Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogy birjatok ki a hosszu...

Hogy birjatok ki a hosszu egyetemi eloadasokat es napokat? Igaz levelezos vagyok de 8:00 tol 17:50 meg 19:50 ig vannak oraim egy hetig.

Figyelt kérdés
Mar ugy keszulok rengeteg cukros dolgot, energia italt mindent viszeky hogy ebren maradjak. Rettentoen felek, mi lesz ha mindenki aktivan birja en meg orulok ha nyitva tudom tartani a szemem
2019. szept. 8. 07:46
 1/10 anonim ***** válasza:

Próbáld kialudni magad előtte.


Ha érdekes az óra fentartja a figyelmed, ha nem, akkor úgy is elunod magad.

Én vidékről jártam be mindennap tehát gyakran nem sokt aludtam, de ha érdekes volt figyeltem, ha jegyeztelni kellett akkor meg nem volt lehetőség arra, hogy elálmosodj örültünk ha nagyjából letudtunk írni mindent. :)

2019. szept. 8. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Biztosan lesz pár szünet, olyankor mindig menj ki a friss levegőre picit.

És próbáld tudatosítani magadban, hogy csak azt a hetet kell kibirni. Menni fog.

Nem levelezős szakon vagyok, itt is előfordult ilyen hosszú nap. Tényleg szívás, de próbálj figyelni, ha elveszted a fonalat nehezebb lesz

2019. szept. 8. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
21%
Örülj neki ameddig csak ülnöd kell. Én raktáros vagyok, tegnap túlóráztam, éjfél körül aludtam el, és 4 órakor keltem. És fizikai munkát dolgozom, nem csücsülgetek ami nem egy megterhelõ dolog.
2019. szept. 8. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
94%

Mármint az mi, hogy egy héten keresztül? Bárhol jártam eddig, ott mindig azt láttam, hogy a levelezős napok a péntek szombat, és akkor vannak tömbösítve így az órák. Ami teljesen vállalható 🙂 nyilván közvetlen előtte kell egy étkezés, napközben pedig 2-3. Kibírni sehogyan sem lehet senkinek sem. Szóval ülj előre, és jegyzetelj ezerrel!


Amúgy a cukrot-cukros dolgokat b_szd ki a kukába, és helyette normális egészséges ételeket egyél! Cukorból épp elég annyi, amennyi egy gyümölcsben van, inni meg csak vizet!

2019. szept. 8. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Itt nincs tombositve havonta 1 hetet kell menni :(
2019. szept. 8. 08:49
 6/10 anonim ***** válasza:

De ebédszünet vagy lyukasórátok lesz nem?

Az alatt picit lehet pihenni

2019. szept. 8. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
96%

Gondolom lesz szünet, akkor ehetsz, ihatsz.

Amúgy vigyél magaddal szendvicseket.

Ha ébren akarsz maradni végig, ahhoz pedig nem cukor kell, hanem koffein, az egyetemen meg van kávé automata, az egészen biztos.

2019. szept. 8. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy jártam, hogy hétfőtől péntek délig munka, elég intenzíven, otthon kb. depresszió közeli állapotok és úgy 150 km vezetés, majd be órára fél 2-től este 8-ig, szombaton, meg reggeltől estig. Vödörszámra ittam a kólát, de így is voltak nehezebb napok. A koffein, meg a szünetekben a friss levegő (akár kicsit fázósan) segített leginkább
2019. szept. 8. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
hétfőtől-péntekig munka 3műszaban, pénteken 14-21-ig, szombatom 8-20-ig órák, 2-3 hetente. 120 km-re lakok egyetemről, munkába is ingázok. párszor előfordult, hogy éjszakai munkából mentem egész nap iskolába, vagy egyetemről rohantam munkahelyre. És akkor ebben még nincs benne a vizsgákra , beadandókra való készülés. nagyon fárasztó, de a cél előttem lebeg és ez segít át a nehéz időszakon.
2019. szept. 8. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Régebben voltam nappali egyetemista. Annyira nem volt megterhelő fizikailag, olyan volt, mint, amikor bejártam gimibe. Ami érdekes volt óra, azon figyeltem, ami unalmas, azon megpróbáltam figyelni, de az agyam úgyis lekapcsolt idővel, szóval bambultam és közben merengtem vagy rajzolgattam vagy átfutottam egy másik tárgyra az anyagot, megírtam a leckét a következő hétre, stb.


Az ilyen órákról kaptam jegyzeteket, cserébe én adtam jegyzeteket azon órákról, ami engem érdekelt. Egy FB jegyzetmegosztó csoportunk volt erre.

2019. szept. 9. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!