Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Van köztetek, akinek kerekessz...

Van köztetek, akinek kerekesszékkel vagy mankóval kellett iskolába menni?

Figyelt kérdés

Két hete sikeresen eltörtem a bal sípcsontom és kiment a jobb bokám, miután leestem kissé magasról... A bokámra egy kisebb gipszet kaptam, amire ráállhatnék, a másik még teljesen combig, de majd egy hosszabb ideig már térdig lesz gipszben. Hamarosan kezdődik a suli, most fogok menni középiskolába (gimnáziumba), csak az a kérdés, hogy hogyan. (Mehetek, és így is lenne a legjobb, ha az első naptól kezdve tagja lennék az osztálynak)


Itthon, és eddig általában kerekesszékkel közlekedtem. Bár mindkét lábam gipszben van, a jobbon járhatnék (az már nem is fáj), és mehetnék mankóval, de hosszabb távokat nem tudom hogy tudnék megtenni így, mert bár elég kicsi, csak a bokára tett az a gipsz, mégiscsak rögzít és emiatt csak a lábujjaim tudom letenni mankózáskor, cipőben pedig még nem is próbáltam. Ezt a gipszet hamarabb le fogják venni, a suli második hete után, a bal lábamon viszont ezután még kb egy hónapig rajta lesz.


Szerintetek hogy kellene iskolába mennem, kerekesszékben vagy mankókkal? A lényeg, hogy a lehető legkevésbé maradjak ki az osztálytársakkal való ismerkedésből, szórakozásból.


Ha kellett már valamelyikőtöknek hasonlóképp suliba mennie, milyenek voltak a tapasztalataitok? Haverok, osztálytársak, tanárok mit szóltak?


2019. aug. 20. 13:57
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én a mankót javasolnám, mert egy kerekesszékkel jóval nehezebb közlekedni, és főleg a suli elején nagy a pörgés. Plusz nem tudom, milyen suliba fogsz menni, de a miénkben nincs lift vagy ilyesmi, csak lépcső és mondjuk a tanteremben is nehezebben fogsz tudni közlekedni.

Egy tavaly végzős lány mankóval járt hónapokig, senki sem nézte le vagy volt rossz véleménnyel róla. Sőt, a srácok néha a kezükben vitték fel az emeleti órákra. :D

Olyanról nem tudok, aki így kezdte a gimit, de ha a leendő osztályod nem egy csapat taplóból áll, nem fognak kinézni emiatt és ugyanúgy tudsz majd barátokat szerezni.

Kitartást és gyógyulást!

2019. aug. 20. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

mankóval elüldögélsz, reggel elviteted magad szüleiddel, suli után érted megy valaki. talán sulin belül nem kell annyit mászkálnotok, fix termetek lesz.

kerekesszékkel azért nehezebb a közlekedés, bár biztos lesznek olyanok akik így is segítenek ha lépcsőn kell menni.

2019. aug. 20. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk mindkettőre volt példa, senki nem szólt semmit. Jó, a mankót az első pár napban mindenki ki akarta próbálni, de nem szólogattak be, vagy ilyesmi
2019. aug. 22. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
91%

Öhm nem bántásból, de ez a kettő szinte teljesen ugyanaz...


https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__iskol..

2019. aug. 25. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%
Én járókerettel jártam be mikor balesetem volt, a jobb lábam csak húzni tudtam magam után. Halistennek van nálunk lift, meg segítettek a tóbbiek. Volt mankóm is azzal könnyebb volt. Még egy kicsit sajnos sántítok, ha meg fáj a lábam suliba mankó, itthon járókeret. 20/F
2020. jún. 22. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!