Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Melyik munkát választanátok?

Melyik munkát választanátok?

Figyelt kérdés

Van egy olyan szakmám, amiben nagyon kevés (pár hónapos) tapasztalatom van. 4 éve nem dolgoztam benne.

Szeretnék kijárni a szomszédba dolgozni, mert kell a pénz, nagyobb házra gyűjtünk párommal.


Az ausztriai munkalehetőségek számomra igencsak redukáltak, mert a szakmám még magyarul is sokszor nehéz lenne, hát meg németül.

Szóval maradnak a jól fizető, de tré munkák (gyártósor, mosogatás, stb)


Másik oldal, ha tegyük fel itthon találok a szakmámban valamit, ahova fel is vesznek... hát, nem leszek túlfizetve.

Tapasztalat alig, szakmai tudás kissé kopott és régi, de tegyük fel, felvesznek...

Ennek előnye, hogy szakmailag tudnék fejlődni, és elmondhatom, hogy szakember vagyok.

Viszont nem érdekel a szakmám, ezért is hagytam abba annó, de más képzettségem nincs.


Párommal beszélgettünk,

de nem jutottunk egyről a kettőre.

Ő a magyarországi, kevés fizus szakmaira szavaz,

én pedig a sok pénzt hozó, betanulósra.


Én célnak a házat látom,

ő pedig azt akarja, hogy legyen egy karrierem és szeressem a munkám.


Ti hogy látjátok?


Szerintem ha összejön a ház ára, azután is el lehet kezdeni karrieren gondolkodni, esetleg további szakmákat, diplomákat szerezni.


2019. júl. 14. 07:45
 1/5 anonim ***** válasza:

"ő pedig azt akarja, hogy legyen egy karrierem és szeressem a munkám."


Igen, így én is erre a verzióra szavaznék, mert stabilabb, és hosszabb távon ha rutint szerzel, lóvéban is jobb a szakmunka, mint a betanított munka.


De b-hatod, ha egyszer nem érdekel a szakmád, meg már otthagytad, akkor se véletlenül hagytad ott, szóval azon a döntésen már túl vagy.

Valószínűleg sose szeretnéd, szóval egy olyan mint ha visszafelé mennél az időben, és újra el akarnád követni azt a hibát, hogy belefogj olyanba amit nem szeretsz, és pár hónap múlva ugyanoda lyukadj ki, mint anno, hogy otthagyod az egészet.


Hosszú távon mindenképpen logikusabbnak tűnik egy jó szakmunka, de azt elhivatottság , szakmai szeretet és szakmai alázat nélkül nem lehet csinálni. Ha ez nincs meg, totális időpocsékolás próbálkozni vele, mert még elégséges szaktudás mellett se fognak jó szakembernek tartani, mert az nem csak a szaktudásból áll.

2019. júl. 14. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Lehet választani? Semmi garancia nincs rá, hogy el tudsz helyezkedni a szakmádban, te magad mondtad. Ezt én nem nevezném választásnak.
2019. júl. 14. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Menj át. Én is itt lakom nem messze a határtól, sajnos pénz beszél kutya ugat.


Otthon fzubol sose lesz házad.

2019. júl. 14. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Kimész mosogatni, mert azt hiszed kolbászból van a kerítés, lehúzod a 6-8 éves sínylődésben, nélkülözésben, hogy összejöjjön a ház ára. Hazajössz, megveszed a házat (ha a csaj nem ment veled, akkor ő már sehol), beköltözöl az új házba. Szakmai tudásod továbbra is nulla, még kevesebbet érsz a munkaerőpiacon, a házat meg fenn kell tartani.


Miért kell végletekben gondolkozni?

2019. júl. 14. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

#4


10 km-re lakok az osztrák határtól.



Köszönöm az eddigi válaszokat, mindenkinek járt a zöld.

Még mindig gondolkodom, bár már talán meglesz az eredmény.. de szívesen olvasok még több véleményt.

2019. júl. 14. 11:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!