java-hoz, a HTML-hez és a Javascripthez is, az utóbbi kettő megy jobban."


és ha mindehhez értesz mit keresel itt? bakker tesóm fiúja csak SQLben és javaban van otthon és egy bank IT supervisora a keresete millió körüli.


Ha mindehhez értesz hogyhogy nem bombáznak szarrá az ajánlatokkal?


Nem értesz te lótökhöz se.

2019. jún. 23. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ezeket tanultam, nem profi szinten megy, de javítanám, akkor, hogy konyítok hozzá. Egyébként nem álomszakma nekem az informatika, csupán érdekelt, hogy el tudnék-e ezzel helyezkedni ideiglenesen, addig amíg egy másik szakmát meg nem csinálok. A HTML és a JS viszont tényleg megy, de nem tudom, hogy ezzel magában megyek-e valamire. Nincsenek nagy céljaim az informatikával, nem akarok egyetemet végzett programozó vagy egyébebek lenni, és világszerte elterjedt nagy vállalatoknak dolgozni. Nekem megfelel ideiglenesen bármi, ha tudom ezt a papírt valahol hasznosítani, aztán úgyis teljesen mást akarok csinálni, mert nem érdekel egyáltalán ez a terület.
2019. jún. 23. 19:35
 6/7 KovácsBálint válasza:

Nos az előttem kommentelőnek szerintem kb fogalma sincs arról ,hogy miről beszél.


Először is a kérdés az volt hogy az adott papírral hol tud elhelyezkedni nem az ,hogy mihez ért. Ha azt mondta volna ,hogy ért az autószereléshez akkor menjen ezzel a papírral autószerelőnek?


Másodszor a tesód fiúja valószínűleg nem számítógépes rendszerkarbantartó végzettséggel rendelkezik ami egy FEOR 3142/9-es számú KÖZÉPISKOLAI végzettség(nyugodtan utánna szabad nézni) amit a kérdező írt.


Harmadszor attól ,hogy ért Javaoz vagy HTML-hez az nem azt jelenti ,hogy ezzel a papírral ilyen területen is eltud helyezkedni. Pl.:ha html-el vagy javascripttel akar foglalkozni és abban dolgozni arra ez a papír nem jó, mert ahhoz egy webfejlesztői diploma/végzettség kell.


Továbbá a "Ha mindehhez értesz hogyhogy nem bombáznak szarrá az ajánlatokkal?" kérdést nem igen tartom relevánsnak Magyarországon ,mivel nem igen hallok olyat ,hogy nagy multik vagy egyáltalán bármilyen cég "bombázza" ajánlatokkal a középiskolát végzett embereket. Max egyetemet végzett személyekre igaz ez és ott is inkább a duális képzésben azaz már 2 év tapasztalattal rendelkezőkre igaz.


Ezzel a papírral kb olyanokat lehet csinálni ,hogy op rendszereket telepítesz meg a kívánt programokat. Ha nem működik valami szolgáltatás akkor a hibaelhárítási útmutatók szerint megpróbálod elhárítani. Vagy felsőbbb végzettségű rendszergazdák mellé ilyen "kisegítőnek" tudsz elmenni. Fizetésre szerintem nem lehet valami sok saccolnom kéne akkor olyan 200.000Ft vagy inkább az alatt 150.000Ft-180.000Ft-ig lehet.

2020. máj. 17. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értelmes választ!
2020. máj. 17. 14:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!