Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Iskolákban miért nem tanítanak...

Iskolákban miért nem tanítanak már oroszt?

Figyelt kérdés

Még a régi rendszerből maradtak orosz tanárok, meg lehet igény is lenne rá, de nem tanítják.

Nem tervezik visszavezetni az orosz oktatást?



2020. jan. 15. 21:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
73%
Nálunk 2. Nyelvnek lehetett választani
2020. jan. 15. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
82%
Van, ahol tanítanak oroszt... pl ahova én jártam gimnáziumba.. 2014ben érettségiztem.
2020. jan. 15. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
42%
Nálunk is lehetett tanulni gimiben, de elsődlegesen azért az angolt oktatták mert az a legdominánsabb nyelv.
2020. jan. 15. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
75%
Nálunk az egész évfolyamon szinkronizálva voltak a második nyelvi órák és egy csomó nyelv közül lehetett választani. Oroszt is. Amúgy a legtöbb tanár többszakos, így nem probléma az oroszra a kisebb igény, mert akkor több órát tart a másik tárgyából. A franciatanárom például oroszt is tanított.
2020. jan. 15. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
75%
Nálunk a város legjobb gimijében és az általánosában is van orosz.
2020. jan. 15. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
15%

Én oroszt választottam volna második nyelvnek, csak akkor még nem volt ilyen lehetőség az iskolában.

Végül németül tanultam.


Hidd el, az orosz már nem annyira népszerű nyelv... Kelet-Közép Európában sokan beszélik az idősebb korosztályból, egyébként meg érdemesebb németet, vagy valami újlatin nyelvet tanulni.

Nem, az orosz nyelvtudásoddal nem fogod megérteni az összes szláv nyelvet. Alapból is különböznek, nyelvjárásokról akkor még nem is beszéltünk.

2020. jan. 15. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
62%

Xantusba János gimnáziumba jártam.


2. nyelvem orosz volt.


Meg ott elindult egy orosz kéttannyelvű osztály is amikor ott voltam, azaz orosz volt a fő nyelvül és oroszul tanultak tantárgyakat.


Egyetemen is sokan tanulnak oroszt. Egyik barátom nem tudom milyen szakon van, de a végén HRres lesz és ő felvette a nyelvet.


Rengeteg orosz magántanár van és tanfolyam.


Nagyon is elérhető nyelv szóval nem értem a kérdést.

2020. jan. 15. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
48%
Az egyik suliban, ahova jártam, három osztály volt évfolyamonként. Második nyelvként az egyik angolt, a másik németet, a harmadik oroszt tanult.
2020. jan. 16. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
63%

Nálunk lehetne választani az oroszt 2. idegen nyelvnek, de se tavaly nem indult, se idén. 3 évvel ez előtt se. 2 éve nem tudom mi volt, 4 évvel ezelőtt indult. Nálunk a németet választják sokan, meg a franciát. Az orosz (és a latin) csak van, de (sajnos) többnyire nem éri el a minimális légyszámot. (Nálunk 7-en választották volna, de a minimum 10)

Szóval kínálat van, csak kereslet nem igazán. :(

2020. jan. 16. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
49%
Kevés az igény rá és a beidegződések is működnek. Anno, amikor bevonultak magyar területre az orosz katonák, nem az volt a jellemző rájuk a kezdetekben - idősebb emberek beszámolói alapján, - hogy féken tartották volna az ösztöneiket, indulataikat, - tömegesen erőszakolták meg a magyar nőket is, amikor alkalmuk adódott erre. S bár jelentősen megerősítették a megszálló csapatok berkein belül az idő előre haladtával a katonai fegyelmet, az emlékek kitörölhetetlenül beleégtek az itt élő emberekbe és még azokat a katonákat is gyűlölték, akiknek mindösszesen csak annyi volt a "magyarság elleni bűne", hogy ide osztották be szolgálatra. Sokan nem tudnak erről, de a modern CA-ban már félelmetes volt, ahogyan működött a "VaJ", - az orosz katonai rendészet, - volt rá példa, hogy a kivonult rendész tiszt helyben agyonverte, agyonlőtte az orosz kiskatonát, miután befejezte a "vizsgálatot". A "Balsoj Szovjetúnióban" ezek talán ha az "ütközetben eltűnt" rovatba bekerültek otthon, de lehet, hogy oda sem, mert "járulékos veszteségként" lettek elkönyvelve. Mindenesetre vastagon benne van az orosz gyűlölet a reformkort követő összes oktatáspolitikában, - nem vitatom, hogy érdemtelenül-e vagy sem, de ez tény. A józan ész azt sugallja egy valamire való embernek, hogy amennyiben ért a kereskedelemhez, nem hülyeség az orosz nyelv ismerete, mert orosz vonalon elképesztően nagy a felvevő piac, - szerintem aki tehetséges, szépen megélhet ebből.
2020. jan. 17. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!