Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Elvárható szerintetek, hogy...

Elvárható szerintetek, hogy felismerjek mindenkit akivel egy iskolába/egyetemre járok, akkor is, ha sose beszéltünk egy szót se szemtől-szembe?

Figyelt kérdés
Akikkel egy intézménybe járok, akár van közös óránk akár nincs, ha még nem beszéltünk és nem is ismerjük egymást amúgy, attól még jogosan várják el, hogy felismerjem őket amikor összefutunk valahol kint a városban véletlenül? És hogy köszönjek. Furcsa, amikor nem ismerek fel valakit fél-egy év után, akivel egy helyre járunk?
2020. jan. 30. 08:58
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem de tipikus hogy ettöl függetlenül megsértödnek, nekem még be is szolnak csak epp nalam face ismerösökkel van ez. Anno vmiert felvettük egymast de ket szot nem irkaltunk facen azert egy jo idö mulva en mar siman nem vagyok vele képben, aztan veletlen összefutunk valahol es beszol ahelyett hogy köszönne normalisan meg diohejban elmondaná mire kene emlekeznem. Mivel a face profilok nem is mindig fedik a valosagot igy kitörölni sem tudom mert nem tudom a nevét sem akivel összefutottam csak beszolt hogy facen ismeröse vagyok de köszönni azt nem tudok mindezt ugy hogy ö sem köszönt
2020. jan. 30. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
48%

Jogos... Gondolom, nem jogi karra jársz...

Persze, hogy nem jogosan várják el. De azért amikorra te ismerős leszel valakinek legalább látásból, és rád köszön, akkorra azért illendő lenne, hogy ő is ismerős legyen neked - de ha mégsem, akkor is alap, hogy visszaköszönj. És legalább akkor nézd meg jobban őt végre, hogy legközelebb már te is felismerd.

Egyébként nagyon függ attól is, hogy mennyire elvárható, hogy mekkora egyetem mekkora szakáról van szó: ahol 150-en járnak az adott szak egy évfolyamára, ott egész más a helyzet, mint ott, ahol csak 15-en, nyilván.

2020. jan. 30. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
79%
Nem. Ugyan kik szerint lehetne ezt elvárni? A közvetlen csoporttársaidat ismered fél év után, de 200 embert vagy többet? És ki az a hülye, aki regisztert akar a fejed helyén látni? Minek?
2020. jan. 30. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
17%
Aki Facebookon ismerős azt azért illik megismerni. Ha távolabbi, akkor elég mosolyogva rábiccenteni ha pár méterre van tőled. Ha meg odajön hozzád, akkor “Szia! Hogy vagy?”.
2020. jan. 30. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

A szakod szerinti mondjuk 50 embert, ha ez a teljes évfolyam vagy a csoporttársakat ismerni érdemes. Ha 200 fős az évfolyam, irreális mindenkit megjegyezni.

Megint, ha A és B szakosoknak van közös mondjuk angolóra, 25 emberre, akkor realisztikus abból 10-et ismerni, maximum. Ha ebből a 10-ből nem ismersz fel valakit egy év után, az kellemetlen, de nem szégyenletes.

2020. jan. 30. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
78%

Nekem volt olyan ismerősöm, akivel általános első osztályt csináltam együtt. Egymásra találtunk később és kiderült, egy egyetemre fogunk járni, csak más szakra. Általános elsőtől egyetemig nem is találkoztunk, egyetem előtt kicsivel lettünk FB-n ismerősök, de, ahogy mentem az egyetemen, nem ismertem fel így nem köszöntem neki (megjegyzem az arcmemóriám borzasztóan rossz), mire ő letörölt Facebook-ról és írt egy levelet, hogy számára az ismerős az, aki köszön neki. Mellékesen ő nem jött oda hozzám és köszönt nekem vagy akármi, hogy "Helló, Ancsa vagyok, nem ismersz fel?"


De mindegy.


Szóval, aki ismerősöd Facebook-on, azt illik megismerni, köszönni neki. Csacsogni már nem kell velük.


Ugyanúgy, ha valakivel közös óráid vannak és gyakran látjátok egymást.


De, a valaki néha napján felbukan és azt se tudod kicsoda, az már más tészta.


Nekem sok gyerek volt, akivel csak heti 1 alkalommal volt közös órám és, ha szembejött velem az utcán 1-2 év után se tudtam, hogy ki ő.

2020. jan. 30. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Szerintem senki sem ismer fel mindenkit, aki ugyanarra az egyetemre jár. :) Ha valaki rád köszön, akkor köszönj vissza. Akkor is, ha nem tudod hirtelen, hogy honnan ismered.
2020. jan. 30. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha nen is tudod a nevét, de felismered az arcát, akkor köszönj.Kollègiumban is mindenki köszön mindenkinek és bent az egyetemen is, akkor is ha nem beszèltünk.Nyilvàn ha utcàn felismerem akkor ott is ràköszönök.Szerintem egy köszönès nem kerül semmibe, nem fàj ha megteszem.Az más ha nem ismerted fel, de ha rám köszön egy velem egykorú ember, abban a városban ahol tanulok, sanszos, hogy honnan jegyzett meg magának, így visszaköszönök.Ez minimum.
2020. jan. 30. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
64%

Érdekes kérdés egyébként.

Én személy szerint ha valakivel köszönő viszonyba se vagyok akkor önszántamból nem köszönök rá, viszont ha rám köszönnek akkor minden feltétel nélkül visszaköszönök.

Pl múltkor a teremben ültem bent, épp kajáltam. Aztán egy 9.-es kislány bejött mert kereste a pulcsiját. Amint meglátott már mosolyogva kívánt jó étvágyat. Nagyon aranyos volt :) Az ilyenek úgy jól esnek az embernek. Sajnos a pulcsija nem volt idebent így nem tudtam neki segíteni :/

Igaz, én még gimibe járok, egyetemen már lehet más a helyzet, mindenesetre nem várható el jogosan, hogy bárkivel le állj jópofizni, az viszont igen, hogyha rád köszönnek akkor köszönj vissza. Nekem nem tudom miért, de nagyon jól esik ha mosolyogva rám köszönnek :)) Bár ritka, dehát érthető, hisz én se vigyorgok és köszönök csak úgy rá az emberekre :D

2020. jan. 30. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!