Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyünk? Barátnőm 17...

Stetter kérdése:

Mit tegyünk? Barátnőm 17 éves, én 20. A szülei nem bánnak vele rendesen. Az apa nem vérszerinti és az igazi küldi a gyermektartást, de az anya a családipótlékkal együtt zsebre teszi (tartozás és itóka).4 gyerek van. Mindkét szülő alkoholista.

Figyelt kérdés
Ruháztatás és iskoláztatás nulla, kolidíj barátnömnek nincs kifizetve. A nagyszülőknél lakik, akik szintén nehezen élnek meg.

2015. jún. 24. 19:48
1 2
 1/14 anonim válasza:
13%

Lehet szerelmes vagy bele vagy szereted , de igazából ez az ő gondja ,, ő se törődne veled , hanem már lecserélt volna egy autóval rendelkező helyes pasira ha tehetné , gondolom próbál beléd kapaszkodni hátha kihúzod a süllyesztőből , aztán ott hagy téged amint tud. Mert ő nem fog sajnálkozni miattad hanem elhagy simán másik pasiért , csak senki nem fog egy ilyen problémás lánnyal kapcsolatot létesíteni , te ne aggódj az ő problémái miatt , érezd jól magad vele ameddig jó , ha elmúlik a szerelem , szeretet akkor keress másik lányt.


25 / F

2015. jún. 24. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
27%

Olyan segítséget ne nyújts neki, amiből később nehéz lesz kimászni, ha a tiniszerelem véget ér és csak annyit szánj rá anyagilag, amit nem sajnálsz, hogy kútba dobott pénz.

Ez alatt azt értem, hogy ne vedd oda magadhoz, ne fizesd a koliját. Csak próbálj vele sok időt tölteni, de ne vásárolj több ruhát és kaját neki, mint abban az esetben, mikor ezek a dolgok biztosítva lennének neki, tehát ne tartsd el, mert nehogy rászokjon és amikor elmúlna a szerelem, csak kihasználás miatt maradna veled.

2015. jún. 24. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
78%

Nehéz helyzet.


Meg lehet próbálni, ha nagyszülőkkel él, hogy a vér szerinti apa oda utalja a gyerektartást.

De mire az ezzel kapcsolatos per befejeződne, a barátnőd betölti a 18-at, úgyhogy gyakorlatban nincs sok értelme.


Ha csak Neked nincs annyi pénzed, hogy eltartsd, vagy a Te szüleid nem vállalják fel; akkor sajnos nem sokat tehetsz. Amíg a barátnőd fel nem nő, és el nem megy teljes állásban dolgozni nem sokat fog változni a helyzet.


Legfeljebb az lehet megpróbálni, ha majd a barátnőd betölti a 18-at és az igazi apjának nem kell gyerektartást fizetnie; meg lehet Tőle kérdezni:

Tudja-e önként a lányát támogatni valamennyivel?

2015. jún. 24. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
88%

Kedves 1-es!


Miért kell mindjárt a legrosszabbat feltételezni?

2015. jún. 24. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
87%

Keressétek meg a gyámhatóságot, ez semmiképpen nem normális.

Vegye a nagymama gyámság alá.

2015. jún. 24. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Szó sincs kihasználásról, én sem vagyok az a nagy tehetős,s sajnos nem nagyon tehetem meg hogy akár egy pólót vagy egy cipőt vegyek neki. Már elég régóta együtt vagyunk. Nem az anyagi vonzatok miatt van velem, hanem szinte én jelentem neki az egyedüli támogatást és az érzśeink kölcsönösek. Csak az érdeklne hogy esetleg van valami lehetőség a helyzet javitására vagy valami jogi procedúra ahol ki lehet kerülni a 18 éves korhatárt.
2015. jún. 24. 20:49
 7/14 A kérdező kommentje:
A gyámhatóságról már nagyon sokat gondolkoztam de, az anya foggal körömmel védi, mivel anyagi forrásként tekint rá. Önszántából nem fog lemondani róla és az apára sem lehet számítani.
2015. jún. 24. 21:00
 8/14 anonim ***** válasza:
93%
Ha tovább tanul nappalin, akkor jár a gyerektartás. Gyámhatóságnál jelezni, hogy a szülőknél nem a legideálisabb helyzet miatt a nagymamánál él a barátnőd.
2015. jún. 24. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
93%
Én is a gyámhivatalt javaslom, menjen be a barátnőd és mondja el a problémát. A vér szerinti apjával milyen a kapcsolata? Ő kérheti, hogy nála legyen elhelyezve, ha a lány is ezt kéri, megváltoztatják a gyermekfelügyeletet.
2015. jún. 24. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

A vérszeinti apával a kapcsolat akkor romlott el, mikor az anya eltitkolta a terhességet. Nem állítom hogy az apa egy szent, de próbálta néhányszor felvenni a kapcsolatot. Miután barátnőm megkereste kezdett javulni a helyzet, de az anya ezt is felszámolta azzal hogy az ő nevében pénzt kezdett kérni. És ebből mit lehetett levonni?! Hogy csak a pénz miatt kereste meg.

Ahhoz hogy a nagymama vegye gyámság alá, mit léne tenni?

2015. jún. 24. 21:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!