Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Tanárok - ha egy diákotok...

Tanárok - ha egy diákotok megvallaná, öngyilkosságon töri a fejét, azt jelentenétek igazgatónak és/vagy szülőnek, akkor is, ha könyörög a diák, hogy maradjon köztetek? Részletek lent

Figyelt kérdés
Igazából nem vagyok tanár és nincs is ilyen ember az életemben, csak voltak ilyenek a múltban és most elgondolkoztam (pl nekem mondta valaki, hogy megölné magát vagy én hallottam, ahogy egy diák mondja a tanárnak), hogy egy tanárnak mi a teendője, vagy Ti hogyan járnátok el, ha egy diákja elmondaná, öngyilkosságon gondolkodik és kérlelné, maradjon köztük.

2017. jan. 1. 03:21
 1/3 anonim ***** válasza:
90%
Nem vagyok tanár, de hozzászólnék. Egyszer 11.-ben otthon kifakadtam hangosan, hogy öngyilkos leszek az iskolai cseszegetések miatt (is). Anyám berohant a suliba, elpanaszolta az osztályfőnökömnek és az igazgatónőnek. Ezután nem sokkal valamelyik nap nem voltam egy napig iskolában, mikor visszamentem többen is fura utalásokat tettek arra, hogy fülükbe jutott a hír. Kiderült, hogy egy egész osztályfőnöki órát erre szántak...de ez csak olaj volt a tűzre. Iskolapszichológushoz is elküldtek, de olyan volt, mint halottnak a beöntés.
2017. jan. 1. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
51%

Minden gyerekekkel foglalkozó szakembernek hivatalból jelentenie kell az ilyet. Azaz bűncselekményt követ el, ha nem teszi.


Amúgy hiába könyörög sírva, az csak a felhajtás része. Aki azért lesz öngyilkos, mert meg akar halni, az nem bohóckodik előtte róla a tanárának vagy akárkinek, aki meg bármi másért akar öngyilkos lenni, annak a pszichiátrián a helye.

2017. jan. 1. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
53%

A legtöbb ilyen az csak tini érzelemkitörés és tényleg csak bohóckodás. A legtöbbször az az oka, hogy nem kap a gyerek elég szeretetet és a tanártól akar (mint felnőttől) figyelmet kapni, és azért próbálja érzelmileg zsarolni a tanárt azzal, hogy öngyilkos lesz, hogy a tanár foglalkozzon vele. Ezt minden pedagógus észre tudja venni, és őszintén szólva, nem nagy dolog.


Aki komolyan öngyilkos akar lenni, az előtte nem kürtöli szét fűnek-fának, hanem megteszi. Ilyen diákom szerencsére még nem volt, olyan viszont, aki bohóckodott, nem is egy. Gyerektől és szituációtól függ, hogy ilyenkor mit kell tenni, ezért nem írok semmi konkrétumot, a lényeg, hogy eddig mindig helyre tudtam tenni az ilyen kis lükéket.


Azt meg nem értem, hogy mi ez a "köteles jelenteni" dolog, a tanár semmit nem köteles jelenteni, egyrészt, az ilyen dolgot nem kell senkinek "jelenteni", másrészt maga a tanár is tudja kezelni, ha normálisan áll hozzá. Ha tényleg komoly a dolog, a tanár kérhet iskolapszichológustól vagy gyermekvédelemtől segítséget, de legtöbbször az ilyen tini érzelemkirohanásokhoz nincs szükség ezekre. :)

2017. jan. 1. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!