Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Valaki gondolkodik rajtam...

Valaki gondolkodik rajtam kívül, hogy otthagyja a tanári pályát?

Figyelt kérdés

Ha igen, miért akarod elhagyni?

Én azért, mert elegem van a rossz fizetésből, és egyre inkább azt érzem, hogy nem a tanításról szól az egész, hanem az örökös fegyelmezésről, az egyre tiszteletlenebb gyerekek eltűréséről. Eleinte motivált voltam, szerettem volna tényleg átadni a tudásomat, de hosszú évek során az az érzés alakult ki bennem, hogy egyre kevesebb örömet okoz kiállni a majomkodó gyerekek elé, és az órák nagy részét fegyelmezéssel tölteni. Egy ponton túl átfordult bennem ez negatív érzésbe, és már csak azt érzem, hogy kiszívja az energiáimat ez az egész, mert feleslegesnek érzem, amit csinálok. Nem azért tanultam évekig, hogy eltűrjem a szemtelenséget, hogy tanulni nem akaró, motiválatlan gyerekek kezéből kelljen örökké a pad alól kirángatni a telefont. Másra vágyom, és úgy érzem, több van bennem ennél, amit jelenleg csinálok, a tudásom, a fiatalságom, az életem elpocsékolása.


Milyen lehetőségeid vannak, mit akarsz utána csinálni?

Én ez utóbbiban még bizonytalan vagyok. Kíváncsi vagyok mások véleményére, helyzetére, gondolataira ezzel kapcsolatban.


Kíváncsi vagyok, hogy más is érzi-e ezt, amit én. A többi tanárt elnézve azt mondanám, hogy igen, de mintha maguknak sem akarnák bevallani, hogy egyre jobban kiégnek, belefásulnak. Sokan csak beszélnek róla, hogy jó lenne mást csinálni, de ha tenni kéne valamit, elodázzák, arra hivatkoznak, hogy "öregek már hozzá", és ott van a család stb. Nagyon szomorú dolognak tartom ezt, és attól félek, ha most nem teszek valamit, én is ilyen leszek 10-15 év múlva. Mit gondoltok?


36/N



2020. febr. 17. 16:00
 1/8 anonim ***** válasza:
14%

Egy jó tanár nem veszi ki a diák kezéből a telefont, hanem arra kéri, hogy használja azt!

A tanítás nem abból áll, hogy elböfögöd az anyagot! Amikor én voltam középiskolás, akkor is tele volt a suli hozzád hasonló Miss én vagyok a tanár libákkal, akiknek hatalmas arcuk ezzel szemben kb. zéró tudásuk és műveltségük volt tanítani meg pláne nem tudtak, aztán sírtak ha tojtunk a fejükre...

2020. febr. 17. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
35%

Aki úgy megy tanárnak, hogy tanítani akar, az régen rossz.


Aki úgy megy tanárnak, hogy gyerekekkel szeretne foglalkozni, az a jó hozzáállás.


A tanári szakma tényleg inkább szól örökös fegyelmezésről, semmint a tananyag leadásáról, számonkéréséről. Annak való ez a szakma, aki nem bánja.

2020. febr. 17. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Valami eszembe jutott; kihangsúlyoztad, a tudásod adnád át és ez motivált.


Mit tanítasz? Nem gondolkoztál azon, hogy tovább képezd maga, egyetemre menjél óraadónak?


Azért kérdezem, mert egyetemen már inkább szólna az oktatásról a munkád.


Sajnos egy magyar gimi tanterve nem igazodik a gyerekekhez. Én pl milliószor leírtam, hogy a készség tárgyakat átalakítanám. Pl tesi helyett a tanuló választhat sportot és heti 2 alkalommal edzésre járna (kb mint az egyetemen). Akkor alapból a tanulóknak csomó olyan tárgy van, amiknek részletes az anyaga, pedig a tanuló tudja, hogy nem akar majd vele foglalkozni, nem érdekli és tényleg, érettségi után nem tud felsorolni 3 afrikai országot vagy nem tudja mi a kovalens kötés.


Én az érettségis tárgyakat tenném kötelezővé, a nyelveket (bár egy nyelv érettségire kötelező amúgy is), a művészeti tárgyakat némi átalakítással és a heti 2 edzést és mellette fakultatív lenne a föci, biosz, kémia, stb., ahol az érdeklődő gyerekek alaposabban elsajátíthatnák a tananyagot, emellett kötelező lenne az ofői, ahol az ofő a diákokat felkészíti a felnőtt életre (pl hogy viselkedjenek állásinterjún).


Máris könnyebb lenne a diákok dolga, ahogy a tanároké is.


***


A diákok egy gimiben nem azért járnak be pl földrajzra, mert szeretik, hanem, mert kötelező.


Ahogy több másik tárgyra is.


VISZONT


egy egyetemen nincs meg ez a jelenség. Oda a hallgatók azért járnak, mert azzal szeretnének foglalkozni. Persze két évente egyszer előfordul egy "csak azért jöttem ide, mert a szüleim akarták" vagy egy "xarok bele az egészbe, mégsem tetszik ez a hely" gyerek, de őket a csoporttársaik se kedvelik majd.


Egy egyetemre te tényleg tanítani járnál be.

2020. febr. 17. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Egyetemen kellene inkább tanítanod, ha a tudásnak az átadása számít neked és valóban az tölt el téged elégedettséggel.


A gyerekek között mindig is voltak rossz gyerekek, sajnos ez hozzátartozik.

Az egyetemen más a légkör, ha tanul valaki akkor oké, ha hülyéskedéssel tölti el az idejét akkor megbukik.

Bár az egyetemen való fegyelmezést sem kell kizárni, volt olyan még az első félévemben, hogy az előadásról elküldött valakit a tanár, inkább úgy mondom, hogy nem ez az ami fókuszban van.


Mit tanítasz egyébként?

Mert lehetnek ettől függően egyéb lehetőségek is pl: nyelviskola.


Középiskola vagy átalános vagy szakképző?

2020. febr. 17. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
52%
Múltkor olvastam itt egy másik kérdésnél, hogy volt egy osztályba jött egy új, fiatal, pasi tanár; aki szeret is tanítani, meg jól is magyaráz, rendes is, gyerekek is szerették; csak hát aztán úgy alakult neki az élete, hogy tanári fizetésből nem tudta fizetni az albérletet, úgyhogy ezért elment külföldre.
2020. febr. 17. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
33%

Azt gondolom hogy sok elcseszett tanár van, aki tanítani se tud, nemhogy gyerekneveléssel fontoskodjon.

Sok tanár nincs tisztában a tanítás alapjaíval, sőt fokozhatnàm.

Magam közöltem egy tanárral hogy jobban teszi ha otthagyja az iskolát mert amit ő művelt az nem csak etikátlan, de mindenen túl ment, amiért ki is vághatnàk, sőt a diplomájànak is annyi lenne ha kitudodna más iskolákban.

2020. febr. 19. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Rajztanárként dolgozom idestova 17 éve. Nagyon szeretem a szakmám. Szeretem átadni a tudásomat, nagyon bírom a srácokat is. De mostanában egyre depressziósabb a helyzet. A fizetés épp arra elég, hogy kifizessem az albérletet és a rezsit. Az igazgatóság egyre nagyobb követelésekkel van a kollégák irányába, a szülők valami álomvilágbab élnek. Szóval belefáradtam. Gondolkodom, nézelődők más pálya után. Csak még nem tudom merre keresgéljek
2020. febr. 19. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Akkor ezek szerint nem vagyok egyedül. Köszönöm, hogy a kérdésre válaszoltál! :)
2020. febr. 19. 13:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!