Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Óvónő szak elvégzéséhez...

Óvónő szak elvégzéséhez mennyi ész kell?

Figyelt kérdés

2019. dec. 8. 18:07
 1/6 anonim ***** válasza:
92%
Egyetemi viszonylatban nem sok.
2019. dec. 8. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Itthon a főiskola, egyetem általában nem a leendő szakmád elsajátításáról szól, hanem válogatott szivatások sora, amit ha átvészelsz, megszerzed a papírt és majd munka közben megtanulod a szakmát is.

Egyik osztálytársam óvónőnek ment, de pl őket matek szigorlattal szivatták.

De amúgy csomószor fejre osztályoznak és ugyanarra a tudásra egyszer megbuksz, egyszer meg 4est kapsz. Szóval nem sok ész kell, csak kitartás és szerencse.

2019. dec. 8. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Elvégzéshez (kettessel) nem sok. Ahhoz már viszont kell, ha jó eredményeket akarsz elérni, a tanultakat a gyakorlatban is használni.
2019. dec. 8. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én óvónő szakra jártam, nagyon rossz volt, és ahogy előttem is írták az alapján osztályoztak hogy ki mennyire szimpatikus és hát én egy két tanárnak sajna nem voltam az. Nagyon durva igazságtalanságokat kellett elviselni. És nyilván maga a szak nem erős annyira mint egy orvosi szak vagy hasonlók de attól függetlenül szörnyű.
2019. dec. 8. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is óvodapedagógus szakon végeztem. Nálunk a pedagógia és a pszichológia szigorlat volt kemény, tanulni kellett elég rendesen, mert a vizsgákon nem csak a "beseggelt" tudásra voltak kíváncsiak, hanem gyakorlati példákat is kellett mondani, illetve mélyen belekérdeztek az összefüggésekbe is.

Szorgalom is kellett, mert a rengeteg mondókát, dalt, mesét és ~100 verset muszáj volt vizsgára megtanulni.


Ha csak diploma kell, ne oda menj, felesleges, mert nem fogod szeretni azt a 3 évet. Ha gyerekekkel szeretnél foglalkozni, akkor ne azon agyalj, hogy mennyi ész kell hozzá, hanem azon, hogy a kb. 140 ezres fizetés elég-e neked a jövőben.

2019. dec. 8. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Egyetértek az előttem szólókkal. Igaz, hogy csak most kezdtem, még nem annyira húzos az első félév, de már most is szivatnak minket. Nálunk is érvényes a pofára osztályzás, plusz következő félévben már nekünk is rengeteg verset, mesét, mondókát kell fejből nyomnunk (nem a legrövidebbeket), óvodában már kisebb foglalkozásokat fogunk tartani.

Ha el is végzem az óvónőt nem akarok ebben dolgozni. Vagy tovább megyek mesterre vagy dolgozok benne egy pár évet, hogy valami csekély pénzem legyen (haha, persze...) és pályaelhagyó leszek. Vagy megtanulok még egy nyelvet és megyek ki külföldre (ennek persze utána nézek, mert kint em becsülik meg őket).

Sokan mondják, hogy "csak egy óvónő", de azért megnézném ahogy megcsinálnának egy foglalkozást 20-25 gyerek között, plusz még a következő vizsgára is tanulnak (ahol szóról-szóra vissza kell adni a "tudásod").

Summa summarum: KELL - kinek kevesebb erőfeszítéssel is meglehet, valakinek vért izzadva lesz meg.

2019. dec. 25. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!