Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Egy tanárnak az osztálykirándu...

Egy tanárnak az osztálykirándulás nem ugyanúgy munka mint az iskola? Káromkodás ivászat belefér?

Figyelt kérdés

Ha egy tanár elvisz egy osztályt osztálykirándulásra akkor „belefér“ hogy ott igyon, piáljon káromkodjon?

Mondván hogy ez nem a suli itt szabad?

Ez nem ugyanúgy munka neki mint az iskola? Ő itt nem pihen, nem nyaral ő itt dolgozik. Az iskolát képviseli.

Részegen káromkodva is?


2020. febr. 11. 13:11
 1/10 anonim ***** válasza:
80%

Az én tanáraim gimiben már órán is káromkodtak, nekem fura ha egy tanár úgy csinál gimnazisták közt mintha ő nem lenne valódi ember.

Az ivás mit jelnet? Egy sört, vagy legurít fél üveg jégert? :D Nem mindegy azért,s zerintem ez arról szól hogy együtt vagytok és mint ember az embert csapattá kovácsolódtok, miért kéne ott is tartani ez az én nem vagyok ember én tanár vagyok maskarát? Persze ha részegen hány az egész más, van egy határ.

2020. febr. 11. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
94%
Nem ugyanúgy munka, rosszabb. A pia ettől még nem fér bele.
2020. febr. 11. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
47%

Akkor belefér, hogy, ha ez enm befolyásolja őt a munka elvégzésében. Ha kicsit be van csiccsentve, de attól ugyanúgy tud fegyelmezni, tud segíteni a diáknak, ha problémája akad (lebetegszik, balesete van, stb), el tudja vnni a diákokat a programokra, akkor ok szerintem. Ha konkrétan ki se tud kelni az ágyból olyan részeg, akkor gáz.


A káromkodás nem tudom miért akadályozná a munkája ellátásában. Nálunk is volt 1-2 tanár aki csőnyán beszélt órákon, mégis remekül leadták az anyagot.

2020. febr. 11. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Munka bizony, mert az ő felelőssége, hogy 30-35 Darwin-díjas kamasznak ne essen baja, ne szenvedjen alkoholmérgezést, ne essen teherbe stb.


Az, hogy ő iszik, nos 1-2 pohár ital belefér, de saját érdekében ne részegedjen le. Egyrészt, mert rossz példát mutat a diákok előtt, másrészt mert részegen nem tud vigyázni a gyerekekre, akikért felelős.

A káromkodás, nos nem szép dolog, de ha egy-egy olyan mondat kiszalad a száján, ami órán nem szaladna ki, attól még nem dől össze a világ. Ugyanakkor a példaadás itt is fontos: elég baj, ha egy diák a tanárától a káromkodás példáját tanulja.

Hozzáteszem: én soha egyetlen tanáromat nem hallottam káromkodni, osztálykiránduláson sem. És én is ügyelnék erre, ha tanár lennék.

Ital: olyan volt, hogy szalonnasütésnél egy-egy pohár bort megittunk a szalonnához középiskolásan. Senki nem lett részeg. A tanár végig józan volt és ura volt a helyzetnek. Szerintem ennek így is kell lennie.

2020. febr. 11. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Mert a gyerek kifordulhat magából?


Nem unod még ezeket a tanárokat vegzáló kérdéseket?

2020. febr. 11. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Miért fáj ennyire a világ, Balázs?
2020. febr. 11. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát de Balázs nem vagy már iskolás! Nem emlékszel?
2020. febr. 11. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
91%
Az osztálykirándulás "iskolai rendezvény"nek minősül. Hivatalosan tilos alkoholt fogyasztania a tanárnak és a diáknak is, de attól még ő döntése, hogy iszik-e vagy sem. Káromkodni meg ugyanúgy, mint az iskolában.
2020. febr. 16. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

" Hivatalosan tilos alkoholt fogyasztania a tanárnak és a diáknak is, "


Viszont ha ez a tanár döntése lehet azzal együtt hogy tilos, akkor a tanár egy szó se szólhat ha a diák is iszik, nemde?

Mindkettőnek tilos, de a tanár szarik a tilalomra, akkor viszont etikai alapja sincs megszólni bárkit aki szarik a szabályokra-hiszen ő maga is szarik.

2020. febr. 16. 18:51
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Kérhetek linket a jogi fórumról, ahol ez volt?
2020. febr. 16. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!