Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Informatika szak elvégzéséhez...

Informatika szak elvégzéséhez mennyire kell pengének lenni matekból?

Figyelt kérdés
Nagyon érdekel az informatika, ebbe az irányba szeretnék majd továbbtanulni, de sajnos a matekhoz nincs túl jó agyam.

2014. ápr. 3. 21:47
 1/3 anonim válasza:

Attól függ milyen szakra. Például szervizesnek rendszergazdának nem nagyon kell :)

Viszont én is most kezdem otthon tanulni a programozást és ahhoz elengedhetetlen a matek azért hívják programozó matematikusnak.

2014. ápr. 3. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
HA pl PTI (programtervező informatikus) szakra jelentkezel akkor bizony csalódni fogsz. 70% matek 30% programozás. Matekból is az a fajta ahol ritkán látsz számokat.
2014. ápr. 3. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én az SZTE-n vagyok programtervező informatikán. Azért érettségin (középszint) ~80%-os eredmény ne okozzon gondot. Persze ez az egész elég összetett, attól függ mennyire vagy jó/gyakorlott programozásba. Nyilván ha a C nyelvet kisujjból kirázod, akkor első félévben több időd lesz az integrálásra/deriválásra. Mateknak iszonyat sok területe van, szval nehéz megválaszolni ezt a dolgot...
2014. ápr. 6. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!