Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit fog csinálni egy egyszakos...

Mit fog csinálni egy egyszakos tanár ha megszűnik a tárgya? A NATból kerül ki

Figyelt kérdés

A mozgókép és médiaismeret tárgy a 20/21-es tanévtől megszűnik (NAT).

Az igazgató azt mondja a mozgókép tanárnak (egyszakos) hogy találnak neki más órákat.

Nem értem: mit találhatnak neki ha egyszakos és máshoz nincs papírja? Nem küldheti be akármi más tárgyra mert egyrészt nem ért hozzá másrészt papírja sincs.


2020. jan. 11. 16:41
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
94%
Miért szűnik meg?
2020. jan. 11. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

???? Most ezt miért TŐLEM kérdezed?


EMMI Oktatási Államtitkárság Dr. Kásler Miklós mint felelős miniszter tőle kérdezd. Ez nem az iskola döntése.

2020. jan. 11. 16:49
 3/23 anonim ***** válasza:

Nálunk tanított olyan "tanár" akinek pénzügyi tapasztalata volt (egy bankban dolgozott előtte) de tanári végzettséggel viszont nem rendelkezett. Én nála se értettem egyáltalán mit keres egy szakgimnáziumban, de mint kiderült szaktárgyak egy részét így is meglehet tartani.


Szerintem ennek a tanárnak is találnak majd valami más órát. Úgyis tanár hiány van, elküldeni nem fogják.

2020. jan. 11. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

"Szerintem ennek a tanárnak is találnak majd valami más órát. Úgyis tanár hiány van, elküldeni nem fogják.“



nem kétlem sőt várom is hogy így legyen. és ha ezt megteszik akkor másnap már fel is jelentettem az iskolát. Mert jogszerűen ez nem lehetséges, ha ez a tanár 20. szept-ben ott lesz és órát tart: megy is a feljelentés.


"de mint kiderült szaktárgyak egy részét így is meglehet tartani.“


nem, nem lehet. Jogszerűen nem.

2020. jan. 11. 17:18
 5/23 anonim ***** válasza:
88%

Majd jön ő is ide trollkodni. Te is elég jól megélsz belőle, mert lassan 5 éve semmi mast nem csinálsz.

De ne aggódj, ha ő is a csókosok közé tartozik, akkor majd találnak rá valami módot, hogy a tanáriban ücsörgésre is többszázezres fizut kapjon.

Tényleg nem unod még, Balászka?

2020. jan. 11. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Majd együtt fogja veled szidni itt gyakorin az igazgatót🤣
2020. jan. 11. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Nem hinném mert ez esetben a saját apját szidná. Uis az illető tanár az igazgató fia.
2020. jan. 11. 17:26
 8/23 anonim ***** válasza:

Nekem is volt egy ilyen végzettségű tanárom, és valamiért nekünk (ügyviteli szakgimnázium) tudta tanítani a szakmai tárgyak egyrészét. Azt hiszem azért, mert a tanári képzésben pl ilyen leírtak vannak:

Bevezetés a kommunikáció- és médiatudományba 1-2

A kommunikáció és média leírásai és szabályozáselméletei

Közvetlen emberi kommunikáció elméletei. Ezek pedig mind jók szerintem egy olyan tantárgynál, mint a "kommunikáció az ügyfélszolgálatban". Nekünk legalábbis például ezt tanította.

2020. jan. 11. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Na, hogy megtippeltem, hogy "csókos" az illető. Kezdesz kiismerhető lenni Balázska
2020. jan. 11. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

" tudta tanítani a szakmai tárgyak egyrészét."



Az hogy X iskola X dolgot megenged még nem teszi szabályossá.

Én is ismerek volt hivatásos focistát aki kiöregedve tesi tanárként dolgozott. De ettől ez nem volt szabályos.

És ez egészen addig működik míg a hatóság felügyeleti szerv nem tud róla.

Ha feldobják a sulit egyből vége.

2020. jan. 11. 17:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!