Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Egy korepetálásra időponját...

Egy korepetálásra időponját mennyivel illik lemondani?

Figyelt kérdés

Eléggé kellemetlenül érzem magam emiatt. Angolból szükségem van magán tanárra és már lassan 2 éve hozzá járok. Sokszor volt olyan hogy módosított az időponton vagy egyszerűen csak lemondta. Meg is értem mert persze neki is vannak dolgait stb.

Tegnap viszont közbe jött egy halaszhatatlan dolog és emiatt nem értem haza időben így az órára se tudtam volna oda érni. Amikor már láttam hogy nem érek oda fel akartam hívni de nem vette fel a telefont. Így írtam egy üzenetet az időpont előtt háromnegyed órával hogy sajnos nem tudok elmenni. Ő ezt kb 20 perc múlva látta csak és teljesen kiakadt hogy miért nem szóltam hamarabb.

Én úgy gondolom hogy ezért nem kellet volna annyira kiakadni. Valószínűleg ha tudom már mondjuk reggel hogy délután bent kell maradnom a suliba akkor már szóltam volna de ez teljesen hirtelen jött. Evvel nem is volt nagyon problémám csak ma találkoztunk az utcán és akkor is megjegyezte hogy legközelebb minimum 2 órával előtte szóljak hogy nem tudok megjelenni mert akkor szól másnak.

Hát nem esett túl jól ahogy beszélt velem meg pont úgy csinálta mintha nem jöhetne közbe bármi.


Ti mit gondoltok.? Mennyi idővel szoktatok lemondani egy időpontot?



2020. febr. 11. 17:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy nappal előtte illene lemondani. Gondolj bele, neki is nagyon kellemetlen, hogy direkt miattad úgy készül, hogy óra lesz, előkészít mindent, és minden más tennivalóját félreteszi, és picivel előtte, ja bocs, mégse tudok menni. Főleg, ha mondjuk több tanulója van, és mindig mindenkinek közbe jön valami, el is megy a kedve az egésztől.

Én ismertem olyan pszichológust, akinél 3 (!) nappal előre kellett szólni, ha nem tud menni valaki, és nem érdekli az se, ha lázas vagy, se semmi. Ha későn mondod le az alkalmat, akkor is ki kell fizetni 8000Ft-ot. Egy tanár meg még ennél is kevesebb pénzért bosszankodik, ha egész nap csak te lettél volna az egyetlen tanuló, és ha előre tudja, hoyg nem mész, elmegy valahova máshova ügyeket intézni, kikapcsolódni, stb., és a semmibe ment az ideje.

Az lenne tisztességes, ha felajánlanád neki, hogy így is kifizeted neki az órát, amit lemondtál.


Változó, ki mennyire megértő. Van, aki jobban elnézi, de nem a rendszeres "bocs nem tudok jönni" alkalmakat.

2020. febr. 11. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Egyébként meg megállapodás kérdése. Ha az elején megállapodtok valamiben, amit mindketten elfogadtok, az az irányadó. Ha nincs ilyen megállapodás, akkor legfeljebb első ilyen alkalommal kedvesen kérhet, hogy hogyan szeretné ezt a jövőben.
2020. febr. 11. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem teljesen oké, hogy most az egyszer nem tudtál időben szólni. Nyilván most nem róhatjuk fel neked vagy az iskoládnak sem ezt a benntartást, későn végzést.

Pláne, hogy hívni is próbáltad, illetve, hogy volt példa, hogy ő mondott le időpontot.

Egyébként szerintem 1-2 nappal hamarabb illik lemondani, de egy ilyen hirtelen jött eset, vagy mondjuk megfázás és orvos látogatás jó ok arra, hogy még aznap mond le.

Ugyanakkor nem értek egyet az elsővel, miszerint ki kéne fizesd így is az alkalmat.

2020. febr. 11. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

3. Illene kifizetnie, jobb esetben a tanár nem fogadja el. 1. vagyok. Egy alkalom 2 év alatt tényleg simán bele kéne, hogy férjen. Azért 2 nappal előtte nem kell szólni, elég 1 nappal legkésőbb. Amikor nyelviskolába jártam, ott 24 órán túli lemondást nem fogadtak el, meg volt beszélve előre.


A tanár is lemondott pár órát, írod kérdező. Mennyivel előtte mondta le? Ez is számít. Ha ő is későn szólt párszor, akkor tényleg nem kellene kifizetni.

2020. febr. 11. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én erről azt gondolom, hogy a tanár nem látta át a helyzetet.


Te alapból megérted őt, ha módosít egy időpontot, elvégre ő a dolgozó felnőtt.


Ennek ellenére az ő szemében egy gyerek vagy, akinek "ugyan mi halaszthatatlan dolga akadhatna".


Te írod, hogy a dolog utolsó pillanatban jött közbe, nem láttad előre, próbáltad hívni, nem vette fel, írtál így sms-t, ebből ő annyit látott, hogy egy tanítványa kicsivel óra előtt lemondta az órát.


Én javaslom, legközelebb ajánld fel neki az elmaradt óra árát és meséld el neki (persze higgadtan), hogy mi történt és sajnos nem tudtál szólni hamarabb, mert nem láttad az egészet előre.

2020. febr. 11. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
26%

5. Átlátta szerintem a helyzetet. A tanárnak mindegy, milyen okból jön közbe későn valami, neki ugyanúgy kellemetlen, ezt kellene megérteni. Nem is feltétlen biztos, hogy elérhető telefonon annyival előtte, mert mi van, ha van előtte egy másik órája, és le van halkítva a telefon?

És amit mondok: Nem mindegy, a tanár mikor módosította az időpontokat/mondott le órákat. Ha nem kicsivel előtte, akkor neki van igaza. Ha ő is kicsivel előtte, akkor a kérdezőnek van igaza.

Majd a kérdező megírja, a tanárnál is olyan volt-e, hogy nem sokkal előre szólt, hogy nem jó.

2020. febr. 11. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ.

Volt olyan hogy ő az óra kezdete előtt pár perccel írt üzenetet én viszont már majdnem ott voltam nála, úgyhogy az sem volt kellemes számomra ahogy bekanyarodtam az utcába ő meg jött velem szembe. Mindegy is szerencsére azóta rendeződtek a dolgok csak nem volt időm nektek reagálni.

A következő óra végén megbeszéltünk, hogy miért ilyen későn tudtam csak lemondani. Ő is elmondta hogy sok minden össze jött az utóbbi időben és azért reagált ennyire rosszul. Még ez a magyarázat után sem érzem teljesen jogosnak a kiakadását mivel szinte soha nem mondok le órát, mindig figyelek arra hogy pontosan érkezzek.Ezt természetesen elmondta neki is láttam rajta, hogy nem igazam tetszett neki a véleményem de lezárta annyival a témát, hogy mindketten emberek vagyunk és hibázhatunk.

Ki akartam fizetni az előző óra árat mert végülis jogos amit írtatok, ő is pénzből él és legalább tudja előre hogy mennyi a biztos keresete a korrepetálásból. De nem igazán akarta elfogadni végül csak felét eltett.

Azóta nem volt semmilyen nézet eltéresünk és azt is megbeszéltük, hogy legközelebb ha előre láthatólag nem tudok menni akkor minimum 1 nappal előtte szóljak és megváltoztatjuk az időpontot. Ha viszont az nap szólok akkor az óra felét kikell fizetnem.

Úgyhogy még egyszer köszönöm mindenkinek aki írt.

2020. márc. 28. 00:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!