Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Etikus hogy egy tanár tudja...

Etikus hogy egy tanár tudja hogy otthagyja a helyét de nem mond fel csak aug-ban hogy egész nyárra kapja a pénzt a semmire?

Figyelt kérdés

Ez etikus magatartás egy tanártól? ősztől új iskolába megy, de az új helyen csak szept 1-től alkalmazzák. A mostani helyen csak aug elején adja be a felmondást így a 30 napos felmondási időre ott az augusztus, és ugye tudjuk hogy július - augusztusban egy iskolába egy tanárnak be se kell járnia, semmit se kell csinálnia (1 -2 nap pótvizsga ez az össz programja egy tanárnak a nyáron egy suliban).

Tehát a tanár noha már most tudja hogy felmond de nem adja be a felmondást mert ha beadná akkor nem kapna pénzt a nyárra.Így meg kap végig pénzt és mire innen nem kap több pénzt (aug vége) addigra meg ott az új hely.


Tudom, hogy 10ből 9 tanár ezt csinálja váltáskor.


De ez etikus?


2019. jún. 23. 10:21
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%
Okos inkább
2019. jún. 23. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy az. Az neki jár. Ennyi erővel miért kapjon fizetést akármelyik tanár a nyárra, amikor nem dolgozik?
2019. jún. 23. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:

" Az neki jár. "


JOGI értelemben nem kérdés hogy jár neki.

Na és etikai értelemben?


Mikor már ott a zsebében az új hellyel a szerződés-tervezet és tudja hogy 100% hogy lelép?


Mindezt úgy kérdezem hogy én is ezt csinálnám

2019. jún. 23. 10:33
 4/29 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az a bolond, aki otthagyja a munkahelyet úgy, hogy nincs masik. Nekem volt mar ilyen, mert besokalltam, nem volt valami jó penz nelkul. Mindenki igy csinalja, hogy ha már van biztos, beadja és utana egyből tud kezdeni a masik helyen. Ez a termeszetes...
2019. jún. 23. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim válasza:
100%

Miért talán szólnia kellene hogy jaj nem fogadhatom el ezt a kis tanári fizetést az utolsó hónapokra amikor itt vagyok alkalmazva mert tudom hogy majd utána máshol leszek? 😀 Miért mondana fel valaki mielőtt lenne másik meló? Az úgy etikus? Keresem a logikát...


Egyébként normális helyen lehet szólni erről előre hogy addig tudjanak mást keresni, úgy hogy közben állományban marad ha ez nem játszik akkor egyértelmű hogy nem szól.

2019. jún. 23. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:

Azért szívott egész évben a sok hülyegyerekkel, jár a nyári szünet, meg a nyári fizetés. Ha most felmondana, akkor a leadott tananyagot is részben vissza kéne vennie, ami lehetetlen.


Nincs ezzel semmi baj, esetleg majd érzékenyen érinti, ha szeptember elsején benyögik neki, hogy 3 hónap felmondási idő.

2019. jún. 23. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%
Nyáron a tanárok az éves (törvényben előírt) szabadságukat töltik. Ha felmondana júniusban, akkor pénzben kellene megváltani a munkáltatónak.
2019. jún. 23. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:

De ha ez a szitu ennyire egyértelműen semmi gond kategória akkor az igatzgató miért hőbörög aug végén emiatt?


Mert volt már ilyen eset nem egy és nem kettő az elmútl X évben és az igazgató mindig hőbörgüött emiatt.


Ha ez a szitu ennyire egyértelműen rendben van akkor miért is?

2019. jún. 23. 10:46
 9/29 anonim ***** válasza:
100%

Miért, az etikus, hogy sok tanárt csak határozott tanévre vesznek fel és nyáron mehet napszámba, aztán ősztől megint határozott?!


Nem hlye és mindenki ezt csinálná, mert a szolgáltatókat, az élelmiszerboltokat, a családot nem hatná meg az etikus magatartás, ha nincs miből....

2019. jún. 23. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%
(Persze az igazgató szemszögéből ez tragédia, hiszen honnan akasszon le hirtelen egy új tanerőt, na de ahol a lét a tét, ott az etika megszűnik.)
2019. jún. 23. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!