Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Normális ez a helyzet az...

Normális ez a helyzet az iskolában? Van valami igazi baja is az osztálytársamnak, vagy csak megjátssza?

Figyelt kérdés

Idén kezdtem a középiskolát, és van egy osztálytársam, akit én és még 34 osztálytársam nem tudunk hova tenni.

Annyit érdemes előre tudni, hogy az édesanyja sajnos meghalt 4 évvel ezelőtt.

Az egész úgy kezdődött, hogy az év elején a gólyatábor első napján elmondta mindenkinek, hogy Ő neki meghalt az édesanyja, de szeretné a témát hanyagolni, amit elfogadtunk, mert bár nem tudhatjuk, van sejtésünk, hogy milyen szörnyű lehet ez a helyzet. Ezután mi próbáltuk elkerülni a témát, de valahogy mindig szóba hozta, és így szólta el véletlenül magát, hogy nem a nyáron, hanem 4 éve halt meg az édesanyja.

A tábor utáni héten maradt ugyanilyen, minden tanárnak elmondta, hogy neki az édesanyja meghalt a nyáron (amiről mi már tudtuk, hogy nem igaz), és ment minden rendesen.

Aztán a második rendes hetünkön elkezdett egyre furcsábban viselkedni. Órák közben néha felállt, letörölte a táblát (akkor is, ha a tanár a másik felén még írt), észre sem vette, ha rászóltak, majd mint ha mi sem történt volna leült.

Az idő haladtával a tábla letörlése után már le sem ült, hanem elkezdett sétálgatni a teremben, ami miatt szintén elkezdtek szólni a tanárok, és kb. 5 perc után mindig leült a sarokba, és elkezdett zenét hallgatni, amivel már a tanárok sem tudtak mit kezdeni, ezért inkább hagyták.

Egyik alkalommal a matek tanár ezt megelégelte, és rászólt erélyesebben, hogy viselkedjen, amire a gyerek közölte, hogy Ő neki fél éve meghalt az édesanyja (4 éve), hogy Ő bár mindig mosolyog belül szomorú (ezt se cáfolni, se megerősíteni nem tudom), illetve neki figyelem-zavara van (amiről az iskola tudna, ha lenne), és ne csesztesse már a tanár ezért Őt, és ez a monológ tartott még fél óráig, amikor "sajnos" kicsöngettek. Ez után az óra után a tanárok úgy döntöttek, hogy nem szólnak rá, hanem hagyják úgy, ahogy van.

Én úgy gondolom, hogy ilyennek nem szabadna megtörténnie egy iskolában, ezért gondoltam, hogy itt megkérdezem, hogy ez a helyzet normális-e, illetve hogy mi baja lehet az osztálytársamnak.



2019. nov. 19. 19:57
 1/5 anonim ***** válasza:
63%

Hát ez elég fura...

Sztem beszélgess vele négyszemközt, hátha úgy értelmesebb és jobban megerted. És sztem nagyon jól esne neki!

2019. nov. 19. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
88%

Pedagógiailag elég nagy nullák ott a tanárok.

Ez a fickó vagy hülyére vesz mindenkit, és az anyukája halála mögé bújva élvezi, hogy bármit megtehet; vagy pszichiátriai beteg. Vagy a kettő keveréke: én ezt tartom a legvalószínűbbnek.

Szerintem te ne foglalkozz vele. Ha téged nem bánt, akkor neked semmi dolgod vele.

A tanároknak lenne dolguk vele. Én biztos nem hagytam volna a matektanár helyében a lelki zsarolást, hanem kerek-perec megmondtam volna, hogy gerinctelen dolog anyukája halála mögé bújni, amikor egy órán normális viselkedést kérek tőle. Megkérdezném, hogy ha anyukája élne, ő helyesnek tartaná, ahogy ő itt viselkedik?


Szerintem ez a srác afféle okos bolond: pszichiátriailag nincs rendben, de ezt tudja magáról, és tudja kontrollálni is magát, de nem szereti.

2019. nov. 19. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A gyereket az iskolapszichológushoz vagy más szakemberhez irányítanám. Ezzel a viselkedéssel sérül a többiek tanuláshoz való joga mert az órai viselkedésével zavarja a tanulást és tanítást.
2019. nov. 20. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsónak van igaza, a tanároknak el kellett volna irányítania ezt a gyereket az iskolapszichológushoz vagy a nevelési tanácsadóba.
2019. nov. 20. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálatos dolognak tartom, hogy fiatalkorúaknak nincs külön lehetőség arra, hogy GYÁSZFELDOLGOZÓ CSOPORTOT ALAKÍTSANAK KI!!!


(Még felnőtteknek sincs érdemben személyes segítség - legfeljebb fizetős formában.)


Szakirodalom területén viszont annál inkább van válogatási lehetőség (talán Valaki elküldi egy nagyon jó tanácsadó könyv címét.)


De akár egy vallásos témájú (pl. Védelmező Őrangyalokról szóló) olvasmány is tud rajta - legalább átmenetileg egy picit - segíteni!


Legalább egy kezdetleges megkönnyebbülés erejéig... más hozzátartozója/rokona nem él ennek a tanulónak, aki enyhíthetné ezt a szenvedését?


NAGYON RENDESEK VAGYTOK, HOGY ÍGY ODAFIGYELTEK RÁ!!! LE A KALAPPAL ELŐTTETEK!!!

2019. dec. 2. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!