Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Kaptam egy levelet Neptunban...

Kaptam egy levelet Neptunban hogy félévközi zárthelyi dolgozatra “Megfelelt” lett beírva. Ez mit jelent? 2-est kaptam?

Figyelt kérdés
És hol tudom megnézni,hogy hány pontom lett?Sehol se találom

2019. okt. 29. 21:58
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Ez megis milyen szak/egyetem, ahova igy be lehet kerulni?
2019. okt. 30. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Hogyan?Jól sikerült a dolgozat,ezen gúnyolódsz?

Moodle-ben nincs leírva hány pontom lettt

2019. okt. 30. 00:58
 13/20 anonim ***** válasza:
84%

Azon gúnyolódik mindenki, hogy nem érted egyetemista létedre mi az a "megfelelt"


Egyetemen 2 féle rendszer van. Az amikor aláírásra megy a dolog, és amikor jegyre.

Ha jegyre, akkor beírják pl "elégséges (2)". Ha aláírásra, akkor beírják hogy "megfelelt". Mehetsz vizsgázni, vagy felveheted a ráépülő tárgyakat.


Ha ezentúl érdekel milyen lett a zh-d kérj a tanártól betekintést. (Segítek, azt jelenti, hogy megnézheted mit tudtál, és mire mennyi pontot kaptál)


Egy idő után amúgy is nem 5 jegy lesz a fejedben, hanem 2. A "sikerült" és a "megbuktam b@sszameg"

2019. okt. 30. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

De az átlag akkor mi alapján megy ha csak megfelelt meg nem felelt meg van?

Mert az ösztöndíj is pl ez alapján függ..

2019. okt. 30. 13:35
 15/20 anonim ***** válasza:

(Facepalm)

Google ? Miért nem keresel rá ?

Szaktársaid ?


Az átlag számítás néhol egyetemenként eltér egyébként.


Amúgy az előző válaszoló leírta már a választ :)

2019. okt. 30. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Évközi dolgozatoknál 3 lehetőség szokott lenni. Vannak nullkredites tárgyak pl a balesetvédelmi oktatás. Azt vagy neten kiküldik vagy beülsz 1,5 órára és megcsinálsz egy tesztet egyeteme válogatja. Ez csak egy tájékoztató, nem számít bele a jegybea lényege, hogy tudd merre fuss ha kigyullad a suli. Nem jegyet adnak rá, a megfelelt csak annyit tesz, hogy résztvettél, felfogtad.


tárgyakhoz kapcsolódva. oktató év elején elszokta mondani a tárgyi követelményeket.

- ha a ZH aláírásra megy ez annyit tesz, hogy amennyiben teljesíted őket vizsgaidőszakban mehetsz vizsgázni. pl: aláírás feltétele: 60% feletti zh-k, megírod ha mindkettő megvan 60% vizsgaidőszakban jelentkezhetsz vizsgázni ahol számszerűsített jegyet kapsz a teljesítményedre.

az aláírás feltétetle bármi lehet amit a tanár óhajt, zh, beadandó, csoportmunka ki mit talál ki

- jegymegajánlók a zh-k. Évközi teljesítményed alapján kapsz jegyet. Ebben az esetben sem mindig kapsz neptun tájékoztatót. sok tanár közös email-re küldi ki az eredményeket, vagy az órán mondja meg őket


bár tényleg az lenne a legegyszerűbb ha megkeresnéd/megkérdeznéd évelején mit mondott az oktató

2019. okt. 30. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

sose értettem, minek van ez, nem lenne egyszerűbb egy jegyet adni rá, aztán az átlagszámításnál se kavarna be.

én minden tárgyból aláírás+vizsgát tenném kötelezővé.

2019. okt. 30. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Átlaghoz hármassal számolj
2019. okt. 30. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Azt jelenti hogy meglett a zh-d. Most már semmi más dolgod nincs vele, csak örülsz neki nagyon :D Ha a 2. zh-d is meglesz és teljesítetted az aláírás feltételeit, ha van más is pl. beadandók, akkor "Aláírva" lesz beírva, ha valamit nem teljesítettél akkor "Megtagadva". Jegyet csak vizsgaidőszakban kaphatsz a vizsgádra, vagy pedig megajánlott jegyet szorgalmi időszak végén. 13. utolsó mondata nagyon igaz, később már csak az fog érdekelni hogy átmentél vagy megbuktál :D Az hogy hány pontod lett, tanártól függ hogy hova teszi fel, van aki sehova. Átlagot csak vizsgaidőszak végén lehet számolni, amikor már minden tárgyból lesz jegyed.
2019. okt. 30. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Azért ez nagyon nem mindegy.Ha nem elég jó,átrakhatnak fizetősre,szóval itt nagyon nem mindegy h lehet e örülni vagy sem
2019. okt. 30. 21:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!