Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Csak addig vagyunk barátok...

Csak addig vagyunk barátok amíg oda adom a házi? Van erre megoldás?!

Figyelt kérdés

Értem én, hogy "jó fej" vagyok és "jó tanuló".. meg általában tisztában vagyok a dolgokkal, de ez nem azt jelenti, hogy kihasználhatnak...

Lassan itt az iskola. Utolsó évemet kezdem gimiben. Az utóbbi egy két évben változtattam az életemen. Előtte rossz tanuló voltam, nem voltak barátaim. Emiatt azt hittem tiszteletet nyerhetek, ha jók lesznek a jegyeim. Azóta viszont csak akkor beszélnek velem, ha házi kell, vagy ha valami iskolai dologban kell segítenem...még 2 hét volt a nyári szünetből, amikor az egyik fiú osztálytársam rám írt, hogy mikor lesz a tankönyv osztás.. egész nyáron most írt rám először osztálytársamXD

Unom, hogy óra előtt mindenki odajön kuncsorogni a házimért... akkor jól esik, hogy hasznos lehettem. De aztán körbe jár a füzetem... és még csak az sem érdekli őket kié az eredeti...

Nem szeretnék "nemet" mondani semmire, ha tudok, segítek... de ez így nem állapot.

Ha nekem nincs meg valami, akkor 2 lány visszatudja adni a szívességet. De nekem lényegesen ritkábban hiányoznak dolgaim... vagy legalábbis nem mindennapos.

Ezzel szemben jártam úgy, hogy hiába kértem segítséget olyantól, aki amúgy meg mindig rólam másolja a dolgozatait.

Hogy rendezzem a dolgaim? Szívesen segítek, de nagyon rosszul esik, az, hogy utána semmibe vesznek.



2019. aug. 22. 10:10
 1/6 anonim ***** válasza:
85%

Aki neked nem segít, annak te se add oda a házit.

Ilyen kis dolog, hogy megkérdezi vki a könyvosztást meg ne legyen gond. Nem kért semmit.

2019. aug. 22. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem gond, hogy megkérdezi a könyvosztást...de fent van a suli oldalán...

és úgy érzem, hogy ezzel kezdődik ugyanaz ami tavaly volt.

2019. aug. 22. 10:19
 3/6 anonim ***** válasza:
83%
Ne add oda a házid. Vagy ott van, de akkor 500 Ft/fő. Vagy egyszer szivasd be őket, hogy 2 füzeted van, az egyikben a jó feladat, a másikban egy totál hülyeség, akkor jól beéghet vele egy kettő. Lehet utána nem fognak szeretni, de most se csípnek igazán.
2019. aug. 22. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az a legcélravezetőbb, ha egyenesen elmondod nekik: Szívesen segítettél, de most már nagyon zavar, hogy csak a leckéd érdekli őket, és te egyáltalán nem. Nem szeretnél csak egy tárgy lenni a szemükben, ami segítségével nem kell törődni a házival.

Majd ha egy kicsit is megerőltetik magukat, és beszélgetnek, barátkoznak veled, akkor újra lehet tárgyalni.


A leckét ne add oda, senkinek sem jó ha csak lemásolják.

Kérdezd meg, hogy mi nem ment, hol akadtak el - ha pedig bsznak megcsinálni, akkor legalább próbálják meg.


Ha segítesz megértetni velük az anyagot, akkor tuti megkedvelnek.

Lehet össze is fogtok ülni tanulni.

2019. aug. 22. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen megértelek, én is ilyen voltam. Csak két barátom volt az osztályban (ők azóta is a barátaim, immár 12 éve), mégis nagyon be akartam illeszkedni, és mindenkinek segítettem jóindulatúan mindenben, még a szekrényemet is használhatták, amikor az osztály felének nem lehetett, mert az ő részükön felújítás volt a suliban (mindenkinek egyedi kulcsos szekrénye volt). Aztán nagyon elegem lett...még így is kinéztek és kibeszéltek, mert hogy mekkora egy ,,stréber" vagyok, igazából az iskolában is csalódtam, mert azt mondták még róla, hogy ez a város legjobb iskolája; de milyen iskola az, ahol ciki az ha valaki tanul? Na de mind1 is. Nem adtam már oda semmit, hanem csak megkérdeztem, hogy mit nem ért rajta, elmagyarázom. A többség erre azt válaszolja, hogy ,,hát semmit", igazából neki se kezdtek a házinak, mert szerintük ez hülyeség, meg minek megcsinálni, főleg ha rólad lemásolhatják, de ennyire semmibe nem nézhetnek. De képzeld, volt 2-3 ember, aki komolyan igényelte, hogy elmagyarázzam, mert tényleg tudni akarták az anyagot, csak egyedül nem ment. És más ember lett a házis ember.

De ne is érdekeljen, hogy mit fognak gondolni rólad, már csak egy év van hátra! Tanuld meg magadat becsülni. Ha hagyod magad kihasználni, akkor nem szereted magadat eléggé. És amúgy ők se szeretnek téged, ha csak a házi miatt vagy jó nekik, utána meg nem kedvesnek veled. Kihasznának, lesz*rnak, te is sz*rd le őket. Tanuld meg a NEM szót használni, vívd ki a tiszteletüket.


25/N

2019. aug. 22. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem add csak oda , az elet ugyis mindenkinek azt adja majd amit erdemel!
2019. aug. 26. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!